
Kappa, BabyRage či PogChamp. Jen několik z nejpoužívanějších emotů na streamující platformě Twitch. Právě PogChamp však byl v noci z 6. na 7. ledna z webu vlastněného Amazonem odstraněn.
V roce 2012 přidal Twitch PogChamp mezi své globální emoty. To znamenalo, že všichni uživatelé platformy mohli používat obličej Ryana „Gootecks“ Gutierreze, bývalého profesionálního hráče Street Fighter. Jste svědky parádního clutche v CS:GO či outplaye v League of Legends? PogChamp tu byl pro vás.
PogChamp se stal legendou. Postupně se šířil gaming komunitou i mimo ní. Především v posledních dvou letech se na Twitchi objevili také nové variace emotu, jako například Pog, Poggers či PogU.
Původce všech těchto emotů, PogChamp, byl však Twitchem z jejich platformy odstraněn. Stalo se tak po komentářích Ryana „Gootecks“ Gutierreze, muže, který stál u zrodu emotu, ohledně protestů v americkém Kapitolu.
Netrvalo dlouho a Twitch reagoval. „Rozhodli jsme se odstranit emote PogChamp po komentářch původce tohoto emotu, který podporoval další násilí po tom, co se dnes stalo v Kapitolu,“ stojí v prohlášení Twitche na Twitteru. „Spolu s komunitou budeme pracovat na tom, abychom našli nový emote pro ty nejvíce hype momenty na Twitchi,“ stojí v dalším Tweetu.
Další verze tohoto emotu, kterými jsou Pog či Poggers, na platformě zůstávají.