Ščasný přitáhl do Teplic posilu z Portugalska. Bez přeplácení! | iSport.cz
6. ledna 2015 • 18:27

Ščasný přitáhl do Teplic posilu z Portugalska. Bez přeplácení!

Autor: pj
Trenér Teplic Zdeněk Ščasný si pochvaluje příchod maďarského fotbalisty Benjamina Balázse
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pořídit si kvalitního fotbalistu za rozumnou cenu je v tuzemsku rok co rok obtížnější. Teplice se proto dlouhodobě nesoustředí pouze na český přestupový trh. Dívají se i do zahraničí, odkud jsou schopny především díky kouči Zdeňku Ščasnému přilákat zajímavé posily. Jako nyní – z Portugalska dorazil čtyřiadvacetiletý záložník Benjamin Balász. Na Stínadlech věří, že může být okamžitě platným hráčem.Na přestupovou politiku Teplic můžete nahlížet různě. Někteří fanoušci tleskají, že zahraniční fotbalisté oživují českou ligu. Kdekdo naopak vyčítá Zdeňku Ščasnému, že zahlcování nejvyšší soutěže cizinci je špatná cesta. Kritiky ale neposlouchá.

„Je mi úplně jedno, kdo si co myslí. Mně jde hlavně o to, aby Teplice hrály dobrý fotbal,“ řekl pro iSport.cz zkušený kouč, díky kterému mohli v Česku zazářit třeba Nivaldo, Franci Litsingi a další. „Ve světě je to normální, jen my na to nejsme zvyklí. V první řadě mi jde o kvalitu a charakter toho hráče,“ říká Ščasný s tím, že odlišná národnost může z počátku dělat problémy pouze při komunikaci.

Co je možná nejdůležitější, Teplice jsou schopné přivést hráče nadstandardně levně nebo zadarmo.

„Nikdy jsme nikoho nepřepláceli, nešli jsme do něčeho, co si nemůžeme dovolit. A přesto dokážeme na teplické poměry přivést kvalitní fotbalisty za slušných podmínek. To je naše umění,“ pochvaluje si Ščasný. „Přitom v zahraničí měli tito hráči daleko lepší plat.“

Jedním z nich je i poslední zahraniční úlovek Teplic – jmenuje se Benjamin Balász. Maďarský záložník přišel z Vitórie SC, momentálně třetího týmu portugalské ligy.

„Jsem přesvědčený, že může být okamžitou posilou pro základní sestavu. S tímto předpokladem jsem ho do Teplic přivedl,“ tvrdí Ščasný, který má na posily ze zahraničí ve většině případů dobrý čich. „Někdy se to povede, někdy ne. Ale podle toho, koho jsme sem přivedli, tak jsme se poměrně dost trefili. A Balász by měl být další.“

VIDEO | Co umí Balász? Podívejte se na jeho nejlepší momenty z Portugalska

Čím je tak výjimečný? Někdejší maďarský reprezentant do 21 let je dynamický, rychlý s míčem a nesmírně pracovitý. Ščasný zdůrazňuje i jeho univerzálnost. Je schopný nastoupit na třech postech, uprostřed i na obou krajích. „Takového hráče jsme chtěli,“ libuje si teplický trenér, který Balásze přivedl díky svým kontaktům z dob, kdy trénoval v Maďarsku.

Pochybnosti vyvolává pouze Balázsova bilance ve Vitórii. Na podzim nenastoupil do jediného zápasu, spíš paběrkoval v rezervním týmu.

„Nevím, proč se v Portugalsku neprosadil. Nicméně je to špičkový klub a nedovolil bych si srovnávat portugalskou ligu s naší. Někteří vynikající čeští hráči, kteří tady byli za hvězdy, se v zahraničí také neprosadili. Takže v tom bych problém neviděl,“ věří Ščasný své nové posile.

Rozhovor se Zdeňkem Ščasným o odchodu Mahmutoviče a plánovém přestupu Nivalda čtěte ve středečním deníku Sport

Podzim fotbalistů Teplic v 90 vteřinách
 

 


Články odjinud


Články odjinud