27. února 2018 • 13:37

Boleslav má náhradu za Uhrina. K záchraně ji má dovést Jozef Weber

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně Rytmus: Kvůli boxu musela jít stranou i přítelkyně
Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku Baník - Olomouc: Houska zkoušel nápaditě přehodit Laštůvku
VŠECHNA VIDEA ZDE

Mladá Boleslav má nového trenéra, třináctý tým HET ligy převzal Jozef Weber, který nahradil odvolaného Dušana Uhrina mladšího. Jasným zadáním pro sedmačtyřicetiletého kouče je záchrana Středočechů v lize. Po pondělní výhře Jihlavy 1:0 v Plzni se náskok Boleslavi na sestupové místo ztenčil už na jediný bod. Weber podepsal s klubem smlouvu do června 2020.Od sobotního večera do úterního rána byla Mladá Boleslav bez trenéra. Krátké bezvládí po konci Dušana Uhrina mladšího, jenž byl odvolán po porážce 0:1 v Liberci, končí. Jeho nástupcem se stal Jozef Weber a začne zostra. V sobotu povede středočeský celek proti mistrovské Slavii.

Weber vedl z ligových celků Bohemians a Karvinou, kde působil do listopadu. V nejvyšší soutěži dosud odkoučoval 73 zápasů (15 výher, 16 remíz, 42 proher). Boleslav přebírá v tíživé situaci, ambiciózní klub z města automobilů prohrál posledních pět ligových zápasů, v tabulce je třináctý a od sestupu ho dělí jediný bod.

„Jednoznačným krátkodobým cílem je co nejrychlejší záchrana v první lize,“ prohlásil Weber. „Mladá Boleslav je ambiciózní klub a má velkou perspektivu posunout se v lize výš. Jsou zde ambiciózní a mladí hráči, kteří však svůj potenciál nenaplňují. Především to se pokusíme co nejdříve změnit,“ dodal nový boleslavský kouč.

Jeho asistenty budou Jan Baránek a Adrian Rolko, na pozici trenéra brankářů se vrací Jiří Malík.

 


Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze