SESTŘIH: Sparta - Teplice 0:1. Letnou zněl pískot, domácí šokoval Moulis

Autor: iSport.cz
0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Fotbalisté Sparty ani v 18. kole první ligy neukončili své trápení a doma s Teplicemi prohráli 0:1. Jedinou branku zápasu dal v závěru Pavel Moulis. Severočeši na Letné zvítězili po osmi letech. Pražanům, kteří vyhráli jen dva z posledních devíti zápasů, patří v tabulce páté místo a na vedoucí Slavii ztrácí patnáct a na druhou Plzeň jedenáct bodů.

Sparta se kvůli trestu za vyloučení musela obejít bez Čiviče s Kangou, kvůli žlutým kartám nemohl nastoupit ani další záložník Frýdek. V základní sestavě dostal šanci Sáček, zatímco v obraně nastoupili Wiesner se Štetinou. V sestavě hostů zase vykartovaného nejlepšího střelce Vaněčka a Čmovše nahradili Jindráček s Jeřábkem.

Na šance se moc dlouho čekat nemuselo. Už ve čtvrté minutě po narážečce s Tettehem mířil z dobré pozice nad Stanciu. Chvíli nato zapomněla domácí obrana na Hyčku, který se ocitl zcela sám před gólmanem Hečou, ale hlavou ani netrefil branku.

Ve 22. minutě skončila Stanciuova tvrdá střela v náručí brankáře Grigara. O deset minut později se po rohu sám před odkrytou brankou objevil Costa, ale v těžké pozici nedokázal míč kolenem dobře trefit. Tři minuty nato se dostaly ke slovu Teplice a Kučerův volej jen těsně minul pravou tyč.

Do druhé půle Sparta vstoupila dvěma nepřesnými pokusy Pulkraba, zatímco fanoušci nadávkami na vedení a mohutným pokřikem "Ščasný ven" dali najevo nespokojenost se špatnou hrou a posledními výsledky.

SESTŘIH: Sparta - Teplice 0:1. Šok na Letné! Domácí srazil mizerný výkon a Moulis

Teplice zahrozily po hodině hry ranou Ljevakoviče, kterou na roh vyškrábl Heča. Domácí brankář si chvíli nato poradil s Hyčkovým pokusem zblízka z úhlu. Na druhé straně se po přihrávce Chipcia dostal do velké šance Pulkrab, ale ani tentokrát nedokázal míč dobře trefit.

V 75. minutě neuspěl ani Hložek, jehož střelu po úniku zblokovala obrana. Sám na brankáře mohl jít deset minut před koncem i Tetteh, ale míč mu na poslední chvíli ukopnul Král. Trest přišel o tři minuty později, kdy se do vápna s míčem dostal Moulis a z úhlu dal první gól v sezoně.

Sparta po první domácí prohře po 18 zápasech nabrala další ztrátu v tabulce, na pátém místě má na čtvrtou Ostravu i třetí Jablonec dvoubodové manko. Teplice jsou po první výhře na Letné od října 2010 deváté.

PODROBNOSTI PŘIPRAVUJEME.

Domácí:

Hosté: 83. Moulis

Domácí: Heča – Wiesner (46. Vácha), Radaković, Štetina, Costa – Chipciu, Sáček (79. Josef Šural), Stanciu (C), Plavšić – Pulkrab (73. Hložek), Tetteh.

Hosté: Grigar – Vondrášek, Jeřábek, Král, Krob – Ljevaković (C), Kučera – Hora, Trubač (76. Žitný), Hyčka (69. Moulis) – Jindráček (87. Hošek).

Důležité momenty zápasu:

Sparta - Teplice: Moulis šokuje letenské tribuny! Šílené bránění domácích, 1:0 pro hosty

Sparta - Teplice: Sáček má pod okem krvavý šrám a musí střídat

Sparta - Teplice: Šestnáctiletý Hložek po chvíli na hřišti v dobré šanci

Sparta - Teplice: Pulkrab to zkusil znovu, trefil jen Grigara

Sparta - Teplice: Ljevakovič pálil skvěle z první!

Sparta - Teplice: Pulkrab ve skluzu nezakončil ideálně. Král ho tahal ve vápně za dres
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Sparta - Teplice: Domácí fanoušci skandují “Ščasný ven!”

Sparta - Teplice: Pulkrab sám na bližší tyči hlavičkoval nad bránu

Sparta - Teplice: Kučera málem zatočil se Spartou! Jeho rána skončila těsně vedle

Sparta - Teplice: Costa byl blízko gólu! Ale balon se mu odrazil od nohy špatně

Sparta - Teplice: Stanciu si sebral míč a vypálil, Grigar byl připraven

Sparta - Teplice: Stanciu zkusil překvapit Grigara z přímého kopu

Sparta - Teplice: Štetinovi se odrazil míč do ruky, hosté reklamovali penaltu!

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905