Pavel Hartman
Premium
25. dubna 2024 • 17:15

Slavia bez titulu? Pohodlnost i minely. Tykač by měl udělat inventuru

Vstoupit do diskuse
50
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Krejčího sbohem, ale co Priske a Feyenoord? Baník musí na Evropu posílit
Po Naganu jsme zaspali. Teď je načase se vrátit. Vlasák a Marha řeší, co dál po zlatu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třetím rokem už slávisté čekají na návrat mistrovských časů a nejspíš se opět nedočkají. Kdyby sparťané promrhali náskok, mohli by si sami nafackovat. V Edenu by si tudíž měli udělat hloubkovou analýzu. Tady jsou čtyři body k zamyšlení.1. Zpohodlnělost. Čím si slávisté prorazili cestu do Ligy mistrů? Aktivním, agresivním, běhavým týmovým fotbalem. Barcelona, Dortmund, Inter Milán oceňovaly nejen počet naběhaných kilometrů, ale také intenzitu. Všichni jezdili nadoraz a všichni se podřídili daným principům hry. Proto mohli Messiho a spol. zaskočit na Campu Nou kompaktním presinkem ve středním pásmu, proto mohli rychle kombinovat, neboť si vířivým pohybem bez míče vytvářeli více možností pro přihrávku. Kdo neuměl přepínat v mžiku z útoku do obrany nebo neměl zafixované bleskové návraty zpět, neměl šanci být v sestavě. A tak se Peter Olayinka naučil bránit, což v Dukle, kde působil předtím, neudělal.

Nakonec z toho profitovali klub i hráči. Souček a Coufal se dostali do Premier League, Slavia získala finance pro další rozkvět. Od té doby už z Edenu nikdo do nejlepší ligy na světě neodešel. Vedení klubu se spokojilo s účastí v Evropské lize. Nedávné vyřazení s AC Milán si zdůvodnilo přísným vyloučením Holeše. Zkrátka laťka nároků se posunula dolů.

Totéž se týká hry. Dnešní Slavia hraje mnohdy na více doteků, než je zdrávo, čímž si sama zavírá vrata do brankových příležitostí. Nevidíme tak rychlé doplňování hráčů z druhé vlny do šestnáctky jako dříve. Ani presink už není tak kousavý. Přitom žijeme v éře, kdy o výsledcích zápasů rozhoduje týmová souhra a maličké detaily. Třeba to, že hráč nenaběhne do prostoru (anebo se do něj nevrátí) sprintem, ale jde jen v poklusu.

2. Oslabený management. Za úspěchy vždy stojí

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa!

Koupit
Vstoupit do diskuse
50

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Program nadstavby Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905

Fotbal dnes * Liga mistrů * Evropská liga * Konferenční liga


Články odjinud


Články odjinud