Plzeňský boss Šádek popsal, jak to bylo s Krmenčíkem. O Vrbu se nebojí | iSport.cz
Jonáš Bartoš
6. února 2019 • 14:40

Plzeňský boss Šádek popsal, jak to bylo s Krmenčíkem. O Vrbu se nebojí

TOP VIDEA
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia rozdrtí Příbram, ale nabízí se i lepší možnost než handicap
BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA BASKETBALOVÝ INSIDER: Satoranský má před sebou nejlepší sezonu v NBA
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tři dny před ostrým startem jara mají v Plzni vše nachystané. Český obhájce titulu, napumpovaný miliony z podzimní Ligy mistrů, jde do boje v plné zbroji, není nucený pouštět ani své žádané hráče. Zůstal také útočník Michael Krmenčík, vedení českého mistra ukončilo jednání s belgickými Bruggami. „Tohle máme vyřešené,“ prohlásil generální manažer Viktorie Adolf Šádek na středečním setkání s médii.Krmenčík už měl blízko přestupu v létě, kdy se plzeňské vedení i přes zajímavé nabídky rozhodlo svůj útočný klenot udržet. Stejná situace se opakovala i v zimním termínu, kdy na západočeský stůl přistála pobídka z belgických Brugg. Překvapivě v době, kdy se útočník zotavuje po operaci kolene a na trávník se podívá pravděpodobně až v květnu.

„Zavázali jsme se Michaelovi, že když přijde nabídka, budeme jednat. Byli jsme zaskočení tím, že do jednání vstoupily Bruggy v době, kdy probíhá jeho rekonvalescence a je dva měsíce po operaci, ale chtěli jsme dodržet slib,“ uvedl Šádek.

Jednání v konečný přestup nevyústila a plzeňský šutér tak zůstává na západočeské adrese. „Nabídka byla v počátku taková, že by se asi dala akceptovat. Michael odletěl (ze soustředění ve Španělsku), ale jednání se vyvíjela jiným směrem, než jsme si představovali. Nebylo v našich myslích, že bychom Michaela prodávali, nepotřebovali jsme ani nechtěli, šlo jen o dodržení závazku. Když se to vyvíjelo jinak, jednání jsme ukončili,“ vysvětlil Šádek.

Marek Bakoš může být pro hru Viktorie Plzeň podle Dušana Fitzela velmi důležitý
Marek Bakoš může být pro hru Viktorie Plzeň podle Dušana Fitzela velmi důležitý

Plzeňský boss zároveň jasně řekl, že v tuhle chvíli je další Krmenčíkův transfer pasé. „Michael se vrátil k týmu. Než začne hrát a střílet góly, s nikým se bavit nebudu. Teď je to vyřešené, Michal si musí říct o další přestup na hřišti svou výkonností,“ zdůraznil Šádek.

Dostalo se i na pozici trenéra Pavla Vrby, který má v klubu smlouvu do léta 2020, podle informací iSport.cz obsahující výstupní klauzuli. Tu využil na konci roku 2013 Miroslav Pelta, který úspěšného kouče vyplatil z Plzně z prvního angažmá a přivedl ho k národnímu týmu.

„Už jsme si tohle obávání vysvětlili, trenér je profík a i já si dám pozor,“ reagoval Šádek na otázku, zda se obává scénáře, že by v létě o Vrbu podruhé přišel. „Práci tady v klubu trenér po sezoně mít bude, i když skončíme první, druzí a budeme hrát kvalifikaci o jakýkoliv evropský pohár. Je to kvalitní trenér a posouvá se, nabídky dostává. Ale co se do Plzně vrátil, o žádných nabídkách jsme nemluvili. Pokud mu ji někdo dal, v hlavě si vyhodnotil, že to není něco, čím by zatěžoval klub. Jeho odchodu se nebojím a jsem i nachystaný, kdyby náhodou odešel,“ dodal plzeňský ředitel.

Viktoria zároveň dolaďuje příchod mladíka Ladislava Krejčího z Brna. „Ještě to nedopadlo, protože jsme to nedotáhli do finální fáze, ale jednání probíhají a v nejbližších dnech to zfinalizujeme. Je to mladý hráč, co by stoprocentně zůstal na jaro ve Zbrojovce. Přestupový termín je do 22. února, máme ještě nějaký den.“

Šádek: Krmenčíka nepustím a odchodu Vrby se nebojím. Ten ostře reagoval

Hejda po remíze v generálce: Na každou branku se strašně nadřeme

Fitzel o střelecké bídě Plzně: Musíme počkat na ligu. Bakoš to umí zbláznit

Ligový speciál ve Sport Magazínu plus už tento pátek

Kouč Vrba: Úvod jara může rozhodnout o titulu. Posily si řekly o základ

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud