31. ledna 2022 • 14:41

Byl zdrcený, nyní je volným hráčem. Bubzkji po 18 měsících skončil v Astralis

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Řepka vzpomíná: Chacharem ve Spartě, taxikářem s corvettou i konec na ibalginu
Zřekne se Trpišovský na Letné rokenrolu? Podzimní Panák je zpátky
VŠECHNA VIDEA ZDE

Angažmá dánského Counter-Strike hráče Lucase "Bubzkji" Andersena v Astralis je definitivně u konce. Třiadvacetiletému Dánovi vypršel kontrakt a Bubzkji si nyní hledá nový tým. Končí tak rok a půl dlouhá sága, kdy se Bubzkji přesouval z pozice náhradníka do hlavního týmu Astralis, aby před loňským Majorem ve Stockholmu opět usedl na lavičku.  O konci vztahu mezi Astralis a Lucasem Andersenem informoval dánský tým na svých sociálních sítích. 

"Nedopadlo to tak, jak jsme všichni doufali. Jsme rádi, že jsme našli řešení, které dává Lucasovi volné ruce, aby našel nejlepší možné řešení pro jeho budoucnost. Vždy splnil, co se po něm chtělo, a my dlužíme Lucasovi velké díky a hodně štěstí v jeho budoucím úsilí. Vždy bude velmi cennou součástí naší historie," uvedl dánský tým Astralis.

V červnu 2020 Bubzkji přestoupil z týmu MAD Lions do Astralis. Tehdy měl za sebou zhruba roční zkušenost v prestižních turnajích v dresu týmů Tricked a MAD Lions. V sestavě Tricked například zvítězil na turnaji V4 Future Sports Festival 2019 a v Budapešti byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje.

Mladý Dán tak patřil mezi obrovské naděje světového Counter-Striku. Nejvíce chvály na něj šlo kvůli jeho agresivní hře. 

Do sestavy čtyřnásobných Major šampionů však přicházel jako šestý hráč. Navíc si tým procházel krizovým obdobím, protože tahouni Lukas "gla1ve" Rossander a Andreas "⁠Xyp9x"’ Højsleth se vyrovnávaly s příznaky symptomu vyhoření. 

Z role náhradníka se tak Bubzkji během 18měsíčního angažmá pořádně nedostal. Za tu dobu odehrál pouhých 47 utkání a s Astralis vyhrál dvě trofeje, když společně ovládli ESL Pro League Season 12 Europe a DreamHack Masters Winter 2020 Europe. 

Jenže pro sezónu 2021 došlo ke změně v bodování týmů v Regional Major Rankingu, na jehož základě si týmy zajišťovaly účast v turnajích a v následném boji o Major. Týmy, které experimentovaly s šestičlennou sestavou, byly rázem v nevýhodě, protože by byly při nasazení šestého hráče bodově znevýhodněny. Astralis navíc loni v dubnu zažíval nejhorší období ve své historii. Nic z toho nehrálo do Bubzkjiho karet. 

Jejich cesty se tak začaly pomalu rozcházet. V druhé polovině roku se mohlo na chvíli zdát, že by Lucas "Bubzkji" Andersen přeci jen mohl zůstat v týmu dánských legend. Sestavu totiž opustil Nicolai "dev1ce" Reedtz, který zamířil do NiP. 

Bubzkji byl zároveň u klíčových momentů sezóny, když se hráči Astralis díky dvěma čtvrtým místům na IEM Cologne 2021 a IEM Fall definitivně kvalifikovali na PGL Major ve Stockholmu. 

Jenže před říjnovým vrcholem sezóny přišla opravdová bomba, která jen potvrdila, že mladému Dánovi nepokvete pšenka v dresu Astralis. Klub oznámil, že na Majoru nastoupí v základní sestavě navrátilec Lukas "gla1ve" Rossander a Bubzkji zůstane doma. 

"Jsem zdrcený, že jsem byl vynechán poté, co jsme se kvalifikovali. Ztratit svůj první Major a nemít možnost hrát před „domácím“ publikem bolí. Ale bohužel je [v týmu] jen pět míst. Na konci jsem osobně cítil, že se věci ubírají správným směrem," napsal na svém Twitteru. 

V ten moment se dánský hráč cítil demotivovaný, zároveň se změnou na poslední chvíli potvrzovaly zvěsti, že hráči hlavního týmu nikdy nechtěli, aby Bubzkji do Astralis přišel. 

"Myslím, že někdy měli hráči a vedení týmu odlišný názor na to, jak by měly být provedeny změny na soupisce," řekl Bubzkji pro web Dexerto.

Astralis následně na Majoru vyhořeli a skončili na děleném 12.-14. místě. Poté dánská organizace oznámila, že do týmu zamíří dvojice Benjamin "blameF" Bremer a Kristian "k0nfig" Wienecke.

Bubzkji mezitím navázal spolupráci s televizí TV2, pro kterou komentoval PGL Major Stockholm. I v letošním roce bude s dánskou televizí spolupracovat jako CS:GO analytik. "Nechci vzbudit dojem, že odcházím do důchodu nebo že už nebudu soutěžně hrát CS:GO. Ale v následujícím období budu dělat něco jiného," uvedl Bubzkji.

Nyní již bývalý hráč Astralis ale nelituje svého působení v dánském týmu. Věci sice nedopadly jak si představoval, ale angažmá si užíval a bavilo ho, že může být součástí slavné organizace. 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud