Stanciu promluvil: Přestup nezáleží jen na mně, se Spartou chci pohár | iSport.cz
30. prosince 2018 • 18:00

Stanciu promluvil: Přestup nezáleží jen na mně, se Spartou chci pohár

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů TOP MOMENTY: Plekanec hledal zub, neuvěřitelná výhra Pardubic a kuriózní vlastňák Varů
Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou Ohlédnutí za Čechovou kariérou: Zranění hlavy i nejlepší zápas s Ghanou
VŠECHNA VIDEA ZDE

Kolem pevné a relativně výkonné součástky fotbalové Sparty bylo před Vánoci živo. V souvislosti s Nicolaem Stanciem dokonce kolovaly informace, že zimní příprava může vzhledem k nabídkám z jiných klubů odstartovat bez něj. V čerstvém rozhovoru pro web Rumunské fotbalové federace ale nadaný záložník uvedl, že se v českém klubu cítí dobře. A tak bude zřejmě v rudém dresu válčit i nadále. „Se Spartou chci vyhrát MOL Cup, protože šance na titul jsou nyní poměrně malé,“ popsal Stanciu. Promluvil také o vztahu k reprezentaci, kde se jemu i spoluhráčům v uplynulém roce mimořádně dařilo.Ač růstem nevelký, byl to on, kdo většinou čněl nad celopodzimní sparťanskou šedí. Nicolae Stanciu. Potenciál historicky nejdražšího hráče české ligy občas zůstal nevyužit, ale stále lze za kreativní a produktivní mozek pražského celku jednoznačně označit právě pětadvacetiletého Rumuna.

V předvánočním klidu spatřila světlo světa pro klub z Letné znepokojivá zpráva. Podle některých zdrojů hrozilo, že jedna z hvězd týmu se nevrátí do Prahy na start zimní přípravy. Kolem Stanciua létaly nabídky ze zahraničních klubů, žádná ale dosud nenabrala konkrétní obrysy a hráč v tuto chvíli nikam neodchází.  

Své setrvání na Letné Stanciu potvrdil i nedávném bilančním rozhovoru pro web rumunské fotbalové federace. „Ve Spartě se momentálně cítím velmi dobře. To je věc, která je pro mě ohromně důležitá. Vím, že zde byly různé diskuze, ale přestup nezáleží pouze na mně,“ sdělil diplomaticky drobný záložník.

V české metropoli už působí od ledna, kdy opustil bruselský Anderlecht. „V Praze jsem našel klid, měl jsem mnoho osobních úspěchů. Bohužel naše týmové výkony nesplnily očekávání,“ řekl Stanciu k mizérii, která během posledních měsíců Spartu provázela.  

Sparta - Liberec: Stanciova parádní kličkovaná po rohu, sparťané vedou 1:0!
720p 360p

Z páté pozice a ztrátou sedmnácti bodů na první místo se zdá být titul nedosažitelnou metou. To cítí i sám Stanciu. „Se Spartou chci vyhrát MOL Cup, protože šance na titul jsou nyní poměrně malé. V tuto chvíli jsme od první pozice velmi vzdálení,“ uvedl Stanciu.

To vrumunském dresu se jednalo o zcela jinou písničku.

„Byl to skvělý rok. Během něho jsme dokázali udržet neporazitelnost, navíc jsem vstřelil dost gólů,“ poznamenal Stanciu, jenž dal v roce 2018 za reprezentaci čtyři branky. „V tomto ohledu jsem skutečně šťastný, protože národní tým pro mě byl, a je, to nejdůležitější,“ dodal kreativní hráč k sérii deseti zápasů bez porážky.

Novoroční přání Stanciua? Opět pevně spojeno s reprezentací. „Nejlepší by bylo na konci roku 2019 slavit postup na EURO. To by byl ten nejkrásnější pocit!“ 

TOP podzimní góly Sparty: Zářil Stanciu, o nádhernou trefu se postaral i Frýdek
720p 360p

Vybrali jsme nejlepší zápasy podzimu: Slavia byla u třech z nich
720p 360p

TOP 10 GÓLŮ PODZIMU: Hušbauerova dělovka, Komličenkovy i Barošovy nůžky
720p 360p

ČÍSLA: Nejlepší sestava podzimu. Nechybí Ševčík, proč zapadne do stylu Slavie?
720p 360p

LIGOVÝ INSIDER: Slavia dominovala, titulu je nejblíž. Komličenko může dát 30 gólů
1080p 720p 360p

TOP trenéři podzimu: Všem vládne Trpišovský s totálním fotbalem
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2Články odjinud


Články odjinud