OH - Basketbal - OH - basketbal - muži -  ONLINE PŘENOS -  Írán : Francie - 31. července 2021   03:00

Írán
Locatelli (BRA) – Lezcano (ARG), Noujaim (LBN)

Nejvíce doskoků:
Hamíd Haddádí 12 – Timothe Luwawu Cabarrot, Nando de Colo a Guerschon Yabusele 5
Basketbalisté Íránu se loučí s olympijským turnajem porážkou 62:79 s favorizovanou Francií. Galský kohout duel rozhodl zejména ve druhé čtvrtině, během níž naplno zapnul a vytvořil si až 22bodový náskok. Ve druhém poločase se ale Íránci prezentovali velice sympatickým výkonem, zlepšili obranu a konečné skóre je pro ně velmi důstojné.

Za zmínku stojí výkon Hamída Haddádího, který ukázal, že je hráčem světové třídy. 36letý borec se zkušenostmi z NBA nastřílel 18 bodů, přidal 12 doskoků a 5 asistencí. Bavily například jeho souboje s Rudym Gobertem ve třetí čtvrtině.
39:36'
Hamíd Haddádí ještě snižuje ze šestek a dostal se na 18 nastřílených bodů.
39:23'
Thomas Heurtel střelu za dva body proměnil.
39:15'
Džalálpúr střílel v časové tísni z dálky a koš nedal.
38:49'
Corneliemu tam nespadla trojka a pro Írán doskočil právě Haddádí.
38:26'
I mistr se může utnout. Haddádí nyní neproměnil ani jeden ze dvou trestných hodů.
38:25'
Oddechový čas pro Írán.
38:06'
Další dva body na konto Francie přidal Thomas Heurtel.
37:37'
Cornelie se trefil za dva body.
37:30'
Další dva body Íránu. Postaral se o ně Kázemí.
36:57'
Skvěle hrající Haddádí dává dva body střelou z výskoku.
36:28'
Luwawu Cabarrot trefil trojku z pravého rohu.
36:17'
Haddádí se nyní krásnou fintou zbavil napadajícího hráče. Škoda, že jeho spoluhráči pak celou akci nezakončili.
35:32'
Nikáchwah se dostal pod košem k míči, vydribloval do střelecké pozice a snížil na rozdíl 14 bodů.
35:02'
Íránská legenda pokračuje ve výborném výkonu, ke kterému přidává dvě proměněné šestky.
35:02'
Jachčálího střela vypadla z obroučky, Haddádí ale doskočil, byl faulován a bude střílet šestky!
34:38'
Vincent Poirier dal koš z delší dvoubodové vzdálenosti.
34:16'
Podobně to zkoušel Nikáchwah. Ten trefil obroučku.
33:45'
Jachčálí trefil trojku z velké dálky! Krásná střela.
33:10'
Íránci si berou oddechový čas. Určitě by rádi udrželi rozdíl ve skóre pod 20 body. To by pro ně nebyl špatný výsledek proti tak silnému soupeři, jakým je Francie.
32:50'
Další dva body pro Francii zapsal Luwawu Cabarrot.
32:28'
Vincent Poirier využil pod košem nahrávky Falla.
32:05'
Další snaha Poiriera k bodům nevedla. Míč skončil na obroučce.
31:22'
Poirier se dokázal prosadit přes Haddádího a jednou rukou poslal míč do koše.
30:57'
Dávarpanáh vyslal příliš krátký tříbodový pokus. Míč pro Francii.
30:25'
Dva body Haddádího a Írán snižuje na rozdíl 13 bodů!
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
Třetí čtvrtinu vyhráli Íránci 20:16 a mohou být se svým výkonem rozhodně spokojeni. Bavily hlavně souboje Haddádího s Gobertem, kdy íránský hráč dokázal hvězdě Francie hru docela znepříjemnit.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:59'
Hasanzádeh vybojoval v obraně míč a založil rychlý kontr, který proměnil střelou za dva body Dávarpanáh! Íránci mohou být spokojeni s tím, co předvedli ve třetí čtvrtině.
29:32'
Hasanzádeh proměnil trestné hody a Írán koriguje na rozdíl 17 bodů.
29:21'
Vypadalo to na lehký koš Batuma, který však donesl míč pouze do obroučky.
29:03'
Francouzský basketbalista proměnil pouze druhý.
29:03'
Haddádí fauloval pod košem Moustaphu Falla a budou z toho trestné hody.
28:46'
Haddádí proměňuje dva trestné hody a dostává se na 10 nastřílených bodů.
28:29'
Ntilikina střílel z delší dvoubodové vzdálenosti jen do obroučky.
28:08'
De Colo předvedl ukázkový nájezd s úspěšným zakončením.
27:43'
Francouzi se nemohou zcela chytit. Nyní v útoku ztratili míč.
26:59'
Írán hraje ve třetí čtvrtině dobře a Jachčálí trefuje koš z tříbodové distance.
26:52'
Nicolas Batum dává trojku z levého rohu!
26:30'
Jachčálí našel Kázemího, který dal dva body.
26:09'
A Rudy Gobert proměnil oba trestné hody.
26:09'
Další díl souboje Goberta s Haddádím, který je hitem třetí čtvrtiny. Íránec tentokrát fauloval.
25:53'
Fournier fauloval Kázemího a Írán tak má další příležitost něco odmazat ze svého manka.
25:33'
Neskutečné! Haddádí nyní vymazal Yabuseleho, který se už chystal zasmečovat míč do koše!
25:13'
Írán hraje ve třetí čtvrtině agresivní obranu, která zatím slaví úspěch. Nyní přišel o míč Fournier.
24:49'
Po faulu Goberta střílel šestky Nikáchwah. Kapitán Íránu obě dal.
24:29'
Neuspěl ani de Colo na druhé straně. Ten to zkoušel za tři body.
24:10'
Při střelbě už Haddádí tak úspěšný nebyl. Z výskoku mu to tam nespadlo.
23:46'
Utkání nabízí skvělé souboje Haddádího s Gobertem! Íránec hraje ve třetí čtvrtině výborně a nyní elitního obránce NBA zablokoval!
23:26'
Írán se dobře ubránil a po nájezdu Nikáchwaha dopíchl míč do koše Kázemí.
22:53'
Nando de Colo stoprocentní.
22:53'
De Colo byl faulován Džalálpúrem a bude střílet šestky.
22:17'
Nicolas Batum byl stoprocentní na šestkách.
22:12'
Nyní Haddádí navíc asistoval u koše Kázemiho.
22:03'
Rudy Gobert se snažil prosadit přes Haddádího. Ten odvedl opět výtečnou práci v obraně.
21:50'
Kázemí házel šestky. Proměnil druhou z nich.
21:40'
Evan Fournier tříbodovou střelu proměnil a Francie je na 50 nastřílených bodech!
21:15'
Batum neproměnil trojku. Haddádí pak pod košem uskákal Goberta.
20:38'
Jachčálí dal z levé strany koš za dva body.
20:16'
První Nicolas Batum nedal, druhý už ano.
20:16'
Batum byl při střelbě faulován a bude střílet trestné hody.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Hamíd Haddádí 8 – Thomas Heurtel 12

Muhamad Džamšídí 4 – 6 hráčů 2

Hamíd Haddádí 5 – Timothe Luwawu Cabarrot 4
Zatímco v první čtvrtině ještě Írán držel relativně krok a prohrál ji jen o 5 bodů, ve druhé části se už projevila kvalita Francouzů. Ti místy vedli i o 22 bodů, nakonec jdou do šaten s 19bodovým polštářem. Roli favorita tedy v pohodě plní.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:57'
První poločas končí trojka Dávarpanáha mírně zleva! Írán snižuje svou ztrátu na 19 bodů.
18:55'
Fournier přidal na konto Francouzů další dva body.
18:42'
Íránci si nevědí rady s obranou Francie. Rezáífar se zahnal s míčem až do zámezí.
18:01'
Útočný faul Yabuseleho. Míč pro Írán.
17:34'
Frank Ntilikina byl faulován ještě před střelou, která skončila v koši. Koš neplatí a bude z toho jen rozehrávka ze strany.
16:58'
Luwawu Cabarrot se prosadil nájezdem do koše.
16:44'
Íránci si vylepšují reputaci trojkou Nikáchwaha.
16:19'
Náskok Francie tedy překročil už 20 bodů. Zápas se vyvíjí podle očekávání. Skóre ve 2. čtvrtině je 4:20.
15:54'
Francouzský hráč ho dal a zapsal tedy za tuto akci tři body!
15:54'
Luwawu Cabarrot ve výskoku dopíchl míč do koše, přestože byl faulován! Ještě tedy trestný hod.
15:48'
Íráncům to tam teď nepadá. Francouzi si navíc připisují obranné doskoky a Evan Fournier navyšuje vedení galského kohouta na 18 bodů. Další time-out pro Írán.
15:26'
Heurtel je při chuti. Opět to zkoušel bez nějakých okolků za tři body. Tentokrát ale netrefil.
14:57'
Heurtel přidává další trojku na své konto!
14:38'
Nájezd Rezáífara nevedl k úspěchu.
14:13'
Hasanzádeh koriguje z pohledu Íránu.
13:49'
Náskok Francie narostl na 15 bodů. Trojku zaznamenal Thomas Heurtel.
13:37'
Dávarpanáh prodribloval do střelecké pozice. Samotná střela se mu nepovedla.
13:19'
Nejprve se trefil z podkoše Luwawu Cabarrot a poté sebral Íráncům míč Albicy, který připravil snadné dva body pro Heurtela. Ten utíkal sám na koš a vyřešil to smečí. Oddechový čas pro Írán.
12:55'
Jachčálí zkusil trojku z osy. Netrefil ji.
12:18'
Krásně to teď Íránci sehráli! Haddádí shodil míč pod koš na Rezáífara a ten už to měl poměrně snadné.
11:47'
Dvoubodovým pokusem z větší vzdálenosti zvyšuje na dvojciferný rozdíl Thomas Heurtel.
11:18'
Na druhé straně trefuje z tříbodové vzdálenosti Ntilikina! Ten otevřel skóre druhé čtvrtiny.
11:00'
Opět Nikáchwah, který neproměnil trojkový pokus.
10:20'
Nikáchwah prošel až pod koš, ale bodovat nedokázal. Následoval obranný doskok Francouzů.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
10:00'
Nikáchwah se trefil zároveň s klaksonem a snižuje tak na rozdíl pěti bodů!
09:47'
Další body pro galského kohouta přidal Rudy Gobert.
09:16'
Po rychlém kontru Francie zasmečoval míč do koše Moustapha Fall.
08:31'
Haddádí trefil trojku!
08:04'
Fall nahrál Heurtelovi, který střílel za dva body.
07:56'
Rychlý protiútok Francouzů. Ti to sehráli do trojky z pravé strany, kterou však Luwawu Cabarrot neproměnil.
07:23'
Nepřipravená trojka Nikáchwaha neskončila úspěchem. Evropané doskočili.
06:52'
Gobert našel Falla, který pod košem neuspěl. Míč vyskočil po obroučce ven.
06:32'
Džamšídí střílel šestky po faulu od Fourniera. Obě proměnil.
06:28'
De Colo si připsal obranný doskok a sám pak z rychlého brejku zabodoval.
05:35'
Jachčálí odpovídá rovněž tříbodovou střelou.
05:10'
Fournier shodil míč na Batuma, který dává trojku zprava.
04:57'
Za Írán odpovídá Kázemí.
04:29'
První trojku zápasu dává Francouz Guerschon Yabusele.
03:24'
Džamšídí nezakončil košem, Gobert doskakuje pro Francii.
03:12'
Fournier střílel nepřesně z tříbodové vzdálenosti.
02:56'
Navíc to bylo s faulem, takže následovala šestka, kterou Haddádí rovněž proměnil.
02:56'
Ke dvoubodové střele se dostal Haddádí, jenž byl úspěšný.
02:37'
Další dvoubodový koš přidal Nando de Colo.
02:15'
Yabusele přidal na francouzskou stranu další dva body, Haddádí vzápětí otevřel střelecký účet Íránu.
01:42'
Haddádí střílel v časové tísni za tři body. Těžká střela nebyla přesná.
01:14'
De Colo tentokrát nahrával, pod košem se prosadil Rudy Gobert.
00:42'
Nando de Colo si připsal první dva body v zápase.
00:18'
Batum to hned zkoušel za tři body. Koš nedal.
00:05'
Po úvodním rozskoku se míče ujali Francouzi.
00:01'

Írán: Váhedí, Džalálpúr, Hasanzádeh, Dávarpanáh, Džamšídí, Nikáchwah (C), Bahrámí, Haddádí, Rezáífar, Rostampúr, Gerámípúr, Kázemí, Jachčálí

Francie: Fall, Cornelie, Gobert, Albicy, Poirier, de Colo, Fournier, Yabusele, Batum (C), Heurtel, Luwawu Cabarrot, Ntilikina.

Rozhodčí: Locatelli (BRA) – Lezcano (ARG), Noujaim (LBN).
Írán:
Írán přijel na hry v roli outsidera a to se zatím potvrzuje. V prvním utkání prohrál zástupce asijského basketu 78:84 s Českem, když skóre do přijatelnější podoby korigoval v závěrečné čtvrtině, v níž Češi ubrali. Na Američany pak Íránci vůbec nestačili a schytali debakl 66:120. V duelu s Českem byl nejlepším střelcem týmu Jachčálí s 23 body. Proti USA nastříleli po 14 bodech Haddádí s Džamšídím.
Francie:
Francouzi přijeli do Tokia s medailovými ambicemi a ty zatím beze zbytku naplňují. Hned ve svém úvodním vystoupení na turnaji si dokonce vyšlápli na hvězdný výběr USA, který zdolali 83:76. Hned 28 body Američany zasypal rozehrávač Bostonu Celtics Evan Fournier. Dařilo se také dvojnásobnému nejlepšímu obránci NBA Rudymu Gobertovi, jenž přidal ke 14 bodům i 9 doskoků. Ve druhém utkání pak galský kohout přehrál 97:77 český tým. Češi sice o 6 bodů vyhráli první čtvrtinu, ovšem tím jen vydráždili spícího hada. Nejlepším střelcem vítězů byl s 21 body opět Fournier, 17 body přispěl k výhře také Nando De Colo z tureckého Fenerbahce.
Vítám tu všechny basketbalové příznivce! V sobotu pokračuje olympijský turnaj mužů. Brzy ráno našeho času se odehraje utkání české skupiny A mezi Íránem a Francií. Francouzi jsou obrovskými favority duelu. Na kontě mají dvě výhry, Íránci naopak v obou případech padli.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.