25. srpna 2015 • 18:00

Ignoranti! Ne, abyste byli nemocní. Co slyšeli sudí od Berbra a Damkové

Autor:
Reklama
Roman Berbr i Dagmar Damková nejdou pro ostrá slova daleko
TOP VIDEA
Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý Nečekal jsem, že půjdeme nahoru tak rychle, tvrdí po dobrém startu Šilhavý
Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0 Češi mají cenný skalp. Silné Poláky s Lewandowskim porazili 1:0
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jde si tvrdě za svým. A pokud se situace nevyvíjí podle jeho představ, často si dokáže pomoci i výhružkami či vydíráním. Tak popsal jednání svazového místopředsedy Romana Berbra bývalý rozhodčí Libor Kovařík. Své si dokáže říct i jeho manželka a a šéfka komise rozhodčích Dagmar Damková. Pro deník Sport Kovařík okomentoval několik výroků, které zazněly z jejích úst na seminářích pro sudí.„Jestli tady nebude ten techničák do dvanácti hodin, tak tě z listiny rozhodčích vydeletuju do deset vteřin. Víš přeci, kde je tlačítko DELETE na klávesnici, ne?“

Toto řekl Roman Berbr na semináři rozhodčích v Praze v roce 2013 jednomu mezinárodnímu asistentovi

 „Pan Berbr chtěl, abychom si všichni pojistili auto u jedné pojišťovny, kterou nám vybral. Měl asi starost, abychom byli všichni kvalitně pojištěni a v případě nehody neměli problém… Všichni jsme tedy měli na sekretariát dodat technické průkazy svých aut. Zmiňovaný asistent to zapomněl v termínu dodat. Z celé akce ale nakonec sešlo, nevím z jakého důvodu,“ vzpomíná Libor Kovařík.


„Neexistuje, že se mně někdo omluvíte pro nemoc. Existují různá Teska,
Kauflandy a tam prodávají ovoce a vitaminy. Takže si to kupte, abyste nebyli nemocní.“

Dagmar Damková na semináři rozhodčích v Praze v roce 2013.

„Výsledkem bylo, že se nikdo neodvážil pro nemoc omluvit a rozhodčí některá utkání řídili v horečkách. UEFA přitom tvrdí naprostý opak. Pokud máte problém, tak se raději omluvte,“ říká Kovařík.


„Ty simulante, už všechny kolem sebe tou svojí hypochondrií obtěžuješ. Kolegové, kteří s tebou jezdí na zápasy, si na tebe stěžují, že pořád mluvíš o svých nemocech. Nikoho to nezajímá. Koukej se srovnat.“

Roman Berbr na semináři rozhodčích v Nesuchyni v roce 2014 k jednomu mezinárodnímu asistentovi.

 „Byl to zkušený a kvalitní rozhodčí, ale měl v tu dobu vážné zdravotní problémy. Absolvoval několik operací a odstraňovali mu srdeční arytmii,“ vzpomíná Kovařík.


„Je mně jedno, jestli jezdil jaguárem nebo mercedesem. Já ho stejně vyhodil.“

 Roman Berbr na semináři v Praze 2013 na adresu asistenta, který byl vyřazen z listiny.

 „Pana Berbra tehdy popudilo, že jel na ligový zápas v příliš drahém autě, které si mohl díky svému civilnímu zaměstnání dovolit. K tomu se přidal ještě druhý důvod, a to že si jako první požádal o kompenzaci za nepodařený seminář na Madeiře. Z výkonnostních důvodů vyřazen nebyl, neměl žádné problémy,“ vysvětluje Kovařík.


„To jste takoví ignoranti, že si nemůžete vybarvit v kalendáři UEFA čtyři dny v roce červeně, aby vás UEFA nikam neposlala a mohli jste absolvovat náš hlavní letní seminář? To se mi snad zdá.

Dagmar Damková na letním semináři v Nesuchyni v roce 2014.

 „To byla její reakce na to, že jeden mezinárodní rozhodčí dostal delegaci od UEFA a omluvil se ze semináře u nás. Za rok na stejném semináři i místě byli všichni rozhodčí, ale pro změnu chyběla paní Damková, která si zapomněla vybarvit červeně kalendář a byla na ženském turnaji v Izraeli,“ usmívá se Kovařík.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze