OH - Basketbal - OH - basketbal - ženy -  ONLINE PŘENOS -  Španělsko : Srbsko - 29. července 2021   10:20

Španělsko
Rosso (FRA), Forsbergová (GER), Silvaová (BRA)
Srbsko

To je ode mě vše. Děkuji za pozornost a u dalších olympijských přenosů se budu těšit na počtenou.
Očekával se vyrovnaný zápas, který splnil očekávání. Po tři čtvrtiny byl mezi Španělkami a Srbkami k vidění parádní basketbal a boj o každý bod. Jen čtvrtá čtvrtina patřila výrazně Španělkám, jež v ní rozhodly o patnáctibodovém vítězství.

První poločas zvládly lépe Srbky, ale ne nijak výrazně. Týmy se pravidelně střídaly ve vedení a do šaten se šlo za stavu 44:41. O svůj náskok mírné favoritky přišly ve třetí čtvrtině, kterou ukončily s jednobodovou ztrátou. Rozhodující dějství si pak nabuzené Španělky naprosto podmanily. Byly všude o krok dříve a soupeřkám nepovolily skoro nic, zasloužené vítězství si nakonec ženy z Pyrenejského poloostrova připsaly výsledkem 85:70.

Španělky po dvou zápasech zůstávají neporaženy. Srbsko po vítězství nad Kanadou prohrálo a bude si chtít spravit chuť proti Jižní Koreji.
39:58'
Poslední útok přetavila v poslední dva body střetnutí Cristina Ouvinaová. Španělky na palubovce oslavují vítězství, ačkoli na nezazněla závěrečné siréna.
39:47'
Pěkná otočka Yvonne Andersonové, ta ovšem znamená už jen úpravu skóre. Španělky nadále drží pohodový náskok.
39:35'
Španělky si závěr zápasu užívají. Andersonová úmyslně faulovala Domínguezovou, jež zapsala stoprocentní úspěšnost při trestných hodech.
39:27'
Oddechový čas pro Srbsko.
39:27'
Dva španělské trestné hody končí v koši. Astou Ndourová zachovala chladnou hlavu a ani nepotřebovala obroučku.
39:18'
Spíše z nouze zkusila troku Yvonne Andersonová. Z velké dálky balón nedohodila až do koše, trefila jen přední obroučku.
38:59'
Je hotovo a Maite Cazorlaová to ví. Parádní trojka z levé strany znamená vylepšení náskoku na jedenáct bodů.
38:03'
Srbky bojují, ale i navzdory povedenému hodu Brooksové ztrácí ještě osm bodů a do konce už zbývají necelé dvě minuty.
37:39'
Koš s faulem a proměněným trestným hodem pro Astou Ndourovou. Španělsko odskakuje necelé tři minuty před koncem do dvouciferného rozdílu.
37:23'
Jelena Brooksová se na sebe zlobí. Viděla volnou spoluhráčku, jenže přihrávku vyslala příliš pozdě. Mezitím se k ní stáhla Cazorlaová a míč zachytila.
37:00'
Už to vypadalo, že Španělsko neuspěje, ale ofenzivní doskok zaznamenala Ndourová a ještě v letu usměrnila balón do koše.
36:35'
Oddechový čas pro Španělsko.
36:22'
Yvonne Andersonová podruhé! nejprve naznačila nahrávku, aby vzápětí pronikla levou stranou pod koš, odkud zvládla zakončit.
35:48'
Srbský kouč burcuje své svěřenkyně. A to poté, co Yvonne Andersonová uspěla dvoubodovou střelou a snížila na rozdíl sedmi bodů.
35:20'
35:11'
Ale Španělsko okamžitě reaguje. Alba Torrensová chytila střeleckou formu, její dvoubodový pokus také našel cíl.
34:45'
Dabovićová musela proměnit dva trestné hody. To se také podařilo, tuto úlohu zvládla s velkým přehledem.
34:20'
34:20'
Což vzápětí dokázala obrovská hrubka Krajišnikové. Nahrála Torrensové přímo do brejku, ta neměla problém přidat další dva body.
34:09'
Alba Torrensová trefuje dvojku a dělá důležitý krok ke španělskému vítězství. Soupeřky nejsou ve vůbec dobrém psychickém rozpoložení.
33:33'
Obrovská chyba Yvonne Andersonové, ta by ji mohla ještě hodně mrzet. V samostatném úniku střílela o desku, avšak míč v koši neskončil.
33:00'
Gilová už se dívala do koše a nevšímala si míče, který jí čistém způsobem vypíchla Brooksová. Srbky ještě živí naději, ale musí začít skórovat.
32:40'
Čtvrtá čtvrtina je teprve ve své třetí minutě, přesto jsou Srbky už na třech týmových faulech. To není dobrá vizitka do zbývajícího průběhu.
32:02'
Alespoň jeden proměněný trestné hod zapsala Alba Torrensová. Po prvním neúspěchu se nenechala rozhodit a při druhém pokusu se zkoncentrovala.
31:39'
A právě Tina Krajišniková byla tou, jež přiblížila spoluhráčky na rozdíl čtyř bodů.
31:21'
Španělky měly dokonce náskok odskočit ještě více, jenže obranný doskok po neúspěšně střele zvládla Krajišniková.
30:48'
Se Srbkami to začíná vypadat zle! Poté, co za tři body skórovala Torrensová, je rozdíl ve skóre už sedmibodový.
30:23'
Čtvrtá čtvrtina začíná úspěšnou dvojkou Ouvinaové. Ta si dokázala vypracovat prostor a bezchybnou dvojkou udeřila.
30:01'
Začala čtvrtá čtvrtina.
30:00'
Třetí čtvrtina skončila.
29:56'
Tina Krajišniková házela po faulu na svou osobu dva trestné hody. Proměnila alespoň ten druhý, což znamená, že Srbky do závěrečné desetiminutovky vstoupí s mankem jednoho bodu.
29:46'
Cristina Ouvinaová přetavila svou střelu ve dva body. Do konce třetí čtvrtiny zbývá tak akorát čas na jeden poslední útok Srbek.
29:32'
Vyrovnání přišlo záhy. Srbkám dokonce mohla Tina Krajišniková vrátit vedení, jenže koš s faulem nedoplnila o proměněnou šestku.
29:15'
Basketbalistky v bílých dresech se dokonce dostávají do vedení! Trojková kouzelnice Cazorlaová předvedla další ukázkovou trefu z velké vzdálenosti.
28:39'
Španělsko je na dostřel! Situaci dvou proti dvěma vyřešila Ouvinaová nahrávkou Carreraové, které v plném běhu zvládla zakončit.
28:20'
Vzápětí přišel další faul, pátý španělský ve čtvrtině. Jovanovićová proměnila až druhý trestný hod.
27:58'
Snahu za vyrovnáním minimálně o jeden další útok zkazila Ouvinaová. Po tlakem musela už něco vymyslet, jenže špatně nahrála a navíc faulovala.
27:24'
Spoluhráčku chtěla napodobit Gilová, leč neuspěla. Trefila desku, od níž se míč odrazil do rukou soupeřky Skorićové.
26:55'
Třetí trojka pro Španělsko za sebou! A znovu to byla Cazorlaová, jež v posledních okamžicích chytila neuvěřitelnou střeleckou formu.
26:32'
Oddechový čas pomohl Crvendakićová utekla středem do brejku a únik završila bezchybnou dvojkou.
26:08'
26:08'
Tak to je pořádný trest. Cazorlaová přispěchala s další trojkou, když se trefila i navzdory těsně bránící protihráčce.
25:31'
Nedostatečný pohyb spoluhráček nedovolil Andersonové rozehrát v pětivteřinovém limitu. Míč zadarmo získávají Španělky.
25:09'
Po více jak čtyřech minutách jsme viděli španělský koš, který měl hodnotu tří body! Cazorlaová se nemohla dívat na nemohoucnost spoluhráček, tak vzala zodpovědnost na sebe.
24:38'
Španělkám se vůbec nedaří střelecky, ve třetí třetině vstřelily slabé tři body. Rozdíl ve skóre nedokázala snížit ani Condeová.
24:11'
Sonja Vasićová příliš dlouho váhala s rozehrávkou. Sběhli se k ní dvě hráčky a Cazorlaová vystihla její úmysl.
23:29'
Stankovićová měla velkou šanci posunout vedení na dvouciferný rozdíl. Ale z nařízených dvou trestných hodů proměnila pouze jeden.
23:15'
Skvělá práce Crvendakićové. Při neúspěchu Condeové nejrychleji reagovala a do zápasových statistik zapsala obranný doskok.
22:48'
22:39'
Výbornou práci odvedla Jelena Brooksová, ta je v dnešním utkání hodně vidět. Pravou stranou si naběhla blíže koše a neomylně skórovala.
22:11'
Španělky určitě nedají kůži lacino. Torrensová utekla obránkyni po levé lajně. Natlačila se pod koš a skórovala.
21:50'
Dabovićová vzápětí nezahrála úplně nejjistěji v obraně. Ohnala se levou rukou po míči, jenže trefila jen tělo protihráčky.
21:29'
První body pro Dabovićovou, a to rovnou tři! Parádní rána z velké vzdálenost náramně zaplula do koše.
20:57'
Velká chyba Brooksové. Po neúspěšném útoku Španělska chtěla rychle rozehrát, ale balón poslala mimo dosah Andersonové.
20:23'
Parádní start Srbek do druhé poloviny zápasu. Stankovićová si našla prostor, odkud vystřelí. Míč poslala do koše pravačkou.
20:01'
Začala třetí čtvrtina.
Druhý poločas začne přibližně v 11:18.
V evropském souboji mezi Srbkami a Španělkami není po prvním poločase rozhodnuto o vítězi ani zdaleka. V mírně lepší pozici budou do druhé půle nastupovat reprezentantky Srbska, ale jeden koš to může okamžitě změnit. Začátek střetnutí vyšel lépe Španělkám, které vedly i o pět bodů, ale jak rychle náskok získaly, tak rychle o něj přišly. Srbky zase zvládly skvěle úvod druhé čtvrtiny, kdy odskočily na rozdíl až osmi bodů, ale soupeřky zabraly a snížily manko na současnou tříbodovou mezeru.
20:00'
Druhá čtvrtina skončila.
19:52'
Dva ofenzivní španělské doskoky v krátkém časovém sledu nakonec vedly k toužebným dvěma bodům. Ještě ve výskoku je vystřelila Ndourová.
19:28'
19:28'
Pět týmových faulů už mají na kontě i Španělky, proto také Stankovićová házela po faulu na svou osobu šestky. I ona jednou minula.
19:19'
Dabovićová faulovala Domínguezovou při střele za tři body, proto následovaly tři trestné hody. Dva dala, třetí poslala do obroučky.
19:02'
Za tři body nebo za dva, s tím si Jelena Brooksová hlavu neláme. Hlavně že balón skončí v koši, jako i v tomto případě.
18:35'
Domínguezová na vzdálenosti trestných hodů tak úspěšná není, ale ve hře jí to střílí daleko lépe. Pěknou dvojku teď vystřihla z levé strany.
18:18'
Pátou desítku srbských bodů otevřela Sonja Vasićová. Otočila s kolem výrazně menší Ouvinaové a s přehledem zakončila.
18:01'
Už sedmý týmový faul ve čtvrtině vyrobila Tina Krajišniková. Šestky házely Astou Ndourová, trefila pouze tu první.
17:38'
Blesková reakce. Ouvinaová nastartovala Carrerovou, jež si poradila i navzdory vyskočivší obránkyni, míč hodila o desku do koše.
17:30'
Jelena Brooksová ukazuje, že střílení trojek jí skutečně není cizí. Krásná střela z pravé lajny.
17:22'
Hodně zbytečná chyba Astou Ndourové. Chtěla vystřelit, ale úmysl si ještě rozmyslela, následně ji rozhodčí odpískal kroky.
17:11'
Ani teď nebyla Domínguezová při šestkách stoprocentní. Jediný rozdíl byl ten, že první nedala a až druhý ano.
16:54'
Příležitost dvou trestných hodů dostala na druhé straně Jelena Brooksová. A vedla si lépe než konkurentka, zapsala stoprocentní úspěšnost.
16:34'
Torrensová si mohla spravit chuť dvěma trestnými hody, což se jí podařilo jen částečně, druhý totiž neproměnila.
16:11'
Obrovská chyba Torrensové. Ta unikala osamocená na koš, jenže nabrala až moc velkou rychlost, a proto nedokázala dostatečně přesně zakončit.
15:32'
tři body i pro Astou Ndourovou, byť jiným způsobem. Zaznamenala koš s faulem, trestný hod přetavila v bod také s velkou jistotou.
15:05'
Sérii soupeřek uzavřela Sonja Vasićová. U pravé lajny si řekla o balón, dostala jej, a přesnou trojkou poslala Srbky do vedení o sedm bodů.
14:38'
Španělským basketbalistkám viditelně oddechový čas prospěl. Torrensová si věřila na těžkou dvojku, kterou zvládla na jedničku.
14:08'
Andersonová ze zdánlivě snadné pozice minula. Na druhou stranu vystartovala do brejku Astou Ndourová, v úniku si věděla rady.
13:33'
Domínguezovou faulovala Stankovićová při útoku, následovaly dva trestné hody. A Španělka si počínala s velkou jistotou.
13:19'
Jak se zakončuje, to ukázala protihráčce Yvonne Andersonová. Nepotřebovala ani příliš dlouho mířit, prostě zpracovala nahrávku a okamžitě balón poslala do koše.
13:10'
Parádní individuální akci Domínguezové chybělo jediné, přesná střela. Balón si zaskákal na obroučce a vrátil se do hry.
12:46'
12:46'
Nyní už to začíná být vážné! Další skvěle provedený protiútok, tentokráte v podání Stankovićové. Španělkám úvod druhé čtvrtiny hrubě nevychází.
12:21'
P neúspěšné trojce Cazorlaové vystartovala do brejku Andersonová. Žádná ze spoluhráček jí nestačila, brejk zakončila s ledovým klidem.
12:00'
Hráčky v bílém navíc v útoku znovu neuspěly! Ouvinaová zkusila odpovědět stejnou mincí, tedy, trojkou, té ale chyběla přesnost.
11:23'
Tato trojka by Srbky mohla pořádně nakopnout! Trefila se Jovanovićová a Španělkám rázem nestačí jeden koš na vyrovnání.
11:02'
Přelévání skóre ze strany na stranu pokračuje. Yvonne Andersonová střílela z poměrně velkého úhlu, o to však přesněji.
10:44'
Španělky trestaly. Cristina Ouvinaová se natlačil pod koš a přes bránící Brooksové zvládla poslal balón o obroučku do koše.
10:20'
Skvělou práci odvedla Stankovićová, která ještě svou dlouhou pravačkou sebrala balón před soupeřkou. Následně ovšem nepřesně zakončovala.
10:01'
Začala druhá čtvrtina.
10:00'
První čtvrtina skončila.
09:22'
Andersonová si tentokráte naběhla do prostoru, odkud chtěla zaznamenat dvojku. Balón dlouho letěl vzduchem a byla to obroučka, která ho udržela ve hře.
09:01'
Přichází rychlá odpověď, byť jen za dva body. Důležité je, že jsou Španělky v bližším kontaktu, a to zásluhou Torrensové.
08:41'
Parádní obrat s blížícím se koncem úvodní čtvrtiny! Yvonne Andersonová to vzala na sebe, její trojka prostě a jednoduše neměla chybu.
08:11'
Vyrovnáno! Sonja Vasićová potrestala nedorozumění protihráček. Stáhli se k ní až v momentu, kdy balón letěl do koše.
07:34'
Od začátku se potvrzuje, že nás čeká velmi bojovné střetnutí. Tina Krajišniková a její dvojka vrací Srbky na dostřel jednoho koše.
07:02'
Prostor na palubovce dostala Gilová a okamžitě se odvděčila. Nahrávka Ndourové neměla chybu, stejně tak střela o desku.
06:25'
Tak to je nejlepší možná reakce. Jelena Brooksová před chvílí nepohlídala Ndourovou, čímž zavinila tři body pro soupeřky. Teď trojku sama vstřelila!
06:02'
Koš s faulem pro Španělsko! Poslední okamžiky patří Ndourové, jež vsítila koš i navzdory prohřešku Brooksové. Rady si věděla i s trestným hodem.
05:46'
Astou Ndourová začíná úřadovat. S obranou Vasićové neměla žádné větší problémy. Proběhla kolem ní a s přehledem zakončila.
05:09'
Premiérově skórovala rovněž Tina Krajišniková. Po střele se chytla za pravou ruku, nicméně rozhodčí faul Ouvinaové neodpískali.
04:30'
Astou Ndourová by měla patřit mezi nejlepší španělské střelkyně zápasu. Prvními svými body posouvá zisk Španělek na dvouciferný počet.
04:16'
Skóre hlásí vyrovnaný stav. Jelena Brooksová má na kontě čtyři body, duhou svou dnešní dvojku dokázala zapsat z pod koše.
03:58'
Nyní jsme měli možnost vidět dvě zaváhání na obou stranách. Nejprve neuspěla Crvendakićová. Na druhé straně potom Domínguezová
03:36'
Na Torrensovou pozor! Tato hráčka má na kontě už dvě úspěšné trojky, a to za námi nejsou ještě ani čtyři minuty první čtvrtiny.
02:46'
Parádní odpověď. Jelena Brooksová naznačila nahrávku, čímž lehce uklidnila před sebou stojící protihráčka, načež zničehonic vypálila přesnou dvojku.
02:23'
Zápas začíná ve velmi dobrém tempu. Cristina Ouvinaová si našla mezeru, kudy by mohla vystřelit. Míč poslala do koše.
02:00'
Vedení je zpět na straně srbských basketbalistek. Sonja Vasićová už stoupla do prostoru body, i ty však stačí na průběžné vedení.
01:39'
Hráčky v bílých dresech odpovídají trojkou! Torrensová se nenechala rozhodit přechozím úspěchem, tentokráte hrála obroučka v její prospěch.
01:06'
Napodruhé to vyšla. Krajišniková se po pravé lajně natlačila až do prostoru pod košem, odkud zacílila přesně.
00:32'
Ale ani první střela Srbek v koši neskončila. Sonja Vasićová se obtočila kolem obránkyně, ale pak vystřelila příliš dlouhou střelu do desky.
00:12'
Španělky vyhrály rozhoz o míč a hned podnikly rychlý útok. Na jeho konci byl pokus o trojku Torrensové, míč skončil na obroučce.
00:01'

Španělsko: Ouvinaová, Domínguezová, Torrensová, Palauová, Rodríguezová, Cazorlaová, Abaldeová, Carreraová, Casasová, Condeová, Gilová, Ndourová.

Srbsko: Vasićová, Cadová, Jovanovićová, Brooksová, Butulijaová, Crvendakićová, Andersonová, Stankovićová, Dabovićová, Dugalićová, Krajišniková.

Rozhodčí: Rosso (FRA), Forsbergová (GER), Silvaová (BRA).
Srbsko

Srbky se na olympiádu kvalifikovaly skrze kvalifikační turnaj tomu určenému. Ve čtyřčlenné skupině obsadily druhou příčku, lepší byly jen basketbalistky USA. K postupu přitom stačilo získat i třetí pozici tu obsadila Nigérie. Smůlu měl Mozambik.

Srbky budou v Tokiu obhajovat bronzové medaile, které vybojovaly v Riu de Janeiru. Bez šance určitě nejsou, což dokázaly hned na úvod turnaje. Ve vyrovnané bitvě zvládly koncovku a Kanadu porazily 72:68.
Španělsko

Basketbalistky Španělska se kvalifikovaly přes stejný turnaj jako Srbky, jen jinou skupinu. Ve společnosti Číny, Jižní Koreji a Velké Británie obsadily druhou příčku, což na kvalifikaci stačilo s přehledem.

Ženský španělský basketbal v Tokiu obhajuje stříbro. Poté, co v semifinále porazily šestibodovým rozdílem shodou okolností dnešní soupeřky, tak nestačily na favorizovanou Ameriky, jíž podlehly rozdílem větším dvaceti bodů. Úvod šampionátu Španělsko zvládl, Jižní Koreu porazilo 73:69.
Všem fanynkám a fanouškům basketbalu přeju krásné čtvrteční dopoledne. Vítám vás při sledování turnaje žen, u zápasu mezi Srbkami a Španělkami.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:20.