OH - Atletika - Vrh koulí - finále (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   04:05

Ukončeno

Vrh koulí - finále (muži)

04:05 O medaile (Finále) - muži
USA 1. R. Crouser
USA 2. J. Kovacs
NZL 3. T. Walsh
 
Přenos se aktualizuje automaticky

Konečné pořadí

1. Ryan Crouser (USA) 23,30 metrů (OR)
2. Joe Kovacs (USA) 22,65
3. Tomas Walsh (NZL) 22,47
4. Darlan Romani (BRA) 21,88
5. Zane Weir (ITA) 21,41
6. Kyle Blignaut (RSA) 21,00
7. Armin Sinancević (SRB) 20,89
8. Mostafa Amr Hassa (EGY) 20,73
9. Jacko gill (NZL) 20,71
10. Pyton Otterdahl (USA) 20,32
11. Mesud Pezer (20,08)
12. Chukwuebuka Enekwechi (NGR) 19,74
Konec
Kovacsovi se už nepodařilo navýšit, to ho ale nemusí mrzet, protože na krku bude mít za chvíli stříbrnou medaili. Naopak Ryan Crouser v posledním vrhu dokázal zaznamenat ještě lepší výsledek, až neskutečných 23,30 metrů, což je olympijský rekord a po právu bude mít zlato!.
O 1 metr a 18 centimetrů za svým maximem zaostal Brazilec na posledním vrhu a tak skončí na čtvrtém místě. Bronzovou medaili si odnese Tomas Walsh, který naopak svůj nejlepší výsledek posledním vrhem posunul ještě o 29 centimetrů. A je to jeho nejlepší výsledek v sezóně.
Blignaut v posledním kole úspěšný nebyla a bude šestý. Ani Weirovi se nyní nepodařil odházet a končí na páté pozici.
V šestém kole se Egypťanu nepodařilo překonat svůj nejlepší výsledek a skončí osmý. Hned před ním skončí Srb, který ze šesti pokusů zaznamenal jen dva úspěšné.
6. kolo
Brazilci se opět nepodařilo odházet. To Walsh hodil 22,18 a o jeden centimetr zlepšil své maximum. Po něm následovali ještě Crouser a KOvacs, kteří se však nedostali nad své maxima.
Blignaut se dostal na 20,46, což má k jeho topu ještě čtrnáct centimetrů daleko, Weir naopak svůj rekord z předchozího kola ještě o jeden centimetr vylepšil! Aje to tedy opět jeho kariérní osobní rekord.
Páté kolo začalo vrhem Egypťana, který po dvou neúspěšných zaznamenal 20,63 metrů. Následoval ho Srb, který neodházel.
5. kolo
Darlan Romani poprvé zaznamenal neúspěšný pokus. Následoval ho Walsch, který se díky 22.65 metrům nejen hodně zlepšil, ale také upevnil pozici na druhém místě. Crouser byl hodem nejlepší z celého kola, ale na svůj druhý pokus to nestačilo.
Sinancević po dvou neúspěších odhodil v souladu s pravidly, ale bylo z toho jen slabých 20,44 metru. Blignaut taky nedokázal dorovnat předchozí hod.
Ve čtvrtém kole nejdříve házel Hassan, ten však úspěch nezaznamenal. To Ital Weir ano, díky 21,40 metrům dokonce zaznamenal svůj osobní kariérní rekord.
4. kolo
Romani poprvé hodil jen v řádu dvacítek. Kovacs vylepšil předchozí kolo o rovný metr, ale v prvním kole měl ještě více. Jacko Jill hodil na centimetr přesně jako ve druhém kole. 20,71 m mu ale nebude stačit, bude prvním v pořadí, kdo už nepostoupí.
Crouser zatím svůj olympijský rekord z druhého kola nepřekonal. Sinancević nyní ani nebyl úspěšný. Blignaut naopak ano a zaznamenal rovných 21 metrů, čímž se pravděpodobně na poslední chvíli zachránil.
Otterdahl nebyl dvakrát po sobě úspěšný a s výsledkem 20,32 metrů se tak se soutěží pravděpodobně rozloučí. Hassan nedokázal správně hodit na třetím pokusu.
Weir se zlepšil oproti předchozímu vrhu, ale nejlepší pokus měl stejně v prvním kole. Walsh tentokrát úspěšný pokus neměl.
Pezer třetím pokusem konečně uspěl. Je to ale jen 20,08 metrů, což asi nebude stačit na další postup. Enekwechi ho následoval, vylepšil na 19,74 ale následovat ho bude i při vypadnutí ze soutěže.
3. kolo
Romani se zhoršil o 0,6 metru, takže mu zůstává výsledek z prvního kola. Razantní zhoršení nastalo taky u Kovacse, který ale díky prvnímu kolu zůstává druhý. Poslední odházel Jacko Gill, jenž nyní už úspěšně hodil a je z toho 20,71m.
Payton Otterdahl napodruhé správně vrhnout nezvládl. Hassan z Egypta se zlepšil o 0,22 metru, Crouser z USA o 0,10 metru a Srb Sinancević s Jihoafričanem Blignautem nezaznamenal úspěšný pokus.
Ital se zhoršil o padesát centimetrů a proto mu zůstane výsledek z prvního kola. Walsh naopak zaznamenal zlepšení, a to o výrazných 1,06 metru, což mu nyní vyjde na celkové třetí místo.
Bosňan Pezer opět neokázal kouli v souladu s pravidly odhodit a má druhý křížek. Enekwechimu už to tentokrát vyšlo, ale je z toho slabších 18,87 metrů.
2. kolo
Na své sezónní maximum se 20,88 metry dostal Brazilec Romani. Skvělým hodem ho následoval další Američan, Joe Kovacs. Ten se 22,19 metry řadí na druhé místo. Posledním na startu byl Jacko Gill z Nového Zélandu, ale jeho pokus nebyl platným.
Armin Sinacević se řadí na průběžné šesté místo s 20,89 metry. kyle Blignaut naopak zaznamenal dnešní nejslabší výsledek.
Vrh Ryana Crousera je novým olympijským rekoredem! A to máme teprve první kolo!
Ne tak zdařilý pokus jsme viděli v podání Paytona Otterdahla. "Jen" 20,32m. Jeho krajan Crouser se naopak dostal až na 22,83, což je zatím jednoznačně nejlepší výsledek a Američan jde do vedení. Egypťan, který házel mezi nimi dostal svou kouli na 20,51m.
Zane Weir se konečně ukázal s prvním úspěšným pokusem. Bylo z toho dobrých 20,85 metrů. Hned další vrhač ho ale překonal. Walsh totiž zaznamenal 21,09 metrů.
První se na start dostavil Pezer z Bosny a Hercegoviny. Jeho pokus ale není platný, stejně jako od druhého Enekwechiho z Nigérie.
1. kolo
Startovní listina

Mesud Pezer (BIH)
Chukwuebuka Enekwechi (NGR)
Zane Weir (ITA)
Tomas Walsh (NZL)
Payton Otterdahl (USA)
Mostafa Amr Hassan (EGY)
Ryan Crouser (USA)
Armin Sinančević (SRB)
Kyle Blignaut (RSA)
Darlan Romani (BRA)
Joe Kovacs (USA)
Jacko Gill (NZL)
Všem sportovním příznivcům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu z atletického zápolení na letních olympijských hrách 2020. Od čtyř hodin ranních a pěti minut se můžeme těšit na mužské finále ve vrhu koulí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 04:05.
Články odjinud