SESTŘIH: Jablonec – Liberec 0:0. Derby bez branek, Považanec nedal penaltu

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Fotbalisté Jablonce remizovali v podještědském derby s Libercem bez branek. Vyrovnaný zápas 13. ligového kola příliš šancí nenabídl, nejblíže ke gólu byl v 76. minutě domácí Jakub Považanec, který neproměnil penaltu. Jablonec nevyhrál poprvé po čtyřech kolech a nevyužil šanci přiblížit se na jediný bod ke čtvrté Spartě. V tabulce je šestý. Liberec, kterému chyběl na lavičce potrestaný trenér Zsolt Hornyák, na sedmém místě ztrácí na rivala šest bodů.

První půle nabídla velký boj a opatrnou hru bez výraznějších šancí. Liberec od úvodu dobře kombinoval, ale řadu nadějných akcí pokazil špatnou přihrávkou v předfinální fázi. Jako první tak zahrozil Jablonec, Jovovič ale v 16. minutě po centru z pravé strany trefil jen střed branky.

Hodně aktivní byl hostující Pešek, který se po půlhodině uvolnil, ale střele dal opačnou faleš a poslal ji vedle. Na opačné straně pálil kousek nad Jovovič.

SESTŘIH: Jablonec - Liberec 0:0. Domácí neproměnili penaltu a tutovku

Také po přestávce se zprvu čekalo na šance. Až v 59. minutě na centr Koscelníka z pravé strany těsně nedosáhl na zadní tyči hostující Hybš, na opačné straně vystřelil střídající Acosta nad.

Jablonec, který ve čtvrtek remizoval 1:1 v Evropské lize s Astanou, se nemohl dostat k vážnému ohrožení liberecké branky, a tak kouč Rada nasadil po zranění uzdraveného útočníka Doležala. Na trávníku ale pokračovala opatrná hra. Až v 74. minutě po závaru pálil těsně vedle liberecký Potočný.

Po protiútoku dostal Jablonec ideální šanci rozhodnout. Masopust upadl v rohu pokutového území po souboji s Koscelníkem a sudí Jílek k nelibosti hostů nařídil penaltu. Považanec však selhal a nepříliš umístěnou střelou po zemi trefil gólmana Nguyena. V poslední minutě nastavení pak po brejku domácích dvou na jednoho sám před brankářem přestřelil Acosta. Poprvé od března 2004 tak ligové derby mezi Jabloncem s Libercem skončilo 0:0.

Domácí: V. Hrubý – Matěj Hanousek, Holeš, Hovorka, Lischka – Hübschman (C), Jovović (46. R. Acosta), Masopust, Považanec (87. V. Kubista), Trávník – D. Ikaunieks (64. Doležal).

Hosté: Nguyen – Breite (C), Karafiát, Oršula (64. Pázler), Pešek (70. Aarons) – Hybš, Potočný, Koscelník, Ševčík – Oscar, Kačaraba.

Domácí: Hanuš, Doležal, Chramosta, Acosta, Břečka, Sobol, Kubista

Hosté: Pázler, Mashike Sukisa, Aarons, Nešický, Vukliševič, Kerbr, Hladký

Domácí: Hübschman

Hosté: Potočný

Jílek, Kotalík, Pečenka, Váňa, Tulinger, Brutar.

Klíčové momenty utkání:

Jablonec - Liberec: První tutovka ze hry až v nastavení. Acosta ale hlavičkoval nad bránu

Jablonec - Liberec: Holeš se probíjel vpřed, ale pálil nepřesně

Jablonec - Liberec: Považanec neproměnil! Mizernou penaltu vychytal Nguyen

Jablonec - Liberec: Penalta! Koscelník srazil Masopusta a sudí měl jasno

Jablonec - Liberec: Potočný pohotově střílel, ale vedle brány

Jablonec - Liberec: Domácí chtěli penaltu, Trávník střílel daleko mimo

Jablonec - Liberec: Oscar zaškobrtl o nohy Masopusta. Měla být penalta?

Jablonec - Liberec: Jovovič se prosmýkl a hezky vypálil, ale těsně nad břevno

Jablonec - Liberec: Pešek si seběhl z levé strany a málem překvapil Hrubého

Jablonec - Liberec: Jovovič zakončoval efektně, ale Nguyen stál dobře

Jablonecký útočník Dávis Ikaunieks se ve skluzu snaží zamezit průniku Matěje Hybše z Liberce

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905