3. srpna 2022 • 11:35

Natus Vincere otevírá dotařskou akademii. Cílem je vychovat prvotřídní hráče

Autor: Igor Putivlskij
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Ševčík: „hajzlík“ i talent, co vás ohromí. Vycepují ho Priske s Rosickým?
Životní obrat! Muchová vstala z popela, udolala favoritku a je ve finále
VŠECHNA VIDEA ZDE

Po úspěšně rozjetém CS:GO projektu pro mladé a talentované hráče, se vedení ukrajinského klubu rozhodlo aplikovat svoji filosofii a zkušenosti z CSka a otevřít další Academy tým, tentokrát v populární esportové disciplíně Dota 2. Mentorství juniorů má na starost nikdo jiný, než legendární DotA/Dota 2 hráč Ivan "Artstyle" Antonov, dříve působící na pozici generálního manažera klubu.Kurýrovat novou Academy sekci jedné z nejúspěšnějších esportových organizací světa bude bývalý profesionální Counter-Strike hráč a trenér Amiran "ami" Rekhviashvili, nyní zastávající pozici sportovního ředitele Natus Vincere.

Amiran je strůjcem velmi úspěšného cskařského Academy oddělení Natus Vincere Junior. Díky němu projekt vznikl a dostal zelenou a díky jeho trenerskému umu se mladící naučili vše potřebné a získali tak cenné zkušenosti do budoucna.

Netřeba mluvit o tom, že s jeho pomocí juniorský oddíl přinesl klubu kýžené ovoce. Valerii "b1t" Vakhovskyi září v základní CS sestavě NAVI a talentovaný Ilya "m0NESY" Osipov byl prodán do evropské organizace G2 Esports za bezmála 15 milionů korun.

Nyní se jejich vzor obrátil na nesmírně populární MOBA hru Dota 2. Cíl je jasný, vychovat budoucí špičkové hráče, kteří se potenciálně přesunou do zákládní sestavy nebo rovnou půjdou do světa.

Nábor do kolektivu a následnou práci s nim má na starost velezkušený Ivan "Artstyle" Antonov. Antonov se zmínil o tom, že sestavit první verzi týmu mu trvalo tři měsíce. Celek eviduje pět hráčů ve věkovém rozpětí 15 až 17 let, kteří se nachází v TOP300 evropského Dota 2 ladderu.

Artstyle říká, že mají výbornou mechaniku, nejsou zacyklený a hlavně jsou otevřený novým věcem. Kluci jsou motivovaný a hladový po vítězstvích. Mají chuť hrát, neustále se zlepšovat a tvrdě na sobě pracovat.

Aktuální sestava Natus Vincere Junior.Dota 2

  • Taras "gotthejuice" Linnikov - Carry (17 let)
  • Ričards "Ri4man" Kalniņš - Mid (15 let)
  • Yurii "pma" Prots - Offlane (16 let)
  • Tamir "daze" Tokpanov - Soft Support (16 let)
  • Stanislav "Riddys" Mitroshkyn - Hard Support (16 let)
  • Ivan "Artstyle" Antonov - Trenér

 

Nenechte si ujít:

 

Zdroj: NAVI

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud