OH - Atletika - 400 m - finále (ženy) -  ONLINE PŘENOS -  6. srpna 2021   14:35

Ukončeno

400 m - finále (ženy)

14:35 O medaile (Finále) - ženy
BAH 1. S. Millerová-Uibová
DOM 2. M. Paulinová
USA 3. A. Felixová
 
Přenos se aktualizuje automaticky

To je ode mě pro dnešek z tohoto závodu vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního dne. Budu se na Vás těšit zase u dalších olympijských přenosů, na počtenou!
Konečné pořadí:
1. Shaunae Millerová-Uibová (BAH) 48,36 (AR)
2. Marileidy Paulinová (DOM) 49,20 (NR)
3. Allyson Felixová (USA) 49,46 (SB)
4. Stephenie Ann McPhersonová (JAM) 49,61
5. Candice McLeodová (JAM) 49,87
6. Jodie Williamsová (GBR) 49,97 (=PB)
7. Quanera Hayesová (USA)
Roxana Gómezová (CUB) DNF
Po nevydařené dvoustovce si Stephenie Ann McPhersonová napravila chuť na dvojnásobné vzdálenosti, kde nedala svým soupeřkám jakoukoli šanci a doběhla si pro jasné vítězství v novém kontinentálním rekordu. Stříbro putuje do Dominikánské republiky zásluhou Marileidy Paulinové. Bronz bere veteránka ze Spojených států Allyson Felixová.
Finále běhu žen na 400 metrů právě skončilo.
Ve finiši se na tartan skácela zcela vyčerpaná Stephenie Ann McPhersonová, která se vydala opravdu ze všech sil a ze stadionu ji museli odvážet pořadatelé na invalidním vozíku.
1'
McPhersonovou v posledních 80 metrech dokázala předstihnout jak druhá Marileidy Paulinová z Dominikánské republiky, která překonala národní rekord, tak také nakonec bronzová Američanka Allyson Felixová.
1'
Shaunae Millerová-Uibová dokázala v Tokiu obhájit zlatou medaili z Her z Ria! Výtečným během nedala svým soupeřkám šanci a doběhla si pro vítězství v novém kontinentálním rekordu 48,36!
1'
Také do závěrečné stovky vbíhá na vedoucí pozici Shaunae Millerová-Uibová, na druhé místě se drží Stephenie Ann McPhersonová.
1'
Po polovině trati ale přebírá iniciativu Shaunae Millerová-Uibová, která už má dostatečný náskok na své sokyně.
1'
Výborně odstartovala v šesté dráze Stephenie Ann McPhersonová.
Finále běhu žen na 400 metrů právě začalo.
Závodnice už se dostavují na ovál. Probíhá slavnostní představení všech aktérek finále.
Kde hledat favoritky? Rozhodně bychom se měli zaměřit na výkon běžkyň od čtvrté po sedmou dráhu, přičemž Shaunae Millerová-Uibová obhajuje olympijské zlato z roku 2016 a v deváté dráze startující Allyson Felixová z těch stejných olympijských her stříbro.

Jedinou dosud cenným kovem oceněnou sprinterkou z dnešního startovního pole je na probíhajících olympijských hrách v Tokiu Marileidy Paulinová z Dominikánské republiky, která získala stříbro ve smíšené štafetě na 4x 400 metrů.
Startovní listina:
2 – Quanera Hayesová (USA)
3 – Roxana Gómezová (CUB)
4 – Candice McLeodová (JAM)
5 – Marileidy Paulinová (DOM)
6 – Stephenie Ann McPhersonová (JAM)
7 – Shaunae Millerová-Uibová (BAH)
8 – Jodie Williamsová (GBR)
9 – Allyson Felixová (USA)
Přeji příjemné odpoledne všem fanouškům atletiky a olympijského sportu! Atletické disciplíny na Hrách v Tokiu pomalu finišují a zbývá tedy rozdat jedny z posledních sad medailí. V tomto přenosu se zaměříme na finále ženské hladké čtvrtky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Událost začíná v 14:35.
Články odjinud