OH - Atletika - 50 km chůze (muži) -  ONLINE PŘENOS -  5. srpna 2021   22:30

Ukončeno

50 km chůze (muži)

22:30 O medaile (Finále) - muži
CZE  L. GdulaV. Hlaváč
POL 1. D. Tomala
GER 2. J. Hilbert
CAN 3. E. Dunfee
 
Přenos se aktualizuje automaticky

On-line přenos je u konce. Děkujeme za pozornost.
Konečné výsledky
1. Dawid Tomala (POL) – 3:50:08
2. Jonathan Hilbert (GER) – 3:50:44
3. Evan Dunfee (CAN) – 3:50:59
4. Marc Tur (ESP) – 3:51:08
5. Joao Vieira (POR) – 3:51:28
6. Masatora Kawano (JPN) – 3:51:56
7. Tchung-ta Pien (CHN) – 3:52:01
8. Rhydian Cowley (AUS) – 3:52:01
9. Veli-Matti Partanen (FIN) – 3:52:39
10. Brendan Boyce (IRL) – 3:53:40
---
14. Matej Tóth (SVK) – 3:56:23
41. Michal Morvay (SVK) – 4:15:22
43. Vít Hlaváč (CZE) – 4:15:40
46. Lukáš Gdula (CZE) – 4:33:06
Závod skončil.
4:33h'
Jako druhý Čech chůzi na 50 kilometrů dokončuje Lukáš Gdula. Devětadvacetiletý reprezentant klubu Hvězda SKP Pardubice bojoval dnes hlavně sám se sebou. Ze závodníků, kteří trať zvládli kompletně, byl horší jen Ekvádorec Villanueva Flores. Za nimi zakotvilo 12 diskvalifikovaných mužů, včetně velkého favorita Yohanna Dinize.
4:15h'
Českou dvojici nakonec v cíli poráží také Michal Morvay, když si zařídil 41. místo. Chvíli po něm došel ještě Vít Hlaváč, když obsazuje 43. pozici. Se svým výkonem spokojený nebude, povětšinu závodu držel postavení v elitní čtyřicítce.
3:56h'
O tři místa si v poslední měřené pasáži polepšil Matej Tóth. Osmatřicetiletý chodec ze slovenské Nitry sice zaznamenal sezónní maximum, ale na cenný kov to stačit nemohlo. Přesto solidní výsledek pro slovenskou vlajku.
3:50h'
Je konec! V čase 3:50:08 zašel 50 kilometrů olympijský vítěz Dawid Tomala z Polska. V závěru se přece jen ještě musel ohlížet, jelikož někteří chodci vložili do posledních pěti kilometrů všechny své síly. Pochlapil se Němec Jonathan Hilbert, který v cílí ztrácí nakonec jen 36 vteřin a má stříbro. Na třetím místě mírné překvapení – Evan Dunfee si zašel sezónní maximum a bere bronz, třebaže ještě na 45. kilometru zůstával na konci skupinky pronásledovatelů.
3:25h'
Polsko bude pravděpodobně slavit zlatou medaili z chůze! Tomala odskočil o dalších 20 vteřin a zdá se, že posledních pět kilometrů už si pohlídá. Mnohem zajímavější je tahanice o další medaile. Na stříbro a bronz si dělají zálusk Jonathan Hilbert, Marc Tur, Joao Vieira nebo domácí závodník Masatora Kawano. V těsném závěsu ještě Kanaďan Evan Dunfee. Mezi česko-slovenskými závodníky jsou obrovské časové prodlevy, spolupráce není možná, přestože Morvaye a Hlaváče dělí jediné místečko.
3:03h'
Ztrátu dvou minut a 50 vteřin na skvěle připraveného Poláka momentálně vykazuje pouhá šestice borců. Slovenský reprezentant Matej Tóth už mezi nimi bohužel není, na medailový úspěch to dnes nevypadá. V závodě nadále pokračuje jeho krajan Michal Morvay, stejně tak Češi Lukáš Gdula a Vít Hlaváč. Tato trojka je momentálně sešikovaná mezi 41. a 48. místem.
2:42h'
Jsme již na 35. kilometru a jméno vedoucího závodníka se stále nemění. Polák Tomala má našlápnuto k zisku medaile, nasadil obdivuhodné tempo! Španěl Tur vede hlavní balík se ztrátou minuty a 46 vteřin, což je obrovská propast vzhledem k minulému mezičasu.
2:22h'
Polský chodec se nadále drží na první pozici, ovšem Jonathan Hilbert a další blízcí pronásledovatelé už na něj ztrácejí pouhých devět sekund. Statečně se drží třeba třetí Japonec Maruo. Matej Tóth klesl až na 13. pozici, česká dvojice Hlaváč – Gdula stále okolo 40. místa.
2:17h'
Dawid Tomala nezastavuje, naopak si vypracovává ještě větší náskok. Dokonce se rozhodl vynechat občerstvovací stanici.
2:15h'
V závodě už nebude nadále pokračovat Yohann Diniz, který se úplně vydal. Držitel světového rekordu tentokrát bodovat nebude a zajímavé pozice se otevírají jiným chodcům.
2:08h'
Záběr kamery si sice vysloužil Barrondo, dnes ale rozhodně nebude patřit k hlavním favoritům. Tomala zůstává první.
2:03h'
Stále se odehrává poměrně těsná tlačenice, které vévodí Tomala. Polsko má tak svého zástupce v úplném čele.
1:58h'
Chodci už zdolali 25 kilometrů a na elitní post se posunul Fin Partanen. Slovensko stále věří momentálně sedmému Tóthovi. České barvy hrdě reprezentují Lukáš Gdula a Vít Hlaváč, kteří mohou spolupracovat na hraně první čtyřicítky.
1:52h'
Za Polákem Tomalou zkušeně visí Jonathan Hilbert. Pořadí na prvních místech se tak významně nemění.
1:48h'
Závod se patrně přiblížil ke své druhé polovině a Tomala vede. Do hlavního balíku se přece jen zatáhl alespoň pro tuto chvíli Tóth. Šanci na medaili má možná ale 20 chodců.
1:41h'
Zatímco Diniz stále stíhá hlavní skupinu, o vedení se přetahují Tóth i Tomala. Slovensko-polský souboj koření současnou podobu závodu.
1:38h'
Slovenský reprezentant Matej Tóth dokonce v pohodě přebírá vedení.
1:35h'
Ani po 20 kilometrech neztratí vedení Ja-tung Luo. Matěj Tóth a v závěsu za ním dalších pět závodníků ztrácelo už jedinou vteřinu. Číňan si na medailový útok bude muset počkat.
1:31h'
Chodci už mají za sebou bezmála 20 kilometrů a komfort Ja-tunga Lua se ztenčuje. Do cíle ho rozhodně hlavní balík unikat nenechá.
1:26h'
Na 18. kilometru sice stále drží první místo čínský chodec, ale hned za ním se pohybuje Slovák Matej Tóth! To je parádní zpráva pro slovenskou atletiku.
1:22h'
Nadále bojuje Matej Tóth po boku Dawida Tomaly. Oba se snaží stáhnout výhodu čínského reprezentanta.
1:20h'
Znovu je třeba vrátit se k Dinizovi, který na vedoucího Luoa ztrácí už jen nějakých 39 vteřin. Je neskutečné, jak dokázal vstát z mrtvých.
1:15h'
Hlavní balík již dohání Yohann Diniz. Dokázal stáhnout obrovské manko a věří, že by se ještě mohl zapojit do boje o cenný kov.
1:11h'
Nepřekvapí, že svůj polštář na 15. kilometru nadále drží Ja-tung Luo. Za ním se formuje další skupina favoritů. Polák Tomala zůstává druhý, o medaili bude zcela jistě bojovat i momentálně čtvrtý Tóth ze Slovenska. Lukáš Gdula momentálně drží 34. místo, ovšem existuje šance, že by se mohl dostat i do elitní třicítky.
1:03h'
Závodníci se tradičně občerstvují, Satoši Maruo nyní nahání Číňana nejvýrazněji. Uvidíme, jak se domácí závodník udrží v tempu elitních chodců.
1:00h'
Hodina závodu je za námi. Ve vedení se v podstatě od počátku až na krátký moment udržel Ja-tung Luo. Medaili zdaleka nemá jistou, přesto si užívá slušného náskoku.
58:30'
České závodníky jsme viděli v mezičase na 38., respektive 41. místě. I když z jejich snažení medaile nevznikne, věřme, že se pokusí o co nejlepší výsledek.
57:00'
Na 12. kilometru nadále jasně kraluje Luo. Diniz, který jej na počátku závodu pronásledoval na druhém místě, nyní musí stahovat ztrátu, která činí téměř dvě minuty. V olympijském závodu nicméně nadále pokračuje.
47:57'
Na desetikilometrové hranici stále vede čínský reprezentant Luo. Hned za ním se ovšem utváří ambiciózní fronta chodců, kterou z úžasného čtvrtého místa podporuje Matej Tóth. Snad mu forma vydrží. Čech Lukáš Gdula mezitím poskočil na 34. místo, Hlaváč dosahuje na 39. pozici.
45:00'
Luo nyní záměrně zcela minul občerstvovací stanici. Naopak Slovák Tóth si dopřává nejen pití, ale také vodu na polévání hlavy. Stále určuje tempo hlavního balíku.
42:00'
Čínskou vlajku dál nese v čele Ja-tung Luo. Dokonce se zdá, že se pronásledovatelům vzdaluje. Značná část závodu je ale teprve před námi, chodci se patrně budou pohybovat mezi třemi a půl až čtyřmi hodinami.
38:20'
Na osmém kilometru znovu kraluje čínský chodec. K Tóthovi se mezitím dotáhl Havard Haukenes z Norska.
36:30'
S přehledem se ve vedení drží čínský závodník Ja-tung Luo, ale v čele balíku pronásledovatelů je už nyní slovenský zástupce Matej Tóth. Držme palce rodákovi z Nitry.
34:00'
A znovu musel Yohann Diniz zastavit. Zdá se, že Francouz neudrží tempo s nejlepšími, což je zásadní moment celého závodu.
32:00'
A pozor! Yohann Diniz znovu musel odstoupit z trati a pouští před sebe nejširší štrůdl závodníků. Držitel světového rekordu musí mít určité problémy.
28:48'
Na první místo se nyní znovu propracoval Luo. Zhruba půl minuty ztrácí Diniz, který si byl na chvíli odskočit ze závodních povinností.
28:00'
Diniz poměrně záhy odbočuje na toaletu, možná právě proto tak rychle vystartoval. Pokud by pokračoval v podobném tempu, zbytek startovního pole ho může jen těžko nahánět.
23:58'
První závodník už se dostal na hranici pěti kilometrů. Diniz vede o dvě vteřiny před Luoem, následuje Haukenes, Boyce a Pinzon. Vít Hlaváč zakončuje první čtyřicítku, o dva místa pod ním je Lukáš Gdula. Parádní devátý flek drží Matej Tóth ze Slovenska.
23:00'
Za hlavním balíkem už zůstává reprezentant Ukrajiny Valerij Litanjuk. To není ideální začátek závodu na 50 kilometrů.
22:00'
Do vedení už se dostal jeden z favoritů, Yohann Diniz. Luo musí nahánět ztrátu, ale velký balík favoritů stále zůstává za touto dvojicí.
20:30'
Chodci mají za sebou čtyři kilometry, Čech Lukáš Gdula se pohybuje okolo 40. místa.
19:00'
Před Francouzem Yohannem Dinizem, který v této disciplíně drží i světový rekord, nadále vede Luo. Pořadí se ale zřejmě ještě nějakou dobu měnit nebude.
15:00'
Po patnácti minutách závodu vede Číňan Ja-tung Luo, ovšem hned za ním se nachází široká skupina favoritů, včetně Slováka Mateje Tótha.
Začátek závodu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 22:30.
Články odjinud