Dej mu kartu, řekl Matějovský a sám viděl druhou žlutou. Weber se divil | iSport.cz
6. října 2018 • 22:15

Dej mu kartu, řekl Matějovský a sám viděl druhou žlutou. Weber se divil

Autor: jam
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
iSport podcast: Je Baroš největší postavou v dějinách Baníku? Co jeho role po kariéře?
MOMENTY 4. nadstavbového kola: Baroš se loučil, boj o korunu střelců a Boleslav do Evropy?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Za co? Mnozí se na boleslavském stadionu divili, když byl v 85. minutě v zápase proti Baníku Ostrava (2:2) vyloučen domácí záložník Marek Matějovský. Rozhodčí Miroslav Zelinka mu dal druhou žlutou kartu v zápase za to, že ho nabádal, ať dá kartu soupeři. Boleslavský trenér Jozef Weber skoro nevěřil.Byla to nepřehledná situace ve chvíli, kdy Mladá Boleslav finišovala ve své snaze o vyrovnání. Proti Baníku Ostrava prohrávala 1:2 a pět minut před koncem řádné hrací doby přišla o Marka Matějovského, který byl po druhé žluté kartě vyloučen.

SESTŘIH: Mladá Boleslav - Baník 2:2. Ostravu srazil sporný ofsajd a úder v závěru

„Nechci to rozebírat. Jeden týden tvrdíme, že je to anglická liga, souboje, válka. Pak pětatřicetiletý hráč upozorní na to, že by se mohlo rychleji rozehrávat a je vyloučen,“ poznamenal boleslavský trenér Jozef Weber. „Ale rozhodčí mě upozorňoval na to, že tam nebyl hanlivý výraz. Dlouho jsem hrál fotbal, nevím, za co pak může sudí pětatřicetiletého hráče vyloučit,“ dodal Weber.

Ano, v zápise o utkání je ke druhé žluté kartě následující vysvětlení: „Projev nespokojenosti a protestování - kritika rozhodčího v přerušené hře bez použití hanlivých výrazů slovy: ‚Už mu dej konečně kartu!‘.“ První žlutá karta byla za faul.

Mladá Boleslav - Baník: Matějovský musí do sprch! Dostal červenou kartu

„Upřímně vůbec nevím, co se stalo. Byl jsem otočený zády, a když jsem se otočil, viděl jsem jen červenou kartu. Ani jsem nevěděl, pro koho je. Nejdřív jsem si myslel, že je pro Laštůvku,“ poznamenal k této situaci boleslavský záložník Petr Mareš, který krásnou ranou i v oslabení vyrovnal ve čtvrté minutě nastavení na 2:2.

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Nadstavba FORTUNA:LIGA

Skupina o titul Skupina o Evropu Skupina o záchranu

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělily do tří skupin a hrají nadstavbu. Titul obhájila Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Program a rozpis zápasů Tabulka Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud