OH - Atletika - Skok do výšky - kvalifikace (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   02:10

Ukončeno

Skok do výšky - kvalifikace (ženy)

02:10 Kvalifikace - ženy
   
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Postupující do finále

Marija Vukovićová (MNE)
Jaroslava Mahučichová (UKR)
Marie-Laurence Jungfleischová (GER)
Eleanor Pattersonová (AUS)
Morgan Lakeová (GBR)
Kamila Licwinková (POL)
Marija Lasickeneová (ROC)
Nicola McDermottová (AUS)
Safina Sadullayevová (UZB)
Vashti Cunninghamová (USA)
Iryna Geraščenková (UKR)
Julija Levčenková (UKR)
Maja Nilssonová (SWE)
Mirela Demirevová (BUL)
V kvalifikaci výškařek se o finalistkách rozhodovalo až na kvalifikační výšce 195 centimetrů, kterou přeletělo 14 soutěžících. K žádnému velkému překvapení nedošlo, byť Jaroslava Mahučichová jednou zaváhala na laťce ve výšce 190 centimetrů, bez problémů si ale reputaci napravila. Finále je na programu 7. července.
Kvalifikace skončila.
Ve finále nakonec uvidím 14 výškařek! Všechny daly do třetího pokusu velké úsilí, což se vyplatilo Cunnunghamové, Geraščenkové, Levčenkové, Nilssonové, Demirevové a Lasickeneové. Smůlu mají Kinseyová a Borthwicková, jež neuspěly ani napotřetí.
Drama pomalu vrcholí. Kvalifikační laťku zdolala na druhý pokus Jungfleischová, Pattersonová, Lakeová, Licwinková. Ve skupině B uspěla McDermottová dokonce napoprvé, napodruhé Sadullajevová. Na řadu přicházejí třetí pokusy, které rozhodnou o finálovém obsazení.
Zatím jen Marija Vukovićová a Jaroslava Mahučichová překonaly 195 centimetrů a mají tak jistý postup. Shodily Jungfleischová, Lasickeneová, Pettersonová, Lakeová, Licwinková, Kinseyová a Vallorigaraová
Tak ne, podíváme se i na kvalifikační výšku 195 centimetrů, protože laťku o dva centimetry nižší nakonec přeskočilo sedmnáct výškaře. Nyní každý úspěšný pokus znamená jistotu finálové účasti.
Na první pokus zdolalo laťku 190 centimetrů devět výškařek, na druhý Iryna Geraščenková. Zdá se, že po dokončení pokusů na této výšce tak budeme znát finálové obsazení.
Velmi dobře si vede Marie-Laurence Jungfleischová, která si úspěchem na 193 centimetrech vylepšila sezónní maximum a úspěchem hned napoprvé zadělala na postup.
Světlana Radzivilová z Uzbekistánu se zachránila na předešlé výšce na poslední pokus, nyní opět shodila. Její postup na další laťku by byl překvapením. S Uzbečkou musí do oprav také Vallortigaraová a Demidiková.
Skončily také Junnilaová, Langová, Onnenová a Ovčinnikovová. Pokračuje devatenáct výškařek, a tak je klidně možné, že po výšce 193 cm budeme znát účastnice finále.
Jaroslava Mahučichová napravila selhání a druhým pokusem hravě překonala 1,90 metru. Naopak končí Dubovická, Šimičová a Spencerová. Další výškaři mají své pokusy ještě před sbou.
Problémy má s dvěma křížky Dubovická, ta měla problémy už na předešlé výšce. Spolu s ní čekají poslední pokusy Spencerovou a Radzivilovou. Na první pokus překvapivě shodila 190 centimetrů i Mahučichová.
Vukovićová, Kinseyová, Lakeová, Lasickeneová, Pattersonová, Jungfleischová, Cunninghamová, Geraščenková, Sadullajeová a Stanciuová. Tyto ženy se zatím přehouply přes 1,90 metru a nebudou muset opravovat.
První vypadnuvší výškařkou je Tynita Buttsová-Townsendová, jež si neporadila s výškou 186 centimetrů. Velké štěstí měly Dubovická, Šimičová, Ovčinnikovová a Palsyteová, všechny uspěly až napotřetí. Pokračujeme na 190 cm.
Výšku shodila ještě Rachel McCoyová a Emily Borthwicková. Největší favoritky zatím procházejí kvalifikací bez problémů.
Na laťce 186 centimetrů už se shazuje více. Opravovat bude muset znovu Buttsová-Townsendová, také Šimičová, Dubovická, Onnenová a Palsyteová.
Mirela Demirevová pořádně zabrnkala na nervy svého trenéra, když ani napodruhé základní laťku nepřekonala. Na třetí pokus se ovšem pořádně zkoncentrovala a udržela se v soutěži.
Tynita Buttsová-Townsendová hravě zvládla opravu a může se těšit na další výšku, stejně jako třicet dalších. Oprava čeká ještě na Bulharku Demirevovou.
Základní laťka je nastavena na 182 centimetrech. Uspělo již devět výškařek, zatím shodila pouze Američanka Buttsová-Townsendová.
Kvalifikace začala.
Do finále automaticky postoupí výškařka, která přeskočí laťku ve výšce 195 centimetrů. Pokud se to povede méně než dvanácti, což je vysoce pravděpodobné, tak se bude postupovat klasicky podle výsledkové listiny.
Startovní listina

Skupina A

1. Ella Junnilaová (FIN)
2. Salome Langová (SUI)
3. Imke Onnenová (GER)
4. Iryna Geraščenková (UKR)
5. Vashti Cunninghamová (USA)
6. Karyna Demidiková (BLR)
7. Airine Palsyteová (LTU)
8. Safina Sadullajevová (UZB)
9. Daniela Stanciuová (ROU)
10. Maja Nilssonová (SWE)
11. Alessia Trostová (ITA)
12. Nicola McDermottová (AUS)
13. Julija Levčenková (UKR)
14. Emily Borthwicková (GBR)
15. Kristina Ovčinnikovová (KAZ)
16. Mirela Demirevová (BUL)

Skupina B

1. Tynita Buttsová-Townsendová (USA)
2. Světlana Radzivilová (UZB)
3. Naděžda Dubovická (KAZ)
4. Levern Spencerová (LCA)
5. Elena Vallortigaraová (ITA)
6. Ana Šimičová (CRO)
7. Eleanor Pattersonová (AUS)
8. Marija Lasickeneová (ROC)
9. Erika Kinseyová (SWE)
10. Marie-Laurence Jungfleischová (GER)
11. Marija Vukovićová (MNE)
12. Morgan Lakeová (GBR)
13. Kamila Licwinková (POL)
14. Rachel McCoyová (USA)
15. Jaroslava Mahučichová (UKR)
Všem sportovním fanynkám a fanouškům přeju krásnou pozdní noc a vítám vás při sledování kvalifikace výškařek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 02:10.
Články odjinud