28. prosince 2022 • 15:00

In-game leadeři na scénu. Rozhodněte, kdo z dua The eLiVe a K1-FiDa postoupí v anketě Sympaťák roku

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
RENTGEN k derby: Tón bude udávat Slavia, Sparta z bloku a spíš bez Kuchty
SESTŘIH: Burnley - Manchester Utd. 0:1. Rozhodl kapitánův ukázkový volej
VŠECHNA VIDEA ZDE

Uzavíráme čtvrtfinálové duely v "soutěži" Sympaťák roku 2022. Do posledního klání o postup do další fáze jsme vybrali reprezentanty z ENTERPRISE a Dynama Eclot. Erik Sith a Filip Dvořák mají na starost ve svých sestavách taktické povely. Jaký z těchto hráčů vás zaujal v uplynulé sezoně nejvíce?Mají zásadní vliv na obraz hry svých týmů. In-game leadeři callují v úvodních vteřinách kol a často se s trenéry podílejí na přípravě na jednotlivé zápasy. Vedle skillu na serveru tak musí disponovat taktickými schopnostmi a vybudovat si takový respekt, díky kterému můžou ukočírovat své spoluhráče.

K1-FiDa i The eLiVe! První jmenovaný šéfuje ryze české sestavě, druhý musel během uplynulého roku používat k taktickým povelům angličtinu a pracovat s mixem hráčů z Česka, Slovenska, Rumunska a Bulharska. 

The eLiVe dovedl EP k titulu na For Games

Během roku Erik Sith rozloučil s forsyym i matysem. Zejména po ztrátě druhé tuzemské vycházející hvězdy málokdo věřil, že se letos povede ENTERPRISE překazit SINNERS šňůru výhre v Sazka eLEAGUE.

Jenže ambiciózní plán Erikovi vyšel. Sázka na wipaře z Bulharska, h4rna, se ukázala jako správná. The eLiVe si navíc v offline finále na For Games připsal nejvíce fragů ze startovního pole. EP si poradili s Entropiq a v boji o titul také s eSubou. 

Právě tábor modré krve byl posledním působištěm čtyřiadvacetiletého Slováka. Erik si prošel ještě GUNRUNNERS, se kterými slavil v roce 2018 titul mistra ČR nebo sestavami Universe a Majestic Lions. 

K1-FiDa se chopil šance v Dynamu

Filip Dvořák má ve svém životopise rovněž štaci v GUNRUNNERS. Významné úspěchy ale sbíral s Ecloty. Ještě před fúzí týmu s pardubickým Dynamem slavil zisk titulu na slovenském šampionátu. 

Po kratším angažmá v pozici trenéra Sampi se pak šestadvacetiletý rifler chopil příležitosti vést sestavu Dynama Eclot. "Na této scéně bylo strašně málo In-Game Leaderů, tak jsem se toho ujal. Už předtím jsem byl nápomocný vždycky v callování. Je to potřeba. Je tu málo lídrů a týmy potřebují své vůdce," řekl v rozhovoru pro Sazka eLEAGUE Dvořák. 

Jako IGL zvládl svoji roli bravurně. Při nabitém kalendáři zejména zahraničních turnajů dokázal svůj tým vždy dobře pripravit a i díky tomu se pardubické organizaci venku dařilo.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud