Komise rozhodčích: Plechatý hrál úmyslně rukou. Rozhodnutí nešlo změnit

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Podle komise rozhodčích fotbalista Sparty Dominik Plechatý v pondělní dohrávce 21. prvoligového kola na Dukle (2:3) úmyslně zahrál rukou před pokutovým územím. Videorozhodčí (VAR) však nemohl zvrátit původní verdikt sudího Pavla Královce, který místo přímého kopu nařídil pro domácí roh.

Situace se stala v 88. minutě za stavu 3:2 pro Spartu. Plechatý při souboji o míč těsně před šestnáctkou zahrál rukou, což Královec neodhalil. Situaci už hlavní arbitr nemohl vrátit, i když videorozhodčí Plechatého přestupek odhalil. "Podle protokolu pro VAR rozhodčí tedy nemohl změnit své původní rozhodnutí a musel hru navázat kopem z rohu," uvedla komise rozhodčích ve svém komuniké.

Dukla - Sparta: Plechatý zahrál rukou! Ale těsně před vápnem, VAR tak nemohl jít proti sudímu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Asistent rozhodčího Vít Melichar chyboval v Příbrami, když ve 28. minutě neodhalil ofsajd hostujícího Zlína při vedoucí brance Tomáše Poznara. Příbramský nováček v sobotu zvítězil 3:2.

Příbram - Zlín: Poznar skóroval po Bartošákově přesné přihrávce, 0:1

Podle komise rozhodčích udělal chybu také další pomezní sudí Jiří Kříž, když v nedělním šlágru Plzeň - Slavia (2:0) nesprávně signalizoval ofsajd při gólu Tomáše Chorého. Úvodní branka ze 43. minuty však nakonec byla uznána po přezkoumání od videorozhodčího.

Plzeň - Slavia: Euforie, praporek asistenta, ale zase euforie! Plzeň krásným gólem vede 1:0

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905