5. července 2017 • 22:24

Baník si v přípravě zastřílel proti Slovácku, Olomouc ztratila vedení 3:0 nad Žilinou

0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Fotbalisté Ostravy pokračují v letní přípravě v povedených výkonech. V souboji dvou ligových týmů dnes Baník v Kroměříži rozdrtil Slovácko 6:1 a vyhrál i třetí přípravný zápas. Druhý z nováčků nejvyšší soutěže Olomouc neudržela na hřišti Žiliny vedení 3:0 a se slovenským mistrem remizovala 3:3.

Baník ve třech přípravných duelech nastřílel dvanáct gólů a naznačil, že by po návratu do ligy mohl mít dobrou formu. "Výsledek je příjemný, ale i trošku zavádějící. Slovácko nás určitě v první půli přehrávalo, drželo míč. Co jsme si dnes vytvořili, z toho byl gól. Ale je to určitě psychická vzpruha," řekl pro klubový web ostravský trenér Radim Kučera.

Baník Ostrava porazil v přípravě 6:1 Slovácko, Baroš válel

Žilina si v generálce na vstup do nové sezony pozvala Olomouc a Hanáci během úvodní půlhodiny zmrazili domácí třemi góly. Pak se však hrálo na jednu branku a slovenský šampion, který se chystá na kvalifikaci Ligy mistrů, mezi 76. a 85. minutou skóre vyrovnal. Žilina dokonce sahala po velkém obratu, ale v poslední minutě gólovou šanci neproměnila.

Vedle Plzně nastřílel pět gólů také Zlín, který porazil slovenské Michalovce 5:1. Naopak Brno s dalším slovenským celkem Trnavou prohrálo 2:3. Proti týmu z nižší soutěže pak neuspěli Bohemians 1905, kteří jen remizovali s druholigovými Pardubicemi 1:1.

Trenér Baníku Kučera: Baroš a Poznar jsou gólová síla

Domácí: 11. Stáňa, 20. Poznar, 44. Mondek, 52. Zápotočný, 77. Šašinka, 80. Šašinka

Hosté: 90+1. Yu

Domácí: Vašek – Breda (63. Celba), Zápotočný (63. Jakubov), Šindelář, Helešic – Mondek (63. Hykel), Hlinka (63. Pekár), Panič (63. Hrubý), Stáňa (63. Sus) – Baroš (63. Smékal), Poznar (63. J. Šašinka)