25. ledna 2018 • 17:40

Český talent zaujal v zahraničí! Mihálik míří z Jablonce do Nizozemska

Autor: ČTK, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dojatý Vácha o Krejčím: Jako fighter Procházka. Vzal štít a kopí, jsem na něho pyšný
Brno - Zlín: Zbrojovka padá do druhé ligy, fans na trávníku skandují na majitele Bartoňka
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalový záložník Ondřej Mihálik přestoupil z Jablonce do Alkmaaru. Dvacetiletý hráč a člen národního týmu do 21 let podepsal s třetím týmem nizozemské ligy smlouvu do června 2022. Podle informací Sportu činí přestupová částka okolo 40 milionů korun. "Je to pro mě obrovský posun v kariéře. Je to ještě hodně čerstvé a sžívám se s tím. Je to další motivace a čeká mě ještě tvrdší práce. Doufám, že se zadaří a třeba zase z Alkmaaru postoupím o nějaký level výš," řekl Mihálik pro jablonecký klubový web.

Pro Jablonec to znamená další oslabení v útoku, protože během zimy přišel o oba své nejlepší střelce. Nedávno si totiž Slavia stáhla z hostování Stanislava Tecla .

"Ondru čeká další posun v kariéře a jsme rádi, že můžeme do kvalitní soutěže posunout našeho odchovance. Po fotbalové stránce je odchod Ondry oslabením, na podzim vstřelil pět ligových branek," řekl výkonný ředitel klubu Petr Flodrman. "Přestup byl výhodný pro klub i pro hráče. V současnosti řešíme příchody nových posil," dodal.

Mihálik v lize debutoval v září 2014 a celkem odehrál 52 zápasů a dal v nich 14 branek. Prošel i všemi mládežnickými reprezentacemi, za které má 55 startů a 11 branek.

Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
Video se připravuje ...

"Jsem strašně rád, že jsem se v Jablonci prosadil do první ligy. Dostal jsem šanci, abych o to zabojoval, a myslím si, že jsem šanci chytil dobře. Určitě budu rád, když se na konci kariéry, která bude, doufám, co nejdéle v zahraničí na nejvyšší úrovni, vrátím zase do Jablonce. Město Jablonec miluji, narodil jsem se tady a nemám jediný důvod se sem nevrátit," prohlásil Mihálik.

Nyní se stane po Václavu Černém z Ajaxu a Jaroslavu Navrátilovi z Almela třetím Čechem v této sezoně nizozemské ligy.

"Holandská liga obecně přeje mladým fotbalistům, ofenzivní styl této soutěže je pro rozvoj individuálních herních dovednosti hráčů ideální. Alkmaar je navíc ambiciózní klub, který devětkrát za posledních 12 let hrál evropské poháry, nyní vybudoval komplexně nové zázemí a pro trénink využívá těch nejmodernějších technologických metod," vysvětlil volbu hráčský agent Viktor Kolář z agentury Sport Invest.

TOP 5 gólů Jablonce: Mihálikův únik a bomba od Jovoviče
Video se připravuje ...

Vstoupit do diskuse
0


Články odjinud


Články odjinud