SESTŘIH: Slavia - Boleslav 3:2. Penalta po videu, Komličenko dvakrát snížil

0
Lokvenc: Chemie Kuchty a Birmančeviče je úžasná! Chorý není zákeřňák
CESTA ZE DNA: Jsme silnější, než si myslíme, říká zápasník Peňáz

Fotbalisté Slavie vyhráli v 18. ligovém kole nad Mladou Boleslaví 3:2 a opět vedou tabulku o čtyři body před mistrovskou Plzní. Domácí Pražany poslal do vedení ve 20. minutě z penalty Milan Škoda a po pauze zvýšili už na 3:0 Miroslav Stoch s Peterem Olayinkou. V 87. minutě snížil Nikolaj Komličenko, který pak v nastavení coby nejlepší střelec soutěže dal z pokutového kopu už svůj sedmnáctý gól v sezoně, ale srovnat už hosté nedokázali. Boleslav prohrála s červenobílými v lize pošesté za sebou a zůstala na osmém místě.

Domácí: 20. Milan Škoda, 51. Stoch, 73. Olayinka

Hosté: 87. Komličenko, 90+1. Komličenko

Domácí: O. Kolář – Bořil, Deli, Kúdela, Coufal (79. Zelený) – Traoré, T. Souček (84. Matoušek) – Olayinka, Stoch, Zmrhal – Milan Škoda (C) (75. Mešanović).

Hosté: Šeda – Pauschek, Hůlka (C), Král, Mareš – Přikryl, Hubínek (85. Kateřiňák), Džafić (62. Matějovský), Takács, Ladra (71. Dan. Novák) – Komličenko.

Domácí: Baluta, Frydrych, Kovář, Matoušek, Mešanović, Ngadeu, Zelený

Hosté: Kamenár, Kateřiňák, Keresteš, Konaté, Křapka, Matějovský, Novák

Hosté: Džafić, Mareš, Hubínek, Matějovský

Eden Aréna, Praha-Vršovice

9 091 diváků

Slavii i potrestaného režiséra hry Hušbauera celou první půli dominovala hosté mohli děkovat jen brankáři Šedovi, že nedostali více gólů. První velkou šanci měl domácí kapitán Škoda, který ale po rohu hlavičkoval v dobré pozici nad.

Pražané i díky řadě standardek stupňovali tlak. Ve 13. minutě si naskočil na centr Deli a hosty podržel Šeda. Mladoboleslavský gólman poté vyrazil dvě Stochovy střely a inkasoval až ve 20. minutě.

Rozhodčí Proske po zhlédnutí videa nařídil penaltu za faul Džafiče na Olayinku a Škoda se z pokutového kopu nemýlil. Slávistický kapitán skóroval poprvé od srpna, kdy jediným gólem zařídil výhru 1:0 v Mladé Boleslavi.

Hosté za celou první půli ani jednou nevystřelili, do druhého dějství ale vstoupili aktivněji. Ve 48. minutě vystihli Mladoboleslavští chybu v domácí rozehrávce, Komličenko však z úhlu Koláře nepřekonal.

SESTŘIH: Slavia - Mladá Boleslav 3:2. Sešívaní zkazili závěr, přesto berou tři body

Naopak druhý nejlepší kanonýr nejvyšší soutěže slávista Stoch o tři minuty později zaznamenal jedenáctý gól v ročníku, když s přehledem přehodil hostujícího brankáře Šedu po kolmici od Traorého.

V 56. minutě Olayinkovu tečovaná střela skončila na břevně mladoboleslavské branky a z dorážky Zmrhal minul. Olayinka se neprosadil ani v 67. minutě, kdy jej vychytal Šeda. O šest minut později se však už nigerijský útočník dočkal, když hlavou doklepl do sítě centr od Stocha. Slava počtvrté za sebou dala v ligovém utkání tři góly, naopak Boleslav inkasovala více branek než za předchozích pět kol dohromady.

Poklidný závěr se změnil v nečekané drama. Nejprve po Traorého chybě a Matějovského přihrávce s přehledem zakončil únik střelou k tyči hostující Komličenko a ruský kanonýr pak v druhé minutě nezaváhal ani z penalty, kterou nařídil Proske po zhlédnutí videozáznamu za faul Traoré na Nováka. Na senzační srovnání však už hostům nezbyl čas.

Klíčové momenty utkání

Slavia - Mladá Boleslav: Komličenko z penalty posílá Koláře na druhou stranu, 3:2

Slavia - Mladá Boleslav: Zase video! Sudí po konzultaci přisoudil penaltu Boleslavi
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Slavia - Mladá Boleslav: Komličenko skvostně zakončil svůj únik, 3:1

Slavia - Mladá Boleslav: Olayinka zajímavě pálil, Šeda připraven

Slavia - Mladá Boleslav: Ďábel Stoch! Parádním centrem vybídl Olayinku ke gólu, 3:0

Slavia - Mladá Boleslav: Olayinka zavřel oči, pálil a trefil Šedu!

Slavia - Mladá Boleslav: Hosté nestíhají, Olayinka trefil břevno, pak Zmrhal minul bránu o centimetry

Slavia - Mladá Boleslav: Laciný gól, Stoch měl snadnou práci, 2:0

Slavia - Mladá Boleslav: Komličenko na bližší tyči Koláře nenachytal

Slavia - Mladá Boleslav: Stochova dalekonosná rána těsně minula cíl!

Slavia - Mladá Boleslav: Šeda vystihl směr, na penaltu Škody ale nestačil

Slavia - Mladá Boleslav: V hlavní roli VAR! Po přezkoumání penalta pro Slavii!

Slavia - Mladá Boleslav: Hosté jak na kolotoči, dělovku Stocha vyrazil Šeda

Slavia - Mladá Boleslav: Šeda zase zachránil Středočechy! Zastavil gólovku Deliho

Slavia - Mladá Boleslav: Traorého dělovka vypráskala Šedovy rukavice

Slavia - Mladá Boleslav: Hosté nezachytili náběh Škody, ten hlavou mohl trestat!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905