Kam s Haškem? Posila může vytlačit Frýdka, Sparta má i druhou variantu | iSport.cz
30. prosince 2018 • 14:20

Kam s Haškem? Posila může vytlačit Frýdka, Sparta má i druhou variantu

TOP VIDEA
NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie? NFL Draft Week: Jak pracují týmy a jaké fungují na draftu strategie?
PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali PĚT MOMENTŮ ligového víkendu: Straka vykradl Letnou, všichni favorité selhali
VŠECHNA VIDEA ZDE

Fotbalová Sparta využila zimní pauzu k zajímavému posílení. Střed pole vyztužila neúnavným štítem Martinem Haškem a začíná řešit, na jakou pozici a místo koho jej nasadí. Kde to pohyblivému záložníkovi může svědčit? Čerstvá posila z Bohemians 1905 by mohla vytlačit ze základní jedenáctky například Martina Frýdka.Sparta ještě před zahájením zimní přípravy přivedla velmi zajímavého hráče. Využila předkupní opce a na Letnou vrátila Martina Haška. Odchovance, který vyzrál pod svým otcem v Bohemians a postupně se stal jedním z nejlépe hodnocených záložníků české FORTUNA:LIGY.

Na Letné si od Haškova návratu hodně slibují. "Martin Hašek prodělal za období, kdy působil v Bohemians, znatelný výkonnostní posun. Velmi dobře zvládá defenzivní i ofenzivní činnosti a je to typologicky hráč, kterého jsme v kádru neměli," řekl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický. "Věříme, že nejen okamžitě zvýší konkurenci v týmu, ale že se ve Spartě prosadí. Martin bude dalším odchovancem v kádru, přichází do prostředí, ve kterém vyrostl a které dobře zná," dodal.

Trenéři teď musí vymyslet, jak Haška co nejlépe využít a zařadit do základní sestavy. Běhavý středopolař je typický střední záložník. Nebojí se balonu, snaží se hrát a tvořit hru, zároveň dokáže přitvrdit a je úspěšný v soubojích. Na Letné aktuálně uvažují o dvou variantách.

V nejčastěji používaném rozestaverní 4 - 4 - 2 by Hašek mohl připravit o místo typologicky podobného Martina Frýdka, při rozestavení s pěti záložníky by se do letenské zálohy mohli vměstnat oba. 22letého fotbalistu čeká náročná šichta, aby přechod do dospělého týmu svého mateřského klubu zvládl a prosadil se.

"Ve Spartě jsem vyrostl. Hrál jsem tu od devíti let, prošel jsem celou mládeží i B týmem. Chodil jsem sem i na zápasy. Jako malý kluk jsem snil o tom, že si na tomhle stadionu zahraju. Teď se mi to poštěstí," věří si Hašek.

Varianta č. 1

Varianta základní sestavy Sparty

Hašek nahradí Frýdka a rozestavení 4 – 4 – 2 zůstane. Červeně jsou označena jména, na jejichž posty by mohly přijít další posily. Pokud se dotáhne i Dočkalův transfer, Stanciu se může vysunout do útoku místo Pulkraba.

Varianta č. 2

Varianta základní sestavy Sparty

Varianta se zahuštěným středem pole, která bude fungovat s kvalitní stoperskou trojicí. Minimálně jeden střední obránce by na Letnou měl dorazit. Nejčastěji se mluví o Davidu Lischkovi z Jablonce. Frýdek se může vrátit doleva.

LIGOVÁ NEJ: vybrali jsme to nejlepší a nejhorší z podzimu. Kdo dal nejkrásnější gól?
720p 360p

Vybrali jsme nejlepší zápasy podzimu: Slavia byla u třech z nich
720p 360p

SESTŘIH: Příbram - Sparta 1:1. Mizérie nekončí, Letenští se třásli o bod
720p 360p

TOP podzimní góly Sparty: Zářil Stanciu, o nádhernou trefu se postaral i Frýdek
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program nadstavby Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

Hokejová extraliga 2018/2019: Play off * Baráž o extraligu * VIDEO a SESTŘIHYČlánky odjinud


Články odjinud