11. září 2022 • 23:32

Překvapení je na světě! Rogue si podmanili Grand Finále LEC, G2 Esports neuhráli ani hru

Autor: David Randuška, Sazka eLEAGUE
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
PRVNÍ DOJEM: Krejčí hrdinou i padouchem. Domácí dominance, jenže lepší soupeř by trestal víc
Evropská tvrdá Slavia je zpět, Servette naložila. Před derby potěšila efektivita
VŠECHNA VIDEA ZDE

Vše naznačovalo, že si G2 Esports dojdou pro vítězství v letním splitu LEC. Nakonec ale Rogue po skalpu Humanoida s Fnatic překvapili favority a poprvé v historii zvedli nad hlavu trofej pro vítěze elitní soutěže. Pro organizaci, která obchodně fúzovala se španělským investorem, je tohle fantastická derniéra - nebo start nového začátku? Grand Finále sledovali i fans v pražské La Fabrice.V Upper Bracket Finals G2 Esports po dominantním výkonu zničili Rogue 3:0. Stejnou "medicínu" ale teď tým kolem  Malranga neb Larssena dal svým sokům v Grand Finále. Velký zápas, očekávaný nejen evropskými fanoušky League of Legends nakonec poskytl jednoznačnou podívanou. 

Triumf je obrovským zadostiučiněním pro toplanera z Rumunska Odoamnea. Ten ukončil čekání na velkou trofej. „Nechtěl jsem být pamatován jako ten, kdo nikdy nic nevyhrál,“ citoval rumunského playera web Sazka Esport.

Rogue vyhrálo tři hry, dál už se utkání prodlužovat nemuselo. G2 se bude muset rychle oklepat, protože je na Worlds čeká nelehká skupina. 

La Fabrika, na pražské watch party, poskytla útočiště pro tři stovky fanoušků LoLka, kteří nejlepší evropské týmy sledovali živě a fandili. Ostatně podívejte se sami na atmosféru.

Humanoid do Mexika

Třetí Fnatic i s Čechem Humanoidem si budou musít probít cestu do Spojených států na finálový turnaj přes Play-in v Mexico City. 

 

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud