Zase nic! Krmenčík byl na prohlídce v Bruggách, ale kluby se nedohodly | iSport.cz
Jakub Konečný
25. ledna 2019 • 16:42

Zase nic! Krmenčík byl na prohlídce v Bruggách, ale kluby se nedohodly

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Slovácko: Malínský předložil míč Kuchtovi, ten doklepává do sítě! Ale pískán ofsajd
Teplice - Baník: Fillo si srazil rohový kop do vlastní sítě, 2:1 pro Skláře!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Byť se po těžkém zranění kolena mělo za to, že odchod Michaela Krmenčíka do zahraničí ještě v této sezoně je už passé, opak byl pravdou. Reprezentační útočník podle informací iSport.cz odletěl ze soustředění Plzně ve Španělsku na zdravotní prohlídku do belgických Brugg, které o něj měly zájem už v létě. Ani tentokrát z toho však nic nebude. „Kluby se na přestupu nedohodly,“ uvedl ředitel komunikace mistrovského týmu Ondřej Lípa.V létě nabídly Bruggy za Michaela Krmenčíka šest milionů eur, tedy 156 milionů korun. Plzeň však kvůli účasti v Lize mistrů odmítla svou největší hvězdu uvolnit.

„Je naprosto běžné, že ve fotbale riskujete to, že se hráč zraní nebo ztratí formu a jeho cena už nebude taková. Toho jsme si byli plně vědomí a jsme rádi, že Michael neodešel a zůstal,“ uvedl před startem sezony šéf Adolf Šádek.

Risk Plzni vyšel ovšem jen napůl. V Champions League sice dokázala postoupit do Evropské ligy a vydělala v ní astronomických 773 milionů korun, jenže Krmenčík k velkému sportovnímu i ekonomickému úspěchu přispěl jen dílem. Na konci října si totiž v zápase se Slováckem přetrhl přední křížový vaz v levém koleni a sezona tím pro něj předčasně skončila.

Vyhlídky na vysněný zahraniční přestup však úplně nevyhasly. Krmenčík, který podstupuje intenzivní rehabilitaci, podle informací iSport.cz odletěl z týmového soustředění ve Španělsku do Brugg, kde absolvoval zdravotní prohlídku a jednání o své smlouvě. Z přestupu však nakonec ani tentokrát nic nebude.

„Kluby se na přestupu nedohodly,“ uvedl lakonicky k celé věci ředitel komunikace plzeňského klubu Ondřej Lípa.

Plzeň - Teplice: Čermák po Krmenčíkově skvělé patičce posílá Viktorii do vedení!

LIGOVÝ INSIDER s Jiránkem: Krmenčík? Nejlepší v lize. A nedá se ani rozhodit, je to flegmatik

Opavský Jaroslav Svozil s plzeňským Michalem Krmenčíkem
Opavský Jaroslav Svozil s plzeňským Michalem Krmenčíkem

Vstoupit do diskuse
0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2020/2021

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2020/2021 mění herní systém a čeká ji několik změn. Asi tou nejzasádnější je zrušení nadstavby a 18 týmů v nejvyšší fotbalové soutži.

Od příštího ročníku by se však nadstavba měla opět vrátit. O třetí titul v řadě usiluje Slavia Praha, nováčkem jsou Pardubice a Zbrojovka Brno.

Program a rozpis zápasů Tabulka COVID manuál Dresy Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

Fotbalové vybavení * Fotbalové dresy * Kopačky na Heureka.cz
Články odjinud


Články odjinud