Tetteh o české lize i Spartě: Byl by to sen. Jak mu Hašek promluvil do duše? | iSport.cz
Zdeněk Janda
2. června 2018 • 19:15

Tetteh o české lize i Spartě: Byl by to sen. Jak mu Hašek promluvil do duše?

TOP VIDEA
SE SIMONOU v karanténě: Šimon Hrubec promluvil o koronaviru. V Číně média neukazují všechno, říká
Sportovci na sítích: vaření s hokejkou nebo speciální leg day
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývaly doby, kdy celou noc pařil na PlayStationu. Neřešil, kolik toho naspí, co jí, jak trénuje. „Než jsem poznal Hášu, nebyl jsem profesionál,“ přiznává 20letý fotbalový útočník Benjamin Tetteh, původem z Ghany. Až Martin Hašek, kouč Bohemians, mu promluvil do duše. Talent, který míří do Sparty a potom k mnohem slavnějšímu angažmá, ve stylu Wilfrieda Bonyho, mu za to bude do smrti vděčný. Jak se mu žije v Praze, co říká na přesun do Sparty a proč si myslí, že je česká liga lepší, než belgická?Někdy odpoví jednou větou, někdy jedním slovem. Zbytečně si to nekomplikuje. Stejně jako na hřišti. Soupeře dokáže hladce přejít. Je silný, průbojný, s udivující technikou.

Kouč Martin Hašek ho po příchodu ze Slovácka v Bohemians piplal, hodně se mu věnoval. Dobře věděl, že z něj vyroste hvězda. Možná megahvězda.

„Uvidíme, hlavní je, že už na to mám lepší hlavu. Ale pořád na sobě musím pracovat,“ tvrdí útočník, jenž sní o angažmá v Arsenalu nebo Manchesteru United. A obdivuje Zlatana Ibrahimovice.

Nejvíc na jaře upoutal parádním výkonem proti Plzni, kterou pražský tým zostudil 5:2. „Super zážitek!“ vzpomíná s odstupem. A přidá příhodu, jak to od trenéra pořádně schytal, když proti mistrovi hráli na trávníku Viktorie. „To mě Háša málem přizabil,“ pousměje se.

Seděl u stolu vedle tréninkového hřiště Bohemians v Uhříněvsi, v klubu strávil sezonu. Až vyběhne k dalšímu zápasu, už to bude s největší pravděpodobností ve sparťanském dresu. „Byla by to pro mě velká výzva,“ říká milovník rýže a tuňáka. Ochotně dlouho pózoval fotoreportérce Sport Magazínu Plus, ladně se při tom mazlil s míčem.

Zatím jste spjatý s klokanem. Víte vůbec, proč zrovna tohle zvíře je v logu klubu?
„Počkejte, abych to nepopletl. Něco jsem o tom zaslechl. Souvisí to s historickým výjezdem klubu do Austrálie, ne?“

Ano, máte přehled.
„Kluci mi to říkali. Zezačátku to bylo legrační, když za námi přiběhne klokan na trávník a slaví s námi. To se hned tak nevidí.“

Co dalšího víte o Bohemians?
„Že mají skvělé fanoušky. Podporovali nás, i když se nedařilo. Celkově to bylo skvělé. I přímo ke mně se chovali výborně. I když jsem hodně bojoval se zraněními, byli na mě moc milí.“

Víte o tom, že v době, kdy slavný klub bojoval o existenci, mu fanoušci pomáhali i finančně? A vlastně ho zachránili?
„O tom jsem taky slyšel. Bohemka byla blízko bankrotu, tak se na ni lidé složili a pomohli jí. Což je úžasné. I proto je spojení mezi klubem a lidmi tak blízké. Klub je tady pro fanoušky.“

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium


Články odjinud


Články odjinud