ME v basketbalu žen -  ONLINE PŘENOS -  Švédsko : Francie - 30. června 2019   20:00

Francie

Od nás je to pro tuto chvíli vše. Děkujeme za pozornost a přejeme dobrou noc.
Nejpilnější střelkyní utkání byla osmnáctibodová Elin Eldebrinková. Na straně Francie se nejvíce dařilo Sandrine Grudaové, která nasbírala jen o dva body méně.
Francie poráží dle očekávání Švédsko 71:65 a postupuje ze skupiny B coby její vítěz rovnou do čtvrtfinále. Švédky si s bilancí jedné výhry a dvou porážek zahrají spolu s Černou Horou předkolo, Češky na turnaji končí.
39:54'
Je definitivně hotovo. Hartleyová nezaváhala a přidává dva francouzské body.
39:53'
Magarityová proměňuje oba trestné hody! Švédky vzápětí opět bleskově faulují.
39:51'
Johannesová měla k dispozici dva trestné hody, oba ale neproměnila! V závěru nás zřejmě ještě čekají taktické šachy.
39:46'
Oddechový čas Francie.
39:46'
Tentokrát zahrávala trestné hody Magarityová. I ona byla na švédské straně stoprocentní.
39:40'
Ayayiová skóruje ze značky trestných hodů. Náskok Francie opět o dva body narůstá.
39:38'
Loydová snižuje na rozdíl šesti bodů. Švédsku už ale nezbývá mnoho času.
39:29'
Chartereauová proměňuje po taktickém faulu Elin Eldebrinkové jeden trestný hod ze dvou.
39:27'
Aktuálně se nehraje, oba týmy si vybraly oddechový čas.
39:25'
S kosmetickou úpravou skóre přispěchala Zahuiová, která v závěru duelu značně vylepšuje své střelecké statistiky.
39:03'
Je rozhodnuto. Necelou minutu před koncem se za tři body trefuje Ayayiová.
38:21'
V krátkém sledu se podruhé prosazuje Zahuiová.
38:09'
Hartleyová předala míč Epoupaové a ta zamířila přesně z tříbodového oblouku!
37:50'
Zahuiová za dva body.
37:29'
Chartereauová dává Francii klid. Favoritky vedou v koncovce utkání o osm bodů.
37:12'
Po jeho vypršení zavěsila Kalis Loydová.
36:55'
Čas na poradu si tentokrát vybírá švédská strana.
36:37'
Zahuiová mohla na Francouzky vyvinout tlak a snížit na rozdíl pěti bodů, trojku ale netrefila.
35:56'
Po přihrávce Fridy Eldebrinkové se prosazuje Loydová. Francouzky reagují oddechovým časem.
35:27'
Elin Eldebrinková zaznamenává další švédský koš. Rozdíl ve skóre činí deset bodů.
34:31'
Švédky vybojovaly balon. Akci zakončovala Elin Eldebrinková.
33:58'
Epoupaová se blýskla úspěšnou trojkou. Francie vede o 14 bodů a je na nejlepší cestě za třetím vítězstvím na turnaji.
33:45'
Švédsko si bere oddechový čas.
33:17'
Dvouminutovou pasáž bez vstřeleného koše ukončuje Francie, konkrétně Bria Hartleyová.
31:03'
Halvarssonová první trestný hod neproměnila, druhý už ano.
30:33'
Miyemová z výskoku odpovídá stejnou mincí.
30:13'
Nájezd na koš v podání Halvarssonové končí dvěma body.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:58'
Frida Eldebrinková zahrávala v závěru čtvrtiny dva trestné hody. Faul Epoupaové trestá bezezbytku.
29:08'
Zahuiová proměňuje po faulu Chartereauové jeden trestný hod ze dvou.
28:52'
Chartereauová v krátkém sledu opět úspěšná. Tentokrát mířila za dva body.
28:22'
Švédky ale balon po špatné přihrávce ztratily, což trestá třemi body Chartereauová!
27:56'
Francouzkám vypršel časový limit pro zakončení. Hrát mohou soupeřky.
27:09'
Johannesová neuspěla, a tak mohly útočit opět Švédky. Elin Eldebrinková smrskává rozdíl ve skóre na osm bodů.
26:40'
Takřka dvouminutové čekání na koš ukončuje Elin Eldebrinková.
24:42'
Další dva francouzské body přidává z výskoku Miyemová. Grudaová si tentokrát připsala asistenci.
23:28'
Elin Eldebrinková za tři body.
23:10'
Grudaová tentokrát neuspěla, Francouzky však doskočily, a tak mohla zaváhání své spoluhráčky napravit Miyemová.
22:38'
Z bezprostřední blízkosti koše se prosazuje Frida Eldebrinková.
22:17'
Rázná odpověď v podání Hartleyové – trojka!
22:02'
Po nedovoleném zákroku Johannesová proměnila Frida Eldebrinková oba trestné hody.
21:26'
Epoupaová našla přihrávkou Grudaovou a ta byla opět neomylná.
20:39'
Po nezdařilém pokusu Elin Eldebrinkové Švédky doskočily a nakonec přeci jen skórovaly. Autorkou koše je Amanda Zahuiová.
20:11'
První úspěšnou střelkyní druhé půle je aktivní Grudaová.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Francie vede v polovině duelu se Švédskem o deset bodů a potvrzuje tak zatím roli velkého favorita. Druhý poločas začne přibližně ve 20:57.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:59'
Na konci posledního švédského útoku úvodní půle byla Halvarssonová, s desetibodovým mankem ale nepohnula.
19:39'
Bankoleová uloupila ze švédských rukou balon a zakončila akci úspěšným košem. Seveřanky si berou oddechový čas.
19:16'
Zahuiová koš netrefuje. Po obranném doskoku mohou jít dopředu francouzské favoritky.
18:52'
To Miyemová byla na druhé straně v zahrávání stejné herní situace stoprocentní.
18:33'
Nystromová trefuje jeden trestný hod ze dvou.
17:56'
Po trestném hodu se ale stav nemění. Do konce druhé čtvrtiny zbývají dvě minuty.
17:56'
Eldebrinková byla navíc faulována, a tak bude moci po francouzském oddechovém čase přidat ze značky trestného hodu ještě bonusový bod.
17:56'
A zase Elin Eldebrinková! Její náběh na koš končí dalším švédským snížením.
17:05'
Elin Eldebrinková tentokrát v roli střelkyně. A úspěšné!
16:52'
Hartleyová opět navyšuje na rozdíl jedenácti bodů.
16:26'
Po nahrávce Elin Eldebrinková se prosazuje Loydová.
16:04'
A opět Grudaová! Ta nastřílela poslední čtyři francouzské koše a zhostila se role týmové tahounky.
15:47'
Grudaová je při chuti a zatěžuje švédské konto dalšími dvěma body.
14:45'
Elin Eldebrinková po něm snižuje přesně namířenou trojkou.
14:30'
Švédsko reaguje oddechovým časem.
14:30'
Po dvoubodovém pokusu Grudaové činí rozdíl ve skóre deset bodů.
14:04'
Další dva nepovedené střelecké pokusy na švédské straně.
13:18'
Zahuiová zkoušela trojku, zařízení ale netrefila.
12:54'
Hartleyová předala balon Grudaové a ta si s ním už věděla rady.
12:30'
Zahuiová v zakončení neuspěla. Stejně si počínala po útočném doskoku také Elin Eldebrinková. Útočit může Francie.
12:06'
Rychlou francouzskou odpověď obstarala Hartleyová.
12:00'
Stejná hráčka nyní faulovala. Trestné hody zahrávala Magarityová, uspěla však pouze v prvním případě.
11:35'
Po vypršení oddechového času se prosazuje Rupertová.
11:20'
Zahuiová trefuje trojku a přibližuje Švédsko na dostřel! Francouzská střídačka si bere čas na taktickou poradu.
10:13'
Do druhé čtvrtiny vstupují lépe Švédky. Jejich koš vsítila Nystromová.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:59'
Švédky chybovaly v rozehrávce a darovaly favoritkám snadný koš, o který se postarala Hartleyová. Jestliže jsem tedy před chvílí Švédky chválil za jejich výkonnostní vzestup, samotný závěr čtvrtiny tento dojem pokazil.
09:58'
Nystromová dvě vteřiny před sirénou faulovala při střelbě za tři body, Ayayiová proměnila dva trestné hody.
09:50'
Halvarssonová posadila balon do koše a snižuje na rozdíl čtyř bodů. Závěr čtvrtiny patřil hráčkám ze severu Evropy.
08:22'
Drammehová nejprve netrefila koš za dva body, po útočném doskoku Nystromové však dostala za chvíli možnost střílet znovu – tentokrát z tříbodového oblouku. A nyní již skončil míč tam, kde měl!
07:56'
Francouzský náskok přibližuje dvojcifernému rozdílu Ayayiová.
07:12'
Po faulu Zahuiové proměnila Grudaová oba trestné hody. Oba týmy mezitím prostřídaly.
06:14'
Na druhé straně odpovídá dvěma body Magarityová.
06:04'
Tentokrát se prosazuje Epoupaová, francouzská hrdinka duelu s Českem.
04:46'
Po přihrávce Miyemové mířila přesně Grudaová.
04:35'
Utkání je i nadále chudé na body. Takřka v polovině úvodní čtvrtiny jich oba celky nastřílely dohromady sedm.
02:57'
Švédské čekání na první koš ukončuje dvěma body Halvarssonová.
02:38'
Loydová zkoušela trojku, ale neuspěla. Hra se rychle přesunula na protější stranu palubovky, kde ze stejné vzdálenosti pálila Ayayiová. A ta mířila podstatně lépe!
01:59'
Daří se to až po dvou minutách hry Epoupaové. Francie jde do vedení.
01:38'
Halvarssonová střílela z výskoku, ani ona ale skóre neotevřela.
01:02'
Úvodní minuta utkání koš nepřinesla. Oba týmy zaznamenaly dva střelecké pokusy, leč neúspěšné.
00:01'

Švédsko: F. Eldebrinková, E. Eldebrinková, Halvarssonová, Loydová, Zahuiová, Abdiová, Drammehová, Hamiltonová-Carterová, Lundquistová, Magarityová, Nystromová, Vesterbergová

Francie: Ayayiová, Epoupaová, Grudaová, Johannesová, Miyemová, Badianeová, Bankoleová, Chartereauová, Chevaugeonová, Fauthouxová, Hartleyová, Rupertová.
Česká republika bohužel na turnaji končí! Naše děvčata v neděli prohrála s Černou Horou 57:70 a skončí tak v tabulce skupiny B na posledním čtvrtém místě. V případě očekávané výhry Francie nad Švédskem by přitom Češkám stačila i porážka o jedenáct bodů, vinou velkého počtu chyb však zbyly svěřenkyním kouče Svitka jen oči pro pláč.
Ze čtyřčlenné skupiny postoupí vítěz rovnou do čtvrtfinále. Týmy na druhém a třetím místě si zahrají předkolo.
Francie se se Švédskem střetla již na mistrovství Evropy v roce 2013. Tehdy se radovaly z hubeného triumfu 87:83. O dva roky později už se v přípravném střetnutí zrodilo výraznější francouzské vítězství 82:58. A to se očekává také dnes.
Francie, coby hlavní favorit skupiny, zatím nezaváhala. Basketbalistky ze země galského kohouta nejprve přetlačily českou reprezentaci poměrem 74:61, když o vítězství nad houževnatým soupeřem rozhodly až v závěrečné čtvrtině. Ve druhém utkání si Francie dle očekávání poradila hladce 88:53 s Černou Horou.
Švédsko má po dvou odehraných duelech vyrovnanou bilanci jednoho vítězství a jedné porážky. Seveřanky vstoupily do turnaje výhrou 67:51 nad Černou Horou, následně ale nestačily na naše děvčata, se kterými prohrály 64:71.
Hezký nedělní večer. Evropský šampionát v basketbalu žen dnes nabízí poslední zápasy ve skupinách. V rámci tohoto textového přenosu budeme sledovat utkání "české" skupiny B, v němž si to spolu rozdají reprezentace Švédska a favorizované Francie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.