20. července 2022 • 18:36

FaZe Clan jde s kůží na trh. Investovat do organizace lze skrze platformu Nasdaq

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Nechutný závěr poháru. Bitky fanoušků a zásah policie na hřišti
SESTŘIH: Plzeň - Sparta 1:2. Letenští mají double! Rozhodl Birmančevič
VŠECHNA VIDEA ZDE

Je to potvrzeno. Svět obchodování s akciemi se rozšiřuje o nejúspěšnější esportovou organizaci současnosti FaZe Clan. Americká společnost to oznámila na svém Twitteru. Jde o výsedek fúze s B. Riley Principal 150 Merger Corp. "Sloučení bylo schváleno akcionáři 15. července," píše server Dexerto.



FaZe Clan novinku zveřejnil společně s fotografií, kde mají jeho členi příhodně trička s koláží názvu organizace a symbolu amerického dolaru. Cílem je ještě více nakopnout ekonomický profit už tak obřího subjektu, který trhá rekordy nejen v kompetitivní stránce esportu, ale i v té byznysové.

Pohádkový příběh FaZe

Příběh americké organizace věrně opisuje boom a růst esportu jako takového. Původně FaZe vznikl jako "klan" tří kamarádů, kteří hráli Call of Duty a chtěli se prosadit mimo kompetitivní esport také v zábavním průmyslu. Konkrétně na tehdy velmi populárním YouTube. 

Jejich kanál se těšil velké popularitě, se kterou rost vliv nejen v esportové komunitě, ale i na poli byznysu. V roce 2015 přišla první velká investice, od norského podnikatele Sebastiana Guertse a kola se začala pomalu roztáčet.

V lednu 2016 získal FaZe Clan mezinárodní sestavu evropského esportového týmu G2 Esports a v dalších letech - platí i v současnosti - se dostal do absolutní špičky světového CSka. 

Vstup na burzu teď může FaZe Clanu přinést další možnosti. Už v minulosti tým nějakým způsobem podpořili hvězdy showbyznysu, jako Snoop Dogg nebo syn slavného basketbalisty LeBrona Jamese. Teď mohou přiložit ruku k dílu i velcí a drobní investoři.

FAZE CLANFoto FaZe

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud