2. prosince 2018 • 17:05

SESTŘIH: Bohemians - Dukla 0:0. Derby nudilo, hosty na konci zachránil Rada

0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

Fotbalisté Bohemians 1905 remizovali v 17. ligovém kole v malém pražském derby s Duklou bez branek. "Klokani" v nejvyšší soutěži nevyhráli doma poosmé za sebou. Bohemians protáhli čekání na ligové vítězství na šest kol a v tabulce jsou desátí. Dukla v nejvyšší soutěži potřetí za sebou bodovala a neinkasovala, zůstala však předposlední.

Do základní sestavy Bohemians se po třech měsících vrátil zkušený kapitán Jindřišek, naopak ani na lavičce nebyl nejlepší střelec "klokanů" v ligové sezoně Hilál.

V první půli se hrál v Ďolíčku nezáživný zápas s minimem velkých šancí. V páté minutě protáhl domácího brankáře přízemní střelou Podaný, na druhé straně si po centru málem nechtěně dal vlastní gól vracející se Souček.

SESTŘIH: Bohemians - Dukla 0:0. Dlouho bída, pak šance. Malé pražské derby skončilo remízou

Ve 24. minutě mohli udeřit hosté, Djuranovič se protlačil až před Fryštáka, ale tísněn obráncem mířil nad. Deset minut před pauzou dostali domácí balon do sítě, asistent rozhodčího však už předtím odmával ofsajd. Branku nepřinesl ani nápor domácích těsně před pauzou.

Po přestávce dlouho pokračoval fotbal bez šancí a s nepřesnostmi na obou stranách. Bohemians se dostali do tlaku až v posledních 20 minutách. V 79. minutě postupoval do brejku Martin Hašek mladší, ale gólman Dukly Rada jeho pokus vyrazil.

Bohemians - Dukla: Největší tutovku zazdil Filip Hašek! Zblízka pálil nad bránu

O dvě minuty později se neprosadil ani druhý ze synů domácího kouče Martina Haška staršího Filip, který z malého vápna přestřelil. Poté pálil kousek mimo Vodháněl.

Bohemians se tlačili za vítězným gólem, ale v koncovce se jim nevedlo. Střídajícího Maška vychytal Rada a v poslední minutě Dostál nůžkami přestřelil. Na opačné straně mezitím Podaného ránu zlikvidoval Fryšták.

Domácí: Fryšták – M. Dostál, Krch, Šmíd, Bartek – Záviška (72. Reiter), Jindřišek (C), M. Hašek, F. Hašek (81. Koubek), Vodháněl – Nečas (65. Mašek).

Hosté: F. Rada – Milošević (C), Ostojić, Raspopovič, Podaný – Bilovský, Bezpalec, Daniel Tetour, D. Souček, Douděra (29. Bezdička, 90. D. Breda) – Djuranović (78. Brandner).

Klíčové momenty utkání:

Bohemians - Dukla: Divoký závěr! Nejprve mohl slavit Podaný, pak nůžky Dostála skončily nad!

Bohemians - Dukla: Mašek nerozhodl! Parádní ránu vytáhl Rada

Bohemians - Dukla: Vodháněl ze druhé vlny mířil jen těsně vedle!

Bohemians - Dukla: Zidanovka a konec. Maškovi při šanci míč spíš překážel

Bohemians - Dukla: Mizérie v Ďolíčku! Martin Hašek z trestňáku trefil silnici za stadionem

Bohemians - Dukla: Dostál vyprášil z trestňáku rukavice Filipa Rady!

Bohemians - Dukla: Záviška v jasné pozici trefil obránce, následný gól znehodnotil ofsajd

Bohemians - Dukla: Nadýchaný centr Podaného našel Djuranoviče, ten zazdil tutovku

Bohemians - Dukla: Rychlý kontr Klokanů zakončil Hašek. Rada připraven

Bohemians - Dukla: Souček nešikovně zasáhl míč a byl rád, že si nedal vlastňák

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905