Šmicer: Posily Slavie? Podíváme se i do týmů jako Sparta a Plzeň | iSport.cz
24. září 2015 • 10:57

Šmicer: Posily Slavie? Podíváme se i do týmů jako Sparta a Plzeň

Autor: sh, šf
TOP VIDEA
LIGA NARUBY: Rada jako Řepka, Řezníček jako Zlatan...
RUDEJ FANDA: Co chápe Kotal a Jílek ne. Budějky nad námi? Dřív sci-fi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Má být symbolem rozmachu Slavie. Její čerstvý spolumajitel Jiří Šimáně mu řekl: Pojď mi pomoct, a on rád kývl. Vladimír Šmicer, červenobílá legenda, bude v jeho nejbližší blízkosti, jeho hlas zazní i při shánění hráčů nebo debatách o hře. „Měl bych být taková jeho pravá ruka,“ odhaduje svou pozici. „Je čas zvednout Slavii a máknout, za rok dva ji dostat někam jinam. Vím, že jsou možnosti dokázat to a byla by škoda, nebo přímo hřích toho nevyužít.“Co by se mělo ve Slavii zlepšit? Dají se čekat razantní změny.„Potřebujeme dobrou mládež, první tým. Slavia v poslední době spíš jen prodávala, nedržela si nejlepší hráče a nezbavovala se těch horších. Kdo trochu vynikal, šel pryč, ale nepřicházela rovnocenná náhrada. Jenom jsme kádr lepili z hráčů, kteří jinde nebyli nejlepší, nebo dorostenci,“ popsal Šmicer současnou situaci v rozhovoru pro deník Sport.

Jinak by měl vypadat také skauting při shánění zahraničních posil. „Ten je hodně zanedbaný, je to všechno jenom na náhodu. Nelze se divit, když před pěti lety byl klub úplně na dně. Pak ho vzal Aleš Řebíček, učil se, ale nebyly možnosti to postavit na nohy. Teď jsou docela jiné. Doufám, že budu jeden z těch, kdo si sednou a stanoví strategii, jaké hráče vybírat, co hrát.“

Už v zimním přestupovém období by měly do Edenu zamířit výrazné posily, po letech ústupu ze slávy by se klub z Edenu měl vrátit na přestupovém trhu mezi výrazné hráče a rozhlížet se bude i v týmech, které v posledních letech kralovaly Synot lize. „Slavia potřebuje dva tři hotové fotbalisty, bude novým hráčem na trhu a už v zimě to ostatní mohou pocítit. Bude se zajímat o nejlepší hráče, kteří se na podzim ukážou, a bude se koukat třeba i do týmů, jako jsou Sparta a Plzeň. Do nesmyslných nákupů se ale určitě pouštět nechceme,“ poodhalil Šmicer záměry červenobílých.

Herec Ivan Trojan a Vladimír Šmicer vyjádřili před zápasem podporu pro zachování Ďolíčku
Herec Ivan Trojan a Vladimír Šmicer vyjádřili před zápasem podporu pro zachování Ďolíčku

Historie ligy: Největší triumf Slavie na Spartě. Dvě rány zasadil Šmicer
 

 


Články odjinud


Články odjinud