Euroliga - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Famila Schio : USK Praha - 16. dubna 2023   17:00

Brionna Jonesová – 15 doskoků
To už je za mě dnes vše, zhruba za hodinu se vám opět přihlásíme s finálovým zápasem Euroligy. Zkuste překonat zármutek a brzy zase na viděnou. Do té doby přeji všem top den.
Enormně krutý závěr zápasu, už se zdálo, že se bude alespoň prodlužovat, tohle byl úchvatný výkon USK. Nakonec však slaví Beretta Familia Schio, závěrečných pět sekund duelu snad nejde ani popsat, to si musí každý přehrát sám, šílená situace. Při sporném faulu, který se posuzoval u videa, mohly klidně hráčky USK získat naopak trestné hody, už se zdálo, že je vše vyřešeno alespoň s pohledem na prodloužení, ale Schio opět dokázalo proměnit ránu za tři body a raduje se z vítězství. Šílený závěr ročníku.
39:59'
Je konec, koš Sventoreiteové je uznán, tenhle závěr zápasu láme srdce všem českým fanouškům na stadionu.
39:59'
Sventoreiteová to stihla, rozhodčí posuzují u videa faul.
39:59'
Šílený konec zápasu! Nejprve USK šanci ubránilo, v úplném závěru se ale prosazuje BFS, rozhodčí spěchají k videu, musíme zjistit, zda to Mabreyová stihla a zda se neměl pískat faul. Infarktový závěr zápasu.
39:55'
Do konce zápasu zbývá pouhých pět vteřin. Teď je před českou obranou úkol zápasu, teď se hraje o všechno, pokud se Italky prosadí, je konec, pokud ne, jdeme do prodloužení.
39:52'
Oddechový čas pro tým Beretta Famila Schio.
39:52'
Jo! Teja Oblaková dává dvojku zápasu, skvěle zvládnutá akce.
39:44'
Zběsilý závěr zápasu díky famóznímu dotažení se ve skóre Pražanek. Je tu posledních zhruba 16 vteřin, potřebujeme zvládnout poslední útočnou akci. USK ještě v zápase ani jednu vteřinu nevedlo, snad se teď konečně zadaří a alespoň znovu srovnáme stav.
39:44'
Oddechový čas pro tým ZVVZ USK Praha.
39:44'
Ajajaj, Mabreyová dává z protiútoku dvojku, to je škoda, to je škoda. Do konce zápasu zbývá 16 vteřin.
39:32'
Vukosavljevičová možná zbytečně zkoušela trojku, míjí.
39:18'
Veronaová míjí! Skvělá obrana Oblakové!
39:05'
Jonesová zapisuje 4. faul, jak týmový, tak osobní na Mabreyovou.
38:44'
Super! Thomasová trefuje oba trestné hody a poprvé od první čtvrtiny srovnáváme stav zápasu!
38:44'
Modleme se, aby se USK konečně podařilo zpřesnit trestné hody.
38:44'
Keysová fauluje Thomasovou! Máme dva trestné hody a šanci na vyrovnání!
38:25'
Mabreyová proměňuje jen první z trestných hodů, ten druhý doskakuje Thomasová.
38:25'
Oblaková fauluje Mabreyovou.
38:06'
Famózní asistence Oblakové, která našla pod košem poměrně volnou Jonesovou! Dvě minuty do konce zápasu je to o jediný bod!
37:52'
Keysová míjí trojku, doskakuje Jonesová!
37:29'
Míč je nakonec USK odebrán, hrát bude bohužel Schio.
37:29'
Sudí stále sledují zpomalené záběry, po sérii odrazů je hodně těžké posoudit, komu přiřknout míč.
37:29'
Zdálo se, že Vukosavljevičová ztratila v útoku míč, sudí rozhodují ve prospěch USK, trenér Schia si bere challenge.
37:11'
Trojka Howardové mimo, míč má Teja Oblaková!
36:36'
Ano! Thomasová snižuje zpod koše na tři body!
36:25'
Trojku Mabreyové výtečně blokuje Brionna Jonesová!
36:05'
Kazí Howardová za dva i Oblaková za tři body.
35:34'
Přešlap do autu zapisuje do svých statistik Condeová a míč jde bohužel opět BSF.
35:18'
Ajaj, to je krizová situace. Vukosavljevičová nedala trojku, naopak z velké vzdálenosti se bohužel prosazuje Mabreyová.
35:04'
Clonící Litevka Sventoraiteová zapisuje útočný faul na úkor naší Vukosavljevičové.
34:49'
Condeová proměnila jeden ze dvou trestných hodů.
34:49'
Je tu strhujících posledních pět minut zápasu, USK dokázalo ve druhé polovině zápasu skvěle zabrat a až do posledních chvil jsou rozhodně v zápase. Nyní jsou dokonce lepším týmem, snad i díky podpoře domácího publiky dokážou vydržet až do závěrečného hvizdu v nastoleném tempu a ovládnou dnešní duel.
34:49'
34:49'
Následně Mabreyová fauluje při střele Condeovou.
34:45'
Perfektní obrana Alyssy Thomasové! Dokázala skvěle obrat o balón Keysovou.
34:31'
Druhý faul v zápase odpískán Vyoralové.
34:11'
Valerie Vukosavljevičová dává veledůležitou trojku! Pražanky jsou na dostřel soupeřek!
33:47'
Vukosavljevičová faulována Martinou Bestagnovou.
33:31'
Nájezd na koš proměňuje bohužel Howardová.
33:25'
Opět bojovala srdnatě Slovinka Teja Oblaková, nakonec bohužel ztrácí.
32:48'
Výborně! Prosazuje se Teja Oblaková a USK ztrácí pouze 4 body.
32:38'
Pěkná obrana USK i následný obranný doskok Terezy Vyoralové.
32:19'
Veronika Voráčková fauluje a následně střídá.
32:00'
Tereza Vyoralová taktéž kazí, škoda, že po zlepšení defenzívy klesá úspěšnost střelby ještě níže.
31:49'
Neuspělo ani Schio, příliš pomalou akci kazí Martina Crippaová, dobrá obranná práce našeho celku.
31:21'
Po doskoku Thomasové nedává trojku Brionna Jonesová.
31:08'
Nájezd na koš nedokázala proměnit Ndourová.
30:46'
Trojku zkoušela Voráčková, bohužel míjí a míč jde Schiu.
30:25'
Pěkný obranný doskok Thomasové.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
První vyhranou čtvrtinu v zápase si připisují hráčky USK Praha, pokud budeme pokračovat v takovémto výkonu, stále můžeme bronzovou příčku získat! Škoda, že stále proměňují hráčky USK pouze 50% trestných hodů, vzhledem k šestibodovému deficitu musí 9 neproměněných pokusů rozhodně mrzet.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:55'
Ani jeden trestný hod bohužel není proměněn.
29:55'
Technický faul připsán Sottanaové a nejspíš také Thomasové.
29:55'
Dva trestné hody po faulu Mestdaghové.
29:54'
Ztráta Mabreyové na úkor Alyssy Thomasové, ta je následně obětí faulu.
29:33'
Tereza Vyoralová bohužel nedokázala proměnit ránu za tři body.
29:19'
Čtyřiatřicetiletá Italka neproměňuje ani jeden trestný hod a závěrečná minuta třetí čtvrtiny tak z pohledu českého týmu začíná vypadat optimisticky.
29:19'
Faul Oblakové a dva trestné hody Sottanaová.
29:01'
V podkošovém prostoru snižuje opět na 6 bodů Thomasová.
28:46'
Výbornou práci v podkošovém prostoru mění v koš Ndourová.
28:29'
Ach jo. Útočný faul odpískán proti Thomasové, metr rozhodčích dnes našim hráčkám vůbec nesedí.
28:21'
Sottanaová bod časovým presem kazí trojku.
28:00'
Parádní dvojka ve výskoku Veroniky Voráčkové!
27:43'
Po přihrávce Sottanaové se za dva body prosazuje Ndourová.
27:30'
Oblaková proměňuje pouze jeden ze dvou hodů.
27:30'
27:30'
Mabreyová fauluje Oblakovou, je to už pátý týmový faul BFS.
27:14'
Nepřesné pasy Condeové a následně také Mabreyové na druhé straně, dnešní zápas je plný nepřesností.
26:34'
jJedenáctý a dvanáctý bod v utkání dává Teja Oblaková.
26:26'
Po dobrém obranném doskoku Teji Oblakové ji fauluje ve snaze zabránit protiútoku Howardová.
26:01'
Proměňuje pouze jeden ze dvou pokusů.
26:01'
Výborný zisk Condeové a následně dva trestné hody, které bude střílet Alyssa Thomasová.
25:54'
Dva neúspěšné útoky Schia, jeden USK.
25:17'
Další vynikající útočný doskok Jasmine Keysové.
25:01'
Faul Mabreyové si vynutila Condeová.
24:48'
Veronaová proměňuje všechny tři trestné hody a rozdíl ve skóre je opět dvojciferný.
24:48'
A opět se proviňuje Keysová, tentokrát je přísně odpískán faul při trojce Veronaové, takže to budou tři trestné hody. Navíc jde již o třetí faul Francouzky.
24:39'
Vukosavljevičová fauluje Keysovou.
24:19'
Škoda, teď to vypadalo na určité zlepšení hry Pražanek, bohužel opět nepřesně přihrává Teja Oblaková.
24:06'
Keysová míjí, doskakuje Brionna Jonesová.
23:41'
Opět se ke střele dostala Oblaková, její nepřesný pokus bohužel doskakuje Keysová.
23:17'
Výtečně! Teja proměňuje oba trestné hody a deficit českého týmu je už pouze sedmibodový.
23:17'
Po nepřesné přihrávce Mabreyové fauluje Veronaová, jsou tu dva trestné hody pro Teju Oblakovou.
22:53'
Střelu Jonesové tečuje bránící hráčka mimo koš.
22:18'
Poprvé v zápase uspěla střelecky Maria Condeová.
22:11'
Nadvakrát neúspěšně zakončovala Brionna Jonesová.
21:49'
Oba trestné hody Američanka proměňuje.
21:49'
Condeová fauluje Mabreyovou a jsou tu dva trestné hody pro Schio.
21:31'
Po dobrém doskoku Oblakové volí velice špatné řešení nepřesným pasem Vukosavljevičová.
21:10'
Veronaová míjí, dopředu jde USK.
20:50'
Proti Keyesové se prosazuje Thomasová za dva body.
20:25'
Howardové je odebrán míč pro kroky.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 17:57.
První poločas se USK bohužel celkově nevydařil, ztrácí na své italské rivalky 11 bodů. Hlavním problémem je jednoznačně ofenziva, 31.25% střelby a pouze 50% přesnosti trestných hodů znamená, že i přes vedení v doskocích poměrem 25:15 tahají za kratší část provazu Pražanky. Za zmínku stojí rozhodně 35.71% úspěšnosti Italek ve střelbě za tři body, to je dokonce více než výše zmíněná absolutní úspěšnost USK, více je to dokonce i než střelba našich za dva body. USK ještě v zápase ani jednou nevedlo, doufejme, že v druhé polovině hry zlepší střelbu i obranu a vedení na svou stranu získají v klíčovou chvíli.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Poslední pokud první půle předvedla zpoza tříbodové hranice Thomasová, bohužel mimo.
19:55'
Marina Mabreyová z New Jersey proměňuje dvojku.
19:42'
Před domácím publikem se ZVVZ USK Praha přeci jen daří stále držet na dostřel soupeřek, se zápasem jde stále dělat mnohé. Závěrečná čtvrtina prvního poločasu je poměrně vydařená, doufejme, že se udržíme pod hranicí deseti bodů, která je v druhé půli více než realisticky otočitelná.
19:42'
19:42'
Útočný faul bohužel odpískán Jonesové, už třetí osobní chyba elitní hráčky USK.
18:41'
Mimo střílí Sventoraiteová, míč bude mít USK a desetibodová hranice je na dostřel.
18:24'
Se štěstím se zpod koše prosazuje Brionna Jonesová.
17:53'
Jonesová ze střední vzdálenosti míjí, doskok mají opět pouze hráčky Beretty.
17:40'
Vukosavljevičová nedává trojku a následně zapisuje útočný faul Maria Condeová.
17:14'
Mimo střílí též Alyssa Thomasová, naopak náskok Schia zvyšuje Jasmine Keysová.
16:47'
Klakson přinutil k nepřesné střele Sventoreiteovou.
16:22'
Jonesová proměňuje jeden ze dvou hodů.
16:16'
Vydařený útočný doskok Veroniky Voráčkové a následně dva trestné hody pro Jonesovou.
15:41'
Přestože se velice vydařil vstup do druhé čtvrtiny a podařilo se stáhnout deficit ve skóre na rozdíl pouhých dvou bodů, nyní je vinou nepřesných přihrávek a nedostatečně kvalitní obrany USK ztráta na Italky opět veliká, doufejme, že se znovu podaří hru zpřesnit a dorovnat stav.
15:41'
15:41'
Dobrý obranný doskok Condeové, následně však její riskantní pas nevyšel a je tu další ztráta.
14:45'
Tragický pas Vukosavljevičové trestá Constanza Veronaová.
14:23'
Neúspěšné akce na obou stranách.
14:04'
Ndourová proměňuje.
14:04'
Ndourová dává dvojku, sudí navíc pískají faul Condeové a bude tu trestný hod pro domácí.
13:38'
Přes precizní obranu Thomasové se dokázala prosadit Mabreyová.
13:10'
Alyssa Thomasová pálí přesně za dva body.
12:55'
Voráčková se unáhlila a míjí trojku, střela se ale otřela o hráčku Schia a míč tak jde opět USK.
12:47'
Nebráněná Ndourová dává dvoubodový koš.
12:37'
Vukosavljevičová minula tříbodovu střelu, následně fauluje Veronika Voráčková.
12:04'
Marina Mabreyová hází přesně za tři body, BFS opět odskakuje.
11:41'
Tato dvojice trestných hodů končí s padesátiprocentní úspěšností.
11:41'
Mestdaghová fauluje Thomasovou, jsou tu další dva trestné hody pro USK.
11:30'
Mabreyová míjí ránu za tři body.
11:12'
Po úspěšném doskoku Ndourové volí variantu taktického faulu proti brejku Italek Vyoralová.
11:00'
Tentokráte se Vukosavljevičová netrefuje, míč ale po střídání Schia půjde opět USK.
10:49'
Ztráta Pennaové, zisk pro Pražanky a šance na vyrovnání.
10:44'
10:43'
Po ztrátě Ndourové je tu druhá trojka USK, trefuje se Vukosavljevičová! Naprosto perfektní vstup do druhé třetiny ze strany českého týmu.
10:25'
Skvěle! Tereza Vyoralová pálí přesnou trojku.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
Vstup Pražanek do zápasu se příliš nevydařil, zaznamenaly již šest ztrát, což je v kombinaci s přesnou tříbodovou střelbou Italek příliš. Stále však není nic ztraceno, ještě zbývá třicet minut hry.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:55'
Sottanaová míjí v závěru první čtvrtiny.
09:39'
Slovinka Oblaková snižuje na devítibodové manko.
09:25'
Ztráta Brionny, opět se za dva body prosazuje Mestdaghová.
08:51'
Mestdaghová dává už čtvrtou trojku Schia.
08:30'
Na druhé straně snižuje Thomasová.
08:16'
Jak již bylo avizováno před zápasem, Schio je velmi silné za tři body, prosazuje se Sottanaová.
08:07'
Druhý také, prokletí trestných hodů USK dnes definitivně láme.
08:07'
První je proměněn.
08:07'
Skvělý zisk Thomasové a následně po brejku dva trestné hody pro Jonesovou.
07:32'
Proměňuje jeden ze čtyř dosavadních trestných hodů ZVVZ.
07:32'
Dva trestné hody získává Thomasová.
07:20'
Dobrá obrana právě Vyoralové, která získává míč.
07:01'
Do hry nastoupí první Češka v dresu USK Tereza Vyoralová.
07:01'
Nepřesné dvojky na obou stranách, míč má Schio.
06:31'
A zase ztráta, tentokrát se nepřesným pasem provinila Vukosavljevičová.
06:19'
Po nevydařeném vstupu do zápasu si Natália Hejková bere timeout.
06:19'
Další bídný pas Oblakové přes celé hřiště trestá dvojkou Veronaová.
05:55'
Sventoreiteová vrací Berettě šestibodový náskok.
05:38'
Oblaková míjí, je tu rychlý kontr Schia.
05:29'
Mabreyová kazí, radovat se mohou hráčky ZVVZ, které teď útočí.
04:59'
Výborně! Costanza Veronaová netrefuje tříbodovou střelu a na druhé straně se prosazuje Oblaková.
04:44'
Nepřesný pas Oblakové rezultuje ve ztrátu míče a následně je k faulu přinucena Jonesová.
04:22'
Howardová míjí, následuje její faul na Thomasovou.
04:15'
Ani jedné ze stran se následně nevydařil útok, teď se ke střele za tři body chystá Howardová.
03:18'
Alespoň za dva se trefuje Teja Oblaková a trochu zmírňuje bídný vstup do zápasu USK.
03:00'
Rhyne Howardová střílí další přesnou trojku.
02:49'
Condeová netrefuje za dva, úspěšný obranný doskok zapisuje bohužel hvězda Schia Jasmine Keysová.
02:34'
A ten Howardová proměňuje taktéž.
02:34'
Na druhé straně je bohužel trefena trojka rovněž, prosazuje se Howardová, navíc má dokonce ještě jeden trestný hod.
02:11'
Výtečně! Po přihrávce Oblakové dává důležitou trojku v úvodu zápasu Jonesová.
01:49'
Ztráty na obou stranách, Češky jsou stále bez bodu.
00:50'
Dva trestné hody házela Brionna Jonesová, bohužel netrefuje ani jeden.
00:34'
Veronaová zvyšuje náskok celků, který je dnes veden jako domácí.
00:29'
Ztráta Thomasové.
00:04'
Dvojku trefuje hned v úvodu Mabreyová.
00:01'
Hráčky obou týmů jsou již na palubovce, můžeme začít.

Beretta Famila Schio: Mabreyová, Bestagnová, Mestdaghová, Sottanaová, Sivkaová, Veronaová, Howardová, Sventoraiteová, Crippaová, Keysová, Pennaová, Ndourová
Trenér: Georgios Dikaioulakos

ZVVZ USK Praha: Oblaková, Condeová, Vukosavljevičová, Vyoralová, Šípová, Thomasová, Wrzesinskiová, Jonesová, Fagbenleová, Sklenářová, Halátková, Hofová, Voráčková
Trenér: Natalia Hejková

Rozhodčí: Cecília Tóthová, Esperanza Mendozaová Holgadová, Amel Dahraová.