Plzeň - Kuej-čou 2:1. Úspěšná generálka, rozhodl náhradník Čermák

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Viktorie Plzeň zvládli generálku před vstupen do ostré fáze jarní sezony. Na soustředění ve španělském Benidormu  porazili čínský Kuej-čou Cheng-feng 2:1. Vedoucí branku obstaral Michael Krmenčík, o těsné výhře rozhodl ve druhém poločase střídající záložník Aleš Čermák.

Viktorii, která nastoupila v prakticky nejsilnější sestavě, na začátku dvakrát podržel brankář Aleš Hruška. Už v osmé minutě se však po Petrželově přihrávce trefil přízemní ranou Krmenčík. Nejlepší týmový kanonýr pak ještě krátce před pauzou zblízka hlavičkoval nepřesně.

V úvodu druhé půle Milan Petržela dorazil Kopicovu střelu do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu. Na druhé straně v 51. minutě překonal Hrušku nizozemský záložník Tjaronn Chery.

Západočeši si poté vytvořili tlak. Petrželu nejprve vychytal brankář čínského týmu, v 68. minutě už se prosadil tečovanou střelou střídající Čermák. Následné Jelavičovo vyrovnání nebylo uznáno pro ofsajd. Krátce před koncem musel kvůli zranění střídat plzeňský útočník Tomáš Chorý.

Suverénní prvoligový lídr opouští druhý herní kemp ve Španělsku s bilancí dvou výher a remízy. Před Kuej-čou Viktoria deklasovala Legii Varšava 5:1 a hrála 0:0 s druholigovým rakouským Riedem. Plzeňské mužstvo celkem v zimní přípravě šestkrát vyhrálo, jednou remizovalo a dvakrát prohrálo.

Domácí: 8. Krmenčík, 68. Čermák

Hosté: 51. Chery

Domácí: Hruška – Řezník (72. Havel), Hejda (46. Hájek), Hubník (C), Limberský (72. Kovařík) – Hrošovský, Hořava (72. Ivanschitz) – Petržela (82. Jan Kopic), Kolář (61. Čermák), Kopic (61. Zeman) – Krmenčík (61. Chorý – 82. Marek Bakoš).

Hosté: Sipeng – Ting (61. Jelavic), Longchang (61. Xin), Hao (46. Suárez), Hejng (61. Li) – Yunlong (C) (75. Kaimu), Fang (46. Allong), Chery, Mengqi (61. Liang), Lminjan (76. Yingjian) – Zhengyu (46. Xueming).

Domácí: Petržela