Plzeňský boss Šádek popsal, jak to bylo s Krmenčíkem. O Vrbu se nebojí | iSport.cz
Jonáš Bartoš
6. února 2019 • 14:40

Plzeňský boss Šádek popsal, jak to bylo s Krmenčíkem. O Vrbu se nebojí

TOP VIDEA
ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat? ANKETA: Brabec do Plzně. Změní se hostování v přestup? Mají mu fanoušci co vyčítat?
Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.? Jak vypadá areál ve Špindlerově Mlýně, kde se představí Ledecká a spol.?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři dny před ostrým startem jara mají v Plzni vše nachystané. Český obhájce titulu, napumpovaný miliony z podzimní Ligy mistrů, jde do boje v plné zbroji, není nucený pouštět ani své žádané hráče. Zůstal také útočník Michael Krmenčík, vedení českého mistra ukončilo jednání s belgickými Bruggami. „Tohle máme vyřešené,“ prohlásil generální manažer Viktorie Adolf Šádek na středečním setkání s médii.Krmenčík už měl blízko přestupu v létě, kdy se plzeňské vedení i přes zajímavé nabídky rozhodlo svůj útočný klenot udržet. Stejná situace se opakovala i v zimním termínu, kdy na západočeský stůl přistála pobídka z belgických Brugg. Překvapivě v době, kdy se útočník zotavuje po operaci kolene a na trávník se podívá pravděpodobně až v květnu.

„Zavázali jsme se Michaelovi, že když přijde nabídka, budeme jednat. Byli jsme zaskočení tím, že do jednání vstoupily Bruggy v době, kdy probíhá jeho rekonvalescence a je dva měsíce po operaci, ale chtěli jsme dodržet slib,“ uvedl Šádek.

Jednání v konečný přestup nevyústila a plzeňský šutér tak zůstává na západočeské adrese. „Nabídka byla v počátku taková, že by se asi dala akceptovat. Michael odletěl (ze soustředění ve Španělsku), ale jednání se vyvíjela jiným směrem, než jsme si představovali. Nebylo v našich myslích, že bychom Michaela prodávali, nepotřebovali jsme ani nechtěli, šlo jen o dodržení závazku. Když se to vyvíjelo jinak, jednání jsme ukončili,“ vysvětlil Šádek.

Adolf Šádek s koučem Pavlem Vrbou při startu zimní přípravy Plzně
Adolf Šádek s koučem Pavlem Vrbou při startu zimní přípravy Plzně

Plzeňský boss zároveň jasně řekl, že v tuhle chvíli je další Krmenčíkův transfer pasé. „Michael se vrátil k týmu. Než začne hrát a střílet góly, s nikým se bavit nebudu. Teď je to vyřešené, Michal si musí říct o další přestup na hřišti svou výkonností,“ zdůraznil Šádek.

Dostalo se i na pozici trenéra Pavla Vrby, který má v klubu smlouvu do léta 2020, podle informací iSport.cz obsahující výstupní klauzuli. Tu využil na konci roku 2013 Miroslav Pelta, který úspěšného kouče vyplatil z Plzně z prvního angažmá a přivedl ho k národnímu týmu.

„Už jsme si tohle obávání vysvětlili, trenér je profík a i já si dám pozor,“ reagoval Šádek na otázku, zda se obává scénáře, že by v létě o Vrbu podruhé přišel. „Práci tady v klubu trenér po sezoně mít bude, i když skončíme první, druzí a budeme hrát kvalifikaci o jakýkoliv evropský pohár. Je to kvalitní trenér a posouvá se, nabídky dostává. Ale co se do Plzně vrátil, o žádných nabídkách jsme nemluvili. Pokud mu ji někdo dal, v hlavě si vyhodnotil, že to není něco, čím by zatěžoval klub. Jeho odchodu se nebojím a jsem i nachystaný, kdyby náhodou odešel,“ dodal plzeňský ředitel.

Viktoria zároveň dolaďuje příchod mladíka Ladislava Krejčího z Brna. „Ještě to nedopadlo, protože jsme to nedotáhli do finální fáze, ale jednání probíhají a v nejbližších dnech to zfinalizujeme. Je to mladý hráč, co by stoprocentně zůstal na jaro ve Zbrojovce. Přestupový termín je do 22. února, máme ještě nějaký den.“

Šádek: Krmenčíka nepustím a odchodu Vrby se nebojím. Ten ostře reagoval
720p 360p

Hejda po remíze v generálce: Na každou branku se strašně nadřeme
720p 360p

Fitzel o střelecké bídě Plzně: Musíme počkat na ligu. Bakoš to umí zbláznit
720p 360p

Ligový speciál ve Sport Magazínu plus už tento pátek

Kouč Vrba: Úvod jara může rozhodnout o titulu. Posily si řekly o základ
720p 360p

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenkyČlánky odjinud


Články odjinud