22. února 2022 • 11:48

Dlouhá cesta na Major začíná. Do boje jdou odhodlaní Sinners a další česko-slovenská mužstva

Autor: Jan Hrušovský
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Souček na svém místě v šatně Slavie: Chceme třetí rok v Evropě
Pohár pro vítěze Konferenční ligy v Praze. Ujfaluši drží palce "fialkám"
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jízda na Major začíná! Právě dnes startují první RMR kvalifikace na květnový PGL Major v Counter-Strike: Global Offensive. Do akce vyrazí i české týmy, například tuzemská jednička Sinners cítí velkou šanci, jak se dostat na vysněný turnaj v belgických Antverpách.Jaká vede cesta na Major v Antverpách? Dlouhá a těžká. Regional Major Ranking (RMR) je rozdělený do čtyř částí: dvě evropské, americká a asijsko-pacifická. V rámci každé části se hraje kvalifikační turnaj. Evropa má dva takové turnaje, každého z nich se zúčastní celkem 16 týmů. Již v tento moment mají jistou účast týmy, které se umístily v TOP16 na loňském Majoru.

Jisté místo v kvalifikaci tak mají například šampioni Natus Vincere nebo ruská sekce Entropiq. Celkem je tak obsazeno 13 míst z celkových 32 míst.

O ta zbývající se poperou týmy v otevřených kvalifikacích, které začínají již dnes prvním turnajem. Celkově se jich odehraje pět, což nabízí dostatek příležitostí uspět. Do jednoho z hlavních evropských kvalifikačních turnajů, které se odehrají v dubnu v bukurešťském studiu PGL, pak postupují z každé otevřené kvalifikace čtyři týmy.

„Očekávám, že postoupíme. Kvalifikací je více, takže je velká šance na to, abychom postoupili na LAN a tam urvali nějaké cenné RMR body," řekl Adam "NEOFRAG" Zouhar ze Sinners v rozhovoru pro web Sazka Esport.

Jenže je tu i jedno velké riziko. Otevřené kvalifikační turnaje se hrají systémem BO1 v single-elimination bracketu. Změna nastává až od čtvrtfinále, kdy se hrají BO3 zápasy. Do té doby však stačí jedna prohra a je konec. K tomu připočtěme, že nyní je v prvním turnaji registrováno přes 600 týmů, takže zde není žádný prostor pro chybu.  

Z česko-slovenské scény se do boje o Major vydávají mužstva z nejužší špičky: Sinners, Enterprise, eSuba či Dynamo Eclot, na seznamu registrovaných se však dále nachází i Sampi, Cryptova, akademie eSuby Youngsters a také Team Moops či Fadee Gaming.

Naopak tyto boje se netýkají české sekce Entropiq, která do žádného z RMR turnajů nemůže zasáhnout kvůli účasti ruského týmu v bojích o Major. 

Otevřené evropské kvalifikační turnaje:

Open kvalifikace #1: 22. - 23. 2. 2022
Open kvalifikace #2: 1. - 2. 3. 2022
Open kvalifikace #3: 3. - 4. 3. 2022
Open kvalifikace #4: 5. - 6. 3. 2022
Open kvalifikace #5 (pro země Ruského Dálného východu): 5. - 6. 3. 2022

Pozvané týmy do hlavní evropské kvalifikace:

Turnaj A: Natus Vincere, Heroic, Virtus.pro, Vitality, Copenhagen Flames, Astralis, ENCE
Turnaj B: G2 Esports, Gambit, Ninjas in Pyjamas, Entropiq, FaZe Clan, MOUZ

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud