TOP 10 nejdražších hráčů v lize: Dočkal blízko 100 milionů, boduje i Hrošovský | iSport.cz
Jakub Konečný
29. července 2016 • 04:50

TOP 10 nejdražších hráčů v lize: Dočkal blízko 100 milionů, boduje i Hrošovský

Vstoupit do diskuse
0
 • TOP 10 nejdražších hráčů fotbalové ligy TOP 10 nejdražších hráčů fotbalové ligyFOTO: Koláž iSport.cz

  Pět sparťanů, tři hráči Plzně a dva slávisté. Takové je z hlediska klubové příslušnosti složení žebříčku deseti nejdražších fotbalistů ePojisteni.cz ligy, jejíž nový ročník startuje právě dnes. Deník Sport při stanovení jejich momentální ceny vycházel z údajů na renomovaném serveru transfermarkt.de a konzultací s předními tuzemskými hráčskými agenty. Podívejte se, kdo ovládl žebříček. 

 • 10. GINO VAN KESSEL útočník / Slavia / 23 let AGENTURA: PUM

  Cena: 45 milionů korun

  Jeho aktuální cenu určil ten nejspravedlivější – tedy trh. Slavia za reprezentanta Curacaa zaplatila 35 milionů korun, jenže příchodem do kvalitnější ligy se tato suma hned automaticky navýšila.

  Van Kessel se prosadil i sám a Slavia vede 2:0

 • 9. LUKÁŠ VÁCHA záložník / Sparta / 27 let AGENTURA: ESAM

  Cena: 50 milionů korun

  Další sparťan, kterého si letenský klub pojistil dlouhodobou smlouvou – v tomto případě do léta 2018. Nebýt smůly na zranění, mohl už být Lukáš Vácha venku, je trvale na radaru cizích klubů.

  Sparta - Jablonec: Vácha se trefil náramně a Sparta vede 2:1

 • 8. JOSEF ŠURAL útočník / Sparta / 26 let AGENTURA: Nehoda Sport

  Cena: 55 milionů korun

  Do Sparty šel v zimě s tím, že by se už po EURO 2016 posunul dál na zahraniční adresu, jenže tento plán nevyšel. Teď si musí Josef Šural v první řadě vybojovat místo v základní sestavě rudých.

  Sparta - Steaua: Šural se hlavou trefil po rohu na 1:0

 • 7. MARTIN FRÝDEK záložník / Sparta / 24 let AGENTURA: Sport Invest

  Cena: 60 milionů korun

  Úžasná univerzálnost je jeho přednost i prokletí zároveň, zahraniční kluby totiž většinou hledají hráče na jednotlivé posty. A Martin Frýdek je zatím ve Spartě střídá jako ponožky.

  Martin FrýdekMartin FrýdekFoto Dominik Bakeš (Sport)

 • 6. JAN BARÁNEK obránce / Plzeň / 23 let AGENTURA: Sport Invest

  Cena: 60 milionů korun

  Byť se měl jeho přestup do německého Freiburgu za definitivní, zatím z něj sešlo. Oba kluby se dramaticky rozcházejí v otázce výše odstupného, Němci se požadavkům Plzně ani neblíží.

  Jan Baránek má před sebou skvělou budoucnostJan Baránek má před sebou skvělou budoucnostFoto Jaroslav Legner (Sport)

 • 5. JAKUB BRABEC obránce / Sparta / 23 let AGENTURA: Chovanec Sport Agency

  Cena: 70 milionů korun

  Po zahraničním angažmá touží silně, jenže Sparta ho nyní odmítla do Anderlechtu či Genku uvolnit. Pokud však bude zájem belgických klubů trvat, jednání se mohou na konci srpna obnovit.

  Zlín - Sparta: Brabec vyrovnal – trefil se hlavou k tyči

 • MICHAL ĎURIŠ útočník / Plzeň / 28 let AGENTURA: Nehoda Sport

  Cena: 75 milionů korun

  Už mohl působit ve Francii, v zimě byl za něj Montpellier ochotný dát přes 70 z milionů korun. „To byla extrémně zajímavá á nabídka. Asi už nikdy taková nepřijde,“ přiznal plzeňský šéf Adolf Šádek.

  Liberec - Plzeň: Ďuriš se vyhnul ofsajdové pasti a Plzeň vede 1:0

 • 3. JAROMÍR ZMRHAL záložník / Slavia / 22 let AGENTURA: Grass Is Green

  Cena: 75 milionů korun

  V zimě nabídl Rubin Kazaň za Jaromíra Zmrhala 100 milionů korun, jenže Slavia lákavou sumu s díky odmítla. „Jsme v etapě rozvoje, ne prodeje,“ zdůvodnil to klubový boss Jaroslav Tvrdík.

  Liberec - Slavia: Zmrhalova bomba a Slavia vedla 1:0!

 • 2. PATRIK HROŠOVSKÝ záložník / Plzeň / 24 let AGENTURA: Grass Is Green

  Cena: 85 milionů korun

  Slovenský reprezentant je pro Viktorii klíčovým mužem, jeho případný odchod tak připadá v úvahu až po pohárových předkolech. Na EURO 2016 si však o velkou pozornost zrovna neřekl.

  Patrik Hrošovský v souboji na EURO s hvězdou Realu Madird a Walesu Garethem BalemPatrik Hrošovský v souboji na EURO s hvězdou Realu Madird a Walesu Garethem BalemFoto Reuters

 • 1. BOŘEK DOČKAL záložník / Sparta / 27 let AGENTURA: Sport Invest

  Cena: 95 milionů korun

  Před rokem uzavřel se Spartou novou lukrativní smlouvu, nicméně dalšímu zahraničnímu angažmá by se zřejmě nebránil. Už si to vyzkoušel v tureckém Konyasporu a norském Trondheimu.

  Sparta - Liberec: Další Dočkalova asistence – Konaté dal na 3:0

 • Faktory, které ovlivňují cenu hráče

  RENOMÉ
  Míra talentu se dá nejlépe posoudit počtem startů za reprezentaci a v evropských pohárech, důležité jsou i osobní statistiky – u útočníků góly, u brankářů například čistá konta.

  VĚK
  Úměra čím mladší hráč, tím vyšší cena úplně neplatí, nicméně za třicátníka už nikdo balík nezaplatí. Zahraniční klub obvykle kupuje fotbalistu z Česka s vědomím, že by ho ještě rád se ziskem prodal. 

  PŮSOBIŠTĚ
  Stejný hráč má jinou hodnotu ve Spartě a jinou v Jihlavě, to samé platí i o ligových soutěžích – a ani to nemusí odrážet jejich kvalitu. Třeba i z chorvatské ligy se přestupuje za větší peníze než z české. 

  AGENT
  Osoba zprostředkovatele je rovněž důležitá. Velký přestup zvládne jen takový, který má kontakty, ostré lokty a výborně se orientuje na světových trzích. Je to tvrdý byznys.

  POST
  Obecně největší částky padají za transfery ofenzivních hráčů, ti, co střílí góly, nebo na ně ve velkém nahrávají, se vyvažují zlatem. Ale v případě výjimečných talentů se to týká i brankářů a obránců.

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud