Orel chyboval a v sezoně skončil. Plzni měl písknout penaltu v Brně

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Sudí Pavel Orel měl podle komise rozhodčích FAČR nařídit v sobotním utkání první ligy mezi fotbalisty Brna a Plzně pokutový kop ve prospěch Viktorie. Po souboji Jana Pavlíka s Michaelem Krmenčíkem však ve 42. minutě penaltu neodpískal, za což mu komise pozastavila delegaci na jedno utkání. Sezona tím pro Orla předčasně skončila. Plzeň nakonec gólem v nastavení vyhrála 1:0.

Chyboval také asistent Jakub Hrabovský, který v ligovém duelu Jablonce s Teplicemi nesprávně signalizoval v 83. minutě ofsajd Martina Doležala a sebral Jablonci šanci. Duel skončil bezbrankovou remízou. Hrabovský za to má trest na dvě kola.

Stejný trest dostal Ondřej Černý za to, že v utkání druhé ligy mezi Znojmem a Ústím nad Labem nevyloučil ve 45. minutě domácího hráče Jana Javůrka za zmaření zjevné brankové možnosti držením soupeře za ruku.

Černý mu za to udělil jen žlutou kartu. Ústí z následné standardní situace šlo do vedení 1:0, zápas skončil remízou 2:2.

Brno - Plzeň: Krmenčík v souboji s Pavlíkem upadl ve vápně, penalta se nepískala

Brno - Plzeň: Krmenčík upadl v souboji s Kijanskasem, penaltu nevybojoval

CELÝ SESTŘIH: Brno - Plzeň 0:1. Naději na titul vystřelil v závěru Krmenčík

TOP 5 gólů 29. kola: Dostálova rána z přímáku nebo Lafatova "uklízečka"

Šilhavý: Někdo už v závěru zápasu slavil, pak přišla zpráva, že Plzeň vyhrála