CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 1:1. Hašek trefil klokanům bod

Autor: iSport.cz
0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Olomouce ve 13. kole první ligy remizovali 1:1 na hřišti Bohemians Praha 1905 a bodovali podesáté za sebou. Nováčka poslal před pauzou do vedení Jakub Plšek, domácí Jevgenij Kabajev pak v nastavení první půle nedal penaltu, ale v 68. minutě srovnal Martin Hašek mladší. Sigma má na druhém místě tabulky jednobodový náskok na třetí Slavii, kterou čeká v neděli zápas na půdě vedoucí Plzně. Na Viktorii ztrácí Olomouc deset bodů.

Bohemians začali aktivně. Po 70 sekundách vybojoval Jindřišek míč a před Maškem byla otevřená obrana. Mladý záložník ale poslal balon jen do náruče gólmana Buchty. Krátce na to musel hostující brankář zasahovat i proti Haškově střele. Buchta pak riskoval při rozehrávce a málem ho o míč připravil Nečas, který dostal v útoku Bohemians přednost před Kabajevem. Gólman Sigmy ale nebezpečí zažehnal.

Zaskočená Olomouc měla problém s domácím presinkem ve středu hřiště a poprvé zahrozila až ve 21. minutě, kdy se před brankáře dostával Zahradníček, ale Hůlka mu na poslední chvíli míč ukopl.

Domácí Nečas po brejku tří na dva napálil jen obránce a naopak na druhé straně Sigma podobný brejk dotáhla. Chorého ještě brankář Fryšták reflexivně vychytal, ale Plšek z dorážky vstřelil svůj čtvrtý gól v ligové sezoně.

CELÝ SESTŘIH: Bohemians - Olomouc 1:1. Kabajev nedal penaltu, bod klokanům trefil Hašek

V závěru poločasu dostali Bohemians šanci na vyrovnání. Po dlouhém nákopu fauloval Maška na hranici pokutového území Radakovič a sudí Julínek nařídil pokutový kop. Míč si vzal Kabajev, který ve 26. minutě nahradil zraněného Reitera, ale branku vůbec netrefil.

Bohemians se po nástupu do druhé půle snažili o rychlé vyrovnání, ale byla to Olomouc, která mohla navýšit vedení. Kalvachovu střelu k tyči však skvěle vyrazil Fryšták a po následném rohu Radakovič v dobré pozici netrefil míč.

Postupně si ale domácí vypracovali velký tlak. Po závaru trefil Hůlka tyč a míč skákající po brankové čáře odkopl Vepřek. V 68. minutě už přišlo vyrovnání. Hašek dostal před vápnem dostatek prostoru, aby si připravil míč a netypickou střelou šajtlí překvapil Buchtu.

"Klokani" mohli rozhodnout šest minut před koncem, ale po velkém závaru ani nadvakrát nedotlačili míč do branky. Z protiútoku pak Fryšták vychytal Housku a oba celky se tak rozešly smírně.

Domácí: 68. M. Hašek

Hosté: 36. Plšek

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Hůlka, Šmíd, Kocič – Reiter (26. Kabajev, 82. Tetteh), Jindřišek (C), M. Hašek, Vaníček (78. Bartek) – Mašek – Nečas.

Hosté: M. Buchta – Sladký, Radaković, Jemelka, Vepřek (C) – Zahradníček (78. Hála), Houska (89. Obročník), Kalvach, Falta – Plšek – Chorý (75. Texl).

Bohemians - Olomouc: Radakovič vletěl do Maška, Kabajev ale penaltu zahodil

Bohemians - Olomouc: Chorý vymotal obranu Bohemky, Plšek dal gól – 1:0 pro Olomouc

Bohemians - Olomouc: Bohemians šli tři na dva, Nečas vystřelil, napálil Jemelku

Bohemians - Olomouc: Plšek vystřelil patičkou, Fryšták balon chytil

Bohemians - Olomouc: Dostál hlavičkoval po olomouckém centru těsně vedle vlastní brány

Bohemians - Olomouc: Zahradníček se řítil do tutovky, na poslední chvíli skvěle zakročil Húlka

Bohemians - Olomouc: Buchta riskoval, o balon ho málem připravil Nečas

Bohemians - Olomouc: Srážka hlavami – jako berani se srazili Buchta s Maškem

Bohemians - Olomouc: Radakovič ztratil balon, Haškovu ránu vytáhl Buchta na roh

Bohemians - Olomouc: Mašek vyrazil do brejku, jeho střelu ale lapil Buchta