14. září 2021 • 10:20

V 18 letech si vydělal na turnajích přes deset milionů korun. Ukrajinec září

Autor: njc
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Sparta - Baník 4:3. Dramatickou přestřelku řídili Birmančevič a Kuchta
PRVNÍ DOJEM se Zbyňkem Irglem: Každý hráč Třince ví, co dělat
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jen těžko hledat větší talent ve světě Counter-Striku. Valerii „b1t“ Vakhovskyi se na začátku roku připojil k „A“ týmu Natus Vincere a během několika měsíců se vypracoval v jednoho z nejlepších hráčů světa. NAVI s mladým borcem v sestavě vládnou, sám b1t si letos vydělal něco málo přes deset milionů korun. Slušný začátek kariéry.Oleksandr „s1mple“ Kostyliev, Denis „electronic“ Sharipov a Valerii „b1t“ Vakhovskyi. Za takovou útočnou trojici by se nemusela stydět ani hokejová sborná za dob největší slávy. Střelecká síla ukrajinského dua s ruským střelcem navrch nemá ve světě Counter-Striku obdoby. Ukazují to i výsledky NAVI.

V roce 2021 vyhrála CIS skvadra pět z největších světových turnajů včetně nedávné ESL Pro League a prestižního IEM Cologne - první LAN akce letošní sezóny. Jenže i to bylo východoevropskému celku málo.

Vítězství na EPL 14 zároveň znamenalo i zisk IEM Grand Slamu. Jeden milion dolarů navrch. Slušná finanční injekce.

Natus Vincere se stali historicky třetím týmem, který dosáhl na IEM Grand Slam. B1t se zároveň stal nejmladším hráčem, kterému se podobný kousek povedl. Ve věku 18 let a 250 dní překonal Russela „Twistzz“ Van Dulkena, jenž držel předchozí rekord (19 let 235 dní).

B1t si podle webu esportsearnings.com jen na prize money ve své kariéře vydělal přes půl milionu dolarů (cca 10 750 000 Kč). Ukrajinec se řadí mezi top 50 hráčů, co se týče peněž vydělaných na turnajích v Counter-Strike: Global Offensive. Za sebou nechal takové hvězdy, jakými jsou Mathieu „ZywOo“ Herbaut či Abay „H0bbit“ Khasenov.

NAVI s trofejí pro vítěze IEM CologneFoto clutchpoint.com

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud