24. května 2016 • 13:57

Mladí sparťané vyráží do Milána, změří síly se světovou elitou

Autor:
TOP VIDEA
Plzeň proti Realu Madrid! Jak bitvu s fotbalovým kolosem vidí fanoušci? Plzeň proti Realu Madrid! Jak bitvu s fotbalovým kolosem vidí fanoušci?
PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram PĚTKA: Hvězdou Trávník. Hašek ustál céres od syna, zklamala Příbram
VŠECHNA VIDEA ZDE

Ještě před koncem domácí soutěže vyráží mladí hráči Sparty kategorie U15 do Milána, aby se zúčastnili prestižního mezinárodního turnaje v rámci celosvětového programu FOTBALEM K PŘÁTELSTVÍ. Mimo jiné se utkají s Interem Milán, Atlétikem Madrid nebo Schalke.Někteří hráči ze současného výběru Sparty se představili už na loňském turnaji v Berlíně. Nyní budou moci prodat cenné zkušenosti. "Tým se oproti loňsku trochu proměnil, ale pořád jsme silní, chceme se dobře připravit a uspět," konstatuje kapitán týmu Šimon Gabriel.

Pro mladíky letenského klubu představuje milánská konfrontace ohromný přínos směrem do budoucnosti. Mají totiž jedinečnou příležitost poměřit síly s nejlepšími světovými celky. "Českou část ligy už jsme vyhráli, čeká nás finále s vítězem moravské části. To bude společně s účastí v Miláně vrchol sezony," uvedl trenér Michal Hladík.

Na hráče čeká i bohatý doprovodný program. V Parku di Trenno, který se nachází jen kousek od slavného stadionu San Siro, vysadí sparťané strom parocii, která bude součástí "Zahrady přátelství". V ní se postupně objeví strom od každého z 32 účastníků turnaje.

V sobotu večer pak budou hráči přímo v ochozech San Sira sledovat finále Ligy mistrů mezi Realem Madrid a Atlétikem. "Samotné utkání bude pro všechny kluky životní zážitek. Zažijí atmosféru, kterou vytvoří přes 70 000 lidí. Myslím, že budou mít o tréninkovou morálku postaráno," usmál se Hladík.

Témata:  sport, fotbal, Sparta, mládež
 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze