2. prosince 2017 • 16:41

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Brno díky remíze se Zlínem neprohrálo už tři po sobě jdoucí zápasy a navzdory tragickému startu ligy přezimuje na 12. příčce. Zbrojovka přitom dlouhou dobu vedla, když se ve 32. minutě trefil Martin Zikl. Hosté však po drtivé převaze v 83. minutě vyrovnali zásluhou Mirzada Mehanoviče, přestože v té době už hráli v oslabení po vyloučení Ondřeje Bača. Brno tak z posledních tří zápasů získalo sedm bodů, Zlín naopak na podzim ani jednou venku nevyhrál.

Zlín začal aktivněji, ale oba celky se dlouho nedostaly k bezprostřednímu ohrožení soupeřovy branky. Až ve 26. minutě Škoda protáhl přízemní střelou z dvaceti metrů hostujícího brankáře Dostála. O šest minut později už Zbrojovka slavila - k odražené střele se dostal Zikl, který si pohotovou dorážkou připsal první ligový gól.

Do druhého poločasu vstoupil Zlín s větším nasazením, které mu vyneslo několik příležitosti k vyrovnání. Ve 48. minutě po centru Vukadinoviče stačil hlavičku Železníka brankář Melichárek zlikvidovat. Tři minuty na to trefil Diop nůžkami tyčku, zatímco Železník hlavičkoval vedle.

CELÝ SESTŘIH: Brno - Zlín 1:1. Zbrojovka potřetí v řadě bodovala

Zbrojovka mohla zvýšit náskok po brejcích do otevřené obrany soupeře. Ziklova střela hlavou minula těsně branku a sólový útok Přichystala vyřešil včasným vyběhnutím gólman Dostál. Na druhé straně se v 68. minutě blýskl Melichárek, když v pádu vyrazil tvrdou střelu Vukadinoviče.

V 69. minutě byl po druhé žluté kartě za faul na Kijanskase vyloučen Bačo, ale i v oslabení byl Zlín aktivnější. Přehlídku zahozených šancí ukončil až sedm minut před koncem Mehanovič, který na druhý pokus překonal Melichárka. Brno tak stráví zimní přestávku na 12. místě čtyři body nad sestupovým pásmem. Zlín je devátý.

Domácí: 32. Zikl

Hosté: 84. Mehanović

Domácí: Melichárek (C) – Franco Antunes Gomes (67. T. Pilík), Pavlík, Kijanskas, Vraštil – Sedlák – Přichystal, Kratochvíl (87. Janošek), Michal Škoda, Lutonský – Zikl (78. Koné).

Hosté: S. Dostál – Kopečný, Bačo, Hnaníček (C), Holzer – Hronek, Jiráček, V. Vukadinovič (90+1. Bartolomeu), Bartošák (46. Matejov) – Železník (80. Mehanović), Diop.

Domácí: Halouska, Jovanović, Koné, Fortes, Janošek, Krejčí, Pilík

Hosté: Zlámal, Holík, Štípek, Matejov, Podio, Bartolomeu, Mehanović

Domácí: Přichystal, Janošek

Hosté: Hronek, Bačo, Bačo, Matejov

O. Pechanec – T. Mokrusch, D. Pospíšil (O. Lerch)

Městský fotbalový stadion Srbská, Brno

3518 diváků

Klíčové momenty utkání

Brno - Zlín: Melichárek zlikvidoval první velkou šanci hostů

Brno - Zlín: Lutonský vypálil z otočky, míč šel vedle tyče

Brno - Zlín: Škoda svoji střelou pořádně protáhl Dostála

Brno - Zlín: Gól! Zikl otevřel skóre a má na kontě svoji první ligovou trefu, 1:0

Brno - Zlín: Velká šance na vyrovnání! Železník si naběhl na centr, jeho pokus Melichárek zlikvidoval

Brno - Zlín: Tyč! Diop vytáhl nůžky a poslal míč pouze do tyče Melichárkovy brány

Brno - Zlín: Šance domácích! Hlavou to zkoušel střelec první branky Zikl

Brno - Zlín: Hlavička Železníka skončila pouze vedle brány

Brno - Zlín: Melichárek hrdina okamžiku! Zlikvidoval nebezpečnou střelu Hronka

Brno - Zlín: Bačo získal druhou žlutou kartu a dohrál, hosté dohrávají v deseti

Brno - Zlín: Spolupráce Pilíka a Škody gólem neskončila

Brno - Zlín: Vyrovnáno! Mehanovič se trefil na 1:1, fanoušci se svlékali