SESTŘIH: Chotěbuz – Sparta 0:2. Trefili se Tetteh a Chipciu, poprvé hrál Karlsson | iSport.cz
12. ledna 2019 • 15:53

SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci SESTŘIH: Sparta - Vltavín 5:0. Dvakrát pálil Drchal, předvedli se mladíci
Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný Přijde Sparta o Tetteha? Odchod do Anglie je nepravděpodobný, říká Ščasný

Fotbalisté Sparty vyhráli i druhé přípravné utkání. Na půdě Energie Chotěbuz zvítězili po trefách Benjamina Tetteha a Alexandra Chipcia 2:0. Poprvé se ve sparťanském dresu objevila i švédská posila David Moberg Karlsson. V druhé půli se blýskl i brankář Milan Heča, který zlikvidoval čtyři velké šance

Za Spartu v Chotěbuzi poprvé nastoupila švédská posila David Moberg Karlsson, který odehrál na pravém kraji zálohy první poločas. Naopak scházela další z nových tváří David Lischka, jehož přestup z Jablonce zkomplikovaly potíže se srdcem.

Sparta byla v první půli lepší a do vedení se dostala ve 34. minutě. Na kolmici od Stanciua si naběhl Tetteh a po zemi prostřelil domácího brankáře.

Po změně stran čtrnáctý celek třetí německé ligy přidal a hosté udrželi čisté konto jen díky skvěle chytajícímu Hečovi, jenž po přestávce nahradil Nitu. Letenský gólman rozesmutněl domácí ve čtyřech velkých šancích. Naopak na druhé straně si v 50. minutě převzal míč Chipciu a druhým dotykem jej ukázkovým volejem zpoza vápna poslal k tyči.

Další přípravný zápas čeká Spartu ve středu na Strahově proti Vltavínu.

SESTŘIH: Sparta vyhrála v Chotěbuzi 2:0. Chipciu se nádherně trefil
720p 360p

Posila Sparty Karlsson po debutu: Můžeme se přiučit od Švédů. Být pozitivnější a týmovější
720p 360p

Domácí:

Hosté: 34. Tetteh, 50. Chipciu

Domácí: Spahić – Schlüter, Stein (C), Matuwila, Bender – Holthaus, Zickert, Schneider, Geisler – Rangelov, Mamba

Hosté: Nita (46. Heča) – Zahustel (61. Wiesner), Radakovič, Costa (85. Červak), Hanousek (61. Čivič) – Karlsson (46. Sáček), Frýdek, Stanciu (74. Zuberu), Kanga (61. Vácha), Plavšić (46. Chipciu) – Tetteh (46. Hložek).

Domácí: Starcev

Stadion der Freundschaft

Sparťanský obránce Costa v souboji s útočníkem Rangelovem z Chotěbuzi

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

19. kolo Fortuna ligy:
Baník Ostrava - Olomouc 0:0, Teplice - Zlín 2:1, Slovácko - Dukla 1:0, Opava - Ml. Boleslav 2:1, Bohemians - Liberec 0:0, Příbram - Sparta 1:1, Plzeň - Karviná 2:1, Jablonec - Slavia 0:2