28. března 2022 • 08:50

LEC Spring 2022. Humanoid má dobře nakročeno, co ostatní Češi v soutěži?

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Všech 98 ligových gólů Slavie ve stříbrné sezoně 2022/23
Příbram - Pardubice: Se Starkou na „balkónku“ sledují baráž i Vémola s Rittigem
VŠECHNA VIDEA ZDE

League of Legends European Championship Spring 2022 je v plném proudu. Pomalu se krystalizuje Playoffs soutěže, která v prizepoolu nabízí slušných 200 tisíc dolarů. Jak si vedou čeští zástupci v harní edici LEC a na koho se v příštích dnech zaměřit? Odpovíme v článku.V první řadě je venku Patrik "Patrik" Jírů, který s týmem Excel Esports nestačil v prvním zápase Loser´s Round na Vitality. Ti maji ve svých řadách další české zastoupení v podobě Matyáše "Carzzy" Orsága.

Na apríla ale jeho soukmenovce čeká legendární G2 Esports, kteří padli s dalšími aspiranty na Grand FInals Fnatic. A tady je další tuzemské pojítko - Marek "Humanoid" Brázda. Ten má se svými parťák z Fnatic ty nejvyšší ambice.

Humanoid v ráži

⁠Marek Brátda si prošel týmy Dark Tigers, eSuba, MAD Lions, Millenium a dalšími. "Cestovatel" se zdá našel to správné působiště. s Fnatic čeká na největší úspěchy dosavadní LoL kariéry. 

Cestu do finále mu mohou překazit už jen Rogue, se kterými svede souboj 2. dubna. V loňském letním Playoffs LEC na jeho tým zbyla jen stříbrná příčka.

Úspěch Excel Sports

Letošní jarní LEC je plný zajímavých twistů. "Super týmy padly a nováčci stoupali -  způsobem, který nedokázali předvídat ani ti nejzkušenější analytici," popisuje zpravodajka Dexterto.com Meg Kay.

"Hrdinou splitu nebyl nikdo jiný než Excel Sports, který se vůbec poprvé dostal do Playoffs vítězstvím nad SK Gaming v poslední den jarního splitu," tenhle fairytale skončil ale dřív, než začal, jak jsme psali v úvodu.

Fnatic a ti druzí

Karty tak mají v rukách jiní - vítěz Rogue nebo Fnatic s Humanoidem si počká na soupeře z Loser´s Rounds, blízko k tomu má americký tým ze slunného Miami Misfits Gaming..

Rozuzlení přijde první dubnovný týden a 10. dubna se rozhodne v Grand Finals o celkovém vítězi, který si vyzvedne zrhuba 90 tisíc dolarů jako prize money. 

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud