Euroliga - ženy - 6. kolo -  ONLINE PŘENOS -  TTT Riga : USK Praha - 24. listopadu 2021   18:00

TTT Riga
Basková, Handyová, Jasaová, Klakockaová, Pavelsoneová, Korzanová, Melderová, Pulvereová, Sarauskaiteová, Silaová, Thomasová, Tomasicka
Yalmanová (TUR), Teixeirová (POR), Tetiková (TUR)
Rimi Olympic Centre, Riga
USK Praha
Condeová, Oblaková, Sklenářová, Stankovičová, Thomasová, Bálintová, Halátková, Jonesová, Voráčková, Vyoralová

Tým ZVVZ USK Praha se díky této výhře posunul na druhé místo skupiny A a má dobře nakročeno k postupu do play-off. To je ode mě vše a u dalších přenosů na počtenou.
Je dobojováno. Hráčky USK potvrdily roli favoritek a smetly Rigu rozdílem třídy.

Nejvíce bodující hráčkou byla na domácí straně Ieva Pulvere, která zaznamenala 16 bodů.

Na druhé straně zaznamenala nejvíce bodů, konkrétně 25, Maria Condeová.
38:29'
Stankovičová moc pěkně zablokovala střelu za tři body.
38:08'
Jonesová proměnila oba hody a USK je blízko stovce bodů.
38:04'
Stankovičová předvedla obranný doskok a z následného útoku jsou další trestné hody pro hostující celek.
37:34'
Trestné hody po faulu Pavelsonové bude házet Oblaková, která trefuje obě možnosti.
37:30'
Korzaneová dává trojku a domácí tým překonává hranici padesáti bodů.
36:09'
Oba celky mají za každý další faul trestné hody.
35:48'
Jonesová a Stankovičová běhaly ze strany na stranu a obě daly dva body. Následně si tým domácích bere time.
35:03'
Vzápětí fauluje Silaová a USK je opět u míče.
35:01'
Na druhé straně se jednou z trestného hodu trefuje Jonesová.
34:51'
Jasaová byla faulována a následně proměnila oba trestné hody.
34:14'
Po faulu Thomasové mají čtyři osobní chyby i hráčky USK.
33:54'
Ještě neuběhla ani polovina čtvrtiny a domácí mají čtyři osobní chyby.
33:53'
Vyoralová trefuje trojku!
33:11'
Sklenářová proměnila oba trestné hody.
33:11'
Rychlý útok Voráčkové byl zastaven faulem Baskové.
32:37'
Oba trestné hody Thomasová proměnila.
32:37'
Jasmine Thomasová byla při náběhu pod koš faulována a získala trestné hody.
32:29'
Condeová se provinila kroky a míč tak mají hráčky TTT.
32:09'
Basková poslala na zem Stankovičovou a zapisuje si tak další osobní chybu.
30:50'
Pulvereová dává další trojku.
30:34'
Basková na své osobě získala faul a domácí útočí.
30:16'
Bohužel Stankovičová neproměňuje ani jeden.
30:16'
Stankovičová situaci tři na jednu překombinovala, ale vynutila si alespoň trestné hody.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:52'
První byl neúspěšný a druhý se už povedl.
29:52'
Další faul domácích. Stankovičová bude mít dva trestné hody.
29:35'
Jasmine Thomasová zkoušela střelu za tři body a míč se odrazil od obroučky mimo.
29:08'
Stankovičová trefuje oba trestné hody.
28:55'
Další únik USK opět trestá. Pražský tým vede už skoro čtyřicet bodů.
28:22'
Thomasová opět utekla domácí obraně a sama se pod košem nemýlila.
27:55'
Condeová zkusila střelu za tři body, ale jen těsně minula.
27:12'
Pulvereová odhodila míč z velké dálky a o obroučku dává trojku.
26:57'
Série nepřesností na obou stranách zastavila bodový přínos.
26:06'
Silaová se provinila kroky.
25:52'
Thomasová se prosazuje doskokem a zavěsila míč do koše jednou rukou.
25:34'
Pulvereová se trefuje z velké dálky, avšak pouze za dva body.
25:12'
Condeová faulovala v útoku, a tak mohou útočit domácí.
25:00'
Jonesová proměnila oba trestné hody.
24:52'
Sarauskaiteová raději střídá, protože udělala další osobní chybu.
24:35'
Oba týmy nyní proměňují všechny své střelecké pokusy a po vlažné druhé čtvrtině tu máme bodové hody.
23:36'
Jasaová dává trojku z levého rohu. Trefila se přesně do koše.
23:08'
TTT začalo bránit velmi důkladně a to týmu USK Praha příliš nevoní.
22:41'
Condeová o zkusila z levé strany za tři body, ale míč ani nedoletěl ke koši.
22:29'
Střelu Thomasové srazila hráčka domácího celku do autu.
22:20'
Pulvereová dává další koš a USK si bere oddechový čas.
21:54'
Domácí hráčky nyní trefily tři koše ze tří pokusů a mají více bodů za první dvě minuty třetí čtvrtiny než co měly za celou druhou čtvrtinu.
21:19'
Jonesová proměnila dva trestné hody.
20:28'
Handyová dává trojku a lotyšský celek vstupuje velmi dobře do druhé poloviny zápasu.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Nejvíce bodů z hráček TTT Riga má zatím Ieva Pulvereová, která má na svém kontě šest bodů za dvě dvojky a dva trestné hody. Z hráček USK má nejvíce bodů Maria Condeová, která má 15 bodů za tři dvojky, dvě trojky a 3 trestné hody.
První polovina utkání je za námi. Domácí tým ve druhé čtvrtině střelecky vyhořel a USK jde do šaten s vedením 51:17.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:39'
Sarauskaiteová dává dvojku a k tomu má i trestný hod. Ten ovšem neproměnila.
19:13'
Další útok domácích hráček končí nepřesnou nahrávkou.
18:48'
Korzaneová se prosazuje za tři body a otevírá bodový účet svého týmu ve druhé čtvrtině.
18:25'
Condeová se trefuje za tři body.
17:59'
Nahrávku přes půlku hřiště srazila Thomasová do autu. TTT může nadále pokračovat v útoku.
17:28'
Stankovičová získala faul na svou osobu a hráčky TTT mají velké problémy s bráněním hráček USK.
17:11'
Sklenářová se prosazuje ze středu palubovky.
16:48'
Následně fauluje i Vyoralová.
16:42'
Sklenářová se provinila svou první osobní chybou v utkání.
16:27'
Thomasová se obtočila kolem protihráčky, ale míč se od desky odrazil vedle koše.
16:18'
Další faul na domácí straně. Lotyšský tým už má 4 chyby.
15:50'
Hráčkám TTT se opět nepovedlo za povolený časový limit vystřelit.
15:11'
Domácí celek ve druhé čtvrtině nezaznamenal ještě ani jeden úspěšný střelecký pokus.
14:35'
Vyoralová dává dva body střelou o obroučku.
14:25'
Faul Jasaové zastavil útok USK.
14:00'
Jasmine Thomasová to zkusila za tři body, ale netrefila koš.
13:42'
Oddechový čas pro domácí.
13:42'
Voráčková vystihla rozehrávku a sama vstříc koši se prosazuje.
13:09'
Hráčky TTT nestihly včas zakončit svou útočnou akci, a tak z důvodu časového limitu přicházejí o míč.
12:10'
Voráčková se prosazuje z pravé strany střelou za dva body.
12:03'
Nepřesnost v rozehrávce využila Pulvereová, ale svou rychlou střelou za tři body se vůbec netrefila.
11:16'
Další dva střelecké pokusy domácích končí mimo koš, a tak se prosazuje na druhé straně Thomasová.
10:45'
Jenže střelecký pokus Thomasové byl nepřesný.
10:28'
USK ubránilo útok soupeře a nyní hráčky českého celku kombinují na útočné polovině.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:58'
Stankovičová se prosazuje dvě vteřiny před koncem a hráčky TTT už se do útoku nehrnou.
09:09'
Thomasová se po ztrátě domácích dostala k míči a o desku dává další koš. USK zatím válcuje svého soupeře.
08:29'
Condeová pláchla obraně soupeře a sama si doběhla pro další koš.
08:19'
Domácí hráčky už jsou vyfaulované a český celek tak hází za každý další faul trestné hody. Thomasová proměnila další dva, a tak je to již o 14 bodů.
08:02'
Thomasová využívá oba trestné hody a USK má komfortní náskok.
07:35'
Na druhé straně se ovšem prosazuje Thomasová, která z podkoše uklidila míč o desku.
06:56'
Následně to zkoušela hráčka Rigy střelbou za 3 body, ale opět o hodně minula koš.
06:11'
Pulvereová byla pod časovým tlakem a její dvoubodový pokus nebyl přesný.
05:52'
Domácí celek má už čtyři fauly.
05:15'
Condeová dostala přihrávku do rohu hřiště a trefila se náramně. Bohužel přešlápla, a tak to byla střela pouze za dva body.
04:46'
Jeden pokus byl nepřesný, ale druhý už se povedl. USK vede o deset bodů.
04:46'
Condeová byla faulována při zakončení a USK má dva trestné hody.
04:26'
Condeová doskočila odražený míč a následně ho umístila do koše. USK vede o devět bodů a domácí trenér si bere oddechový čas.
04:03'
Pulvereová oba proměnila.
04:02'
Jonesová faulovala a domácí mají dva trestné hody.
03:39'
Útok Hondyové byl zastaven a míč skončil v zámezí. Následný střelecký pokus v nouzi byl nepřesný, a tak se hráčky USK dostávají k míči.
03:11'
Maria Condeová dává povedenou trojku a USK začíná získávat náskok.
02:09'
Nepovedený hod za tři body domácích využily hráčky USK a dávají z protiútoku další koš.
01:35'
Thomasová dává první dvojku ze hry USK v utkání.
00:59'
Condeová využívá další trestné hody.
00:50'
Hráčky TTT však z dalšího útoku dávají další dvojku.
00:24'
Jonesová využila oba dva trestné hody a vyrovnává skóre.
00:04'
Domácí vyhráli rozskok a z první útoku se prosazují.
00:01'
Hráčky domácího celku nastoupí v bílých dresech, hostující celek v šedých.
Hezký večer všem basketbalovým příznivcům. Hráčky USK Praha se v dalším kole Euroligy střetnou s celkem TTT Riga. Oba týmy jsou sousedy v tabulce. Lotyšský tým má na svém kontě sedm bodů za dvě vítězství a tři porážky. USK má osm bodů za tři vítězství a dvě porážky. Český tým je na čtvrtém místě tabulky, které zajišťuje postup do play-off Euroligy. Dnešní utkání tedy nabídne důležitý souboj o body, které mohou hrát v konečném zúčtování rozhodující roli.

H2H
Oba týmy se potkaly celkem dvakrát a to právě v Eurolize v roce 2019. Obě utkání vyhrál český celek a to výsledky 73:66 a 98:48.

Poslední utkání v Eurolize
TTT Riga odehrála poslední utkání na palubovce Montpellieru, kde prohrála 63:54.
USK Praha sehrálo svůj poslední duel doma proti Avenidě a vyhrálo 80:55.

Favoritem je dnes USK Praha. Doufejme, že hráčky USK potvrdí roli favoritek a přivezou z Rigy cenné vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.