7. ledna 2021 • 08:42

Emote PogChamp, legenda Twitche, byl ze streamovací platformy odstraněn

Autor: Jiří Novák – Sazka eLEAGUE
Vstoupit do diskuse
1
TOP VIDEA
Liberec - Mountfield HK: Zbytečný útok Okuliara na Flynna. Dostal trest na dvě minuty
Messi a spol. poprvé doma. V Argentině velkolepě vítali šampiony z mistrovství světa
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kappa, BabyRage či PogChamp. Jen několik z nejpoužívanějších emotů na streamující platformě Twitch. Právě PogChamp však byl v noci z 6. na 7. ledna z webu vlastněného Amazonem odstraněn.V roce 2012 přidal Twitch PogChamp mezi své globální emoty. To znamenalo, že všichni uživatelé platformy mohli používat obličej Ryana „Gootecks“ Gutierreze, bývalého profesionálního hráče Street Fighter. Jste svědky parádního clutche v CS:GO či outplaye v League of Legends? PogChamp tu byl pro vás.

PogChamp se stal legendou. Postupně se šířil gaming komunitou i mimo ní. Především v posledních dvou letech se na Twitchi objevili také nové variace emotu, jako například Pog, Poggers či PogU.

Původce všech těchto emotů, PogChamp, byl však Twitchem z jejich platformy odstraněn. Stalo se tak po komentářích Ryana „Gootecks“ Gutierreze, muže, který stál u zrodu emotu, ohledně protestů v americkém Kapitolu.

Netrvalo dlouho a Twitch reagoval. „Rozhodli jsme se odstranit emote PogChamp po komentářch původce tohoto emotu, který podporoval další násilí po tom, co se dnes stalo v Kapitolu,“ stojí v prohlášení Twitche na Twitteru. „Spolu s komunitou budeme pracovat na tom, abychom našli nový emote pro ty nejvíce hype momenty na Twitchi,“ stojí v dalším Tweetu.

Další verze tohoto emotu, kterými jsou Pog či Poggers, na platformě zůstávají.

 

 

Témata:  esport, Twitch, ban, emote
Vstoupit do diskuse
1
Články odjinud


Články odjinud