PRVNÍ místo, 37 gólů, kanonýr Magera. Takhle Boleslav ničí ligu | iSport.cz
8. listopadu 2015 • 04:55

PRVNÍ místo, 37 gólů, kanonýr Magera. Takhle Boleslav ničí ligu

Autor: pod
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Páník: Za stavu 1:0 jsme je měli uzemnit. Možná by byly dvě tři penalty...
Sparta - Zlín: Komický vítězný gól! Dočkal nedal penaltu, Jiráček si ale srazil míč do sítě, 2:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Čekalo se, že by měla hrát o evropské poháry. Ale útok na titul? To je novinka! O Mladé Boleslavi se ovšem po úžasné sérii výher jinak než o vážném kandidátovi na ligový primát mluvit nedá. Dokazují to i čísla, v mnoha ohledech je totiž středočeský tým nejlepší v lize.Boleslav sice hrála s Jihlavou ještě v 68. minutě 1:1, pak ale spustila neuvěřitelnou kanonádu. Ve zbytku zápasu nasázela nebohému soupeři pět branek a vyskočila do čela ligové tabulky. Opět tak ukázala svou útočnou sílu.

Svěřenci Karla Jarolíma dali ve třinácti zápasech Synot ligy parádních 37 gólů, což dává průměr 2,84 branek na zápas. V tomto ohledu jsou jasně nejlepší v lize, druhá Sparta dala 29 gólů (2,4 na zápas) a třetí Plzeň vstřelila 25 branek (2,1 na zápas).

Co na tom, že má Boleslav jednu z těch horších ligových obran. Její ničivá ofenziva v čele s kapitánem Lukášem Magerou, záložníky Jiřím Skalákem a Ondřejem Zahustelem i útočníkem Milanem Barošem nemá problém jakýkoliv tým přestřílet.

CELÝ SESTŘIH: Mladá Boleslav - Jihlava 6:1

To dokazuje další statistika, Středošeči nasázeli v posledních pěti domácích zápasech hned 23 gólů! Třikrát si soupeři odvezli čtyři góly, jednou pět a naposledy Jihlava dokonce šest.

Výrazný podíl na tom má již zmiňovaný Magera. Vytáhlý útočník prožívá parádní podzim, trefa proti Jihlavě byla jeho desátou a vévodí tak tabulce střelců před plzeňským Michalem Ďurišem a sparťanem Davidem Lafatou.

Mladá Boleslav tak před zápasy Sparty a Plzně vede ligu. I kdyby z čela po 13. kole spadla, jedno už musí být všem soupeřům jasné. Ambiciózní celek bude jejich velkým soupeřem v boji o titul!

Všechny góly Mladé Boleslavi proti Jihlavě:

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Jakuba Rady na 1:1

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Jasmina Ščuka na 2:1

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Lukáše Magery na 3:1

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Milana Baroše na 4:1

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Jana Chramosty na 5:1

Mladá Boleslav - Jihlava: Gól Ondřeje Zahustela na 6:1

Mladá Boleslav jede. Zničila Jihlavu a do nedělních zápasů vede tabulku
Mladá Boleslav jede. Zničila Jihlavu a do nedělních zápasů vede tabulku

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud