21. prosince 2022 • 11:11

Vítězové Dota 2 Sazka eLEAGUE přichází o zázemí. Organizace Inaequalis po 11 letech končí

Autor: David Randuška
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Od nájezdů s Finy po zlatou trefu Pastrňáka. Podívejte se na všechny české góly na MS
REVIEW Sparty: Priskeho odchod? Polemika: Neodejde. Ne, klíčem bude Friis
VŠECHNA VIDEA ZDE

Stálice na tuzemské esportové scéně Inaequalis po více než dekádě končí svoji činnost. Jedním z hlavních důvodů je odchod dosavadního předsedy Jana "Eldesana" Peška. "Bohužel a zároveň bohudík, byl náš spolek tak významně propojený s osobou našeho dlouholetého předsedy, že jsme jako spolek nebyli schopni zajistit důstojného nástupce," uvedla organizace v oznámení na facebooku.Po sportovní stránce se přitom Inaequalis letošní sezona vyvedla. Se svým Dota 2 týmem Rozbíječů organizace slavila titul v Sazka eLEAGUE na velké scéně For Games. Sestava, kterou táhl Tipek si tak bude muset hledat nové angažmá. 

Inaequalis byl také spojený s fotbalovou Viktorií Plzeň díky T9Lakymu. Český reprezentant v herním titulu FIFA se rovněž letos dočkal zlata, když triumfoval na podzimním eCupu.

Nepodařilo se zajistit kontinuitu 

Organizace stála a nyní i padla s kroky předsedy Eldesana. Nepodařilo se najít nástupce, který by společnost převzal a navázal na jeho práci. "Eldesanovi jménem rady děkujeme za vše, co pro spolek udělal a co pro něj obětoval, za to si zaslouží velký dík od nás všech," napsali Inaequalis.

Mementem žlutočerných bude již čtvrtý ročník INAE ESPORT Plesu, který se bude konat v 21. ledna 2023. Půjde o symbolickou tečku a důstojnou rozlučku jedné ze stálic naší scény.

Poselství 

"Náš spolek sice končí, ale jsme velmi rádi, že český e-sport nekončí se slušností a fair play. Vážíme si týmů a organizátorů, kteří tyto hodnoty přijali za své a těší nás, že jich je stále více. I přes probíhající profesionalizaci české scény nezapomínejme na to, jak jsme společně začali a nenechme naši scénu proměnit v pouhou honbu za maximalizací zisku. Dávejme prostor mladým a budujme infrastrukturu nejen pro ty nejlepší, ale i pro ty, kteří se jimi teprve stanou. A nezapomínejme i na hráče, pro které je e-sport koníčkem."

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud