Z Edenu je Sinobo Stadium. Jméno má po novém vlastníkovi Slavie | iSport.cz
14. listopadu 2018 • 14:25

Z Edenu je Sinobo Stadium. Jméno má po novém vlastníkovi Slavie

TOP VIDEA
LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou LIGA NARUBY: běsnící Hübschman a Daníček jako Nedvěd s Collinou
Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit? Ščasný po dalším výbuchu končí ve Spartě! Kdo by ho mohl nahradit?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Na stadionu fotbalové Slavie se ve středu objevil nápis Sinoba Stadium. Nový název, který nahradí stávající jméno Eden Aréna, vychází z developerské skupiny Sinobo Group - ta se má brzy stát novým většinovým majitelem klubu.Pracovníci specializované firmy ve středu v dopoledních hodinách pomocí vysokého jeřábu instalovali červená písmena nového názvu na připravené místo nad plachtami s vyobrazením klubových legend.

Slavia zatím nechtěla změnu jména stadionu komentovat. „Všechno včas oznámíme,“ sdělil pouze mluvčí Michal Býček. Podobně se později vyjádřil také šéf  Slavie Jaroslav Tvrdík. „Vše se dozvíte v pondělí. Jsou rozhodnutí, která nemůže komentovat management, ale představení patří osobně akcionářům. A je mi líto, že technické řešení předchází vlastnímu oznámení, ale objektivně to nejde jinak," napsal na Twitteru.

Slávistický Eden se přejmenoval na Sinobo Stadium
Slávistický Eden se přejmenoval na Sinobo Stadium

Nový název arény pro více než 20 tisíc fanoušků souvisí s plánovanými změnami ve vlastnické struktuře klubu.

Po problémech původního čínského vlastníka, CEFC, vstoupila do hry státní společnost CITIC Group. Ta teď Slavii v nejbližší době definitivně přebere, aby pak větší část akcií přenechala právě skupině Sinobo.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud