Opavský kouč Kopecký: Urazili jsme Boha a zasloužíme si dostat do držky

Autor: pj
0
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen
SESTŘIH: NY Islanders - Carolina 2:3. Nečas asistencí přiblížil Hurricanes k postupu

K vítězství měli zatraceně blízko, jenže fotbalisty Opavy zradila v Teplicích koncovka. Výsledek? Prohra 2:3. Čtyřicet minut neohrozili teplickou branku. Vzadu nestíhali, takže dvakrát inkasovali, a dopředu nic nevymysleli. "Urazili jsme Boha za výkon v prvním poločase!" hněval se kouč Slezanů Ivan Kopecký.

"První půle byla hodně slabá. Vlastní nedůsledností a nešikovností jsme umožnili Teplicím jít do dvoubrankového vedení. Spíš jsme si ale zasloužili dostat do držky! Takhle se nehraje, takhle se nebojuje."

Obraz opavské hry se diametrálně změnil až s Žídkovou kontaktní brankou na 1:2. Od té chvíle byli Slezané lepší a mohli nastřílet hromadu gólů. Potíž byla v tom, že v koncovce úspěšní nebyli.

SESTŘIH: Teplice - Opava 3:2. Divočina Na Stínadlech, dvěma góly rozhodl Hora

Žídkovi chyběly centimetry, aby ho našel nadýchaný Řezníčkův centr. Simerský, Smola, Zavadil – ti všichni netrefovali branku. A když ano, Smolův pokus fantasticky vykryl teplický gólman Tomáš Grigar. Stejně pohotově zasáhl i proti Václavu Jurečkovi, jehož do gólovky vyslal Jakub Janetzký. Další Řezníčkovu pumelici zastavila až Jeřábkova hlava.

Vše o Opavě ZDE>>

Šancí bylo požehnaně. Ale gól nikde.

„Asi jsme urazili Boha,“ nechápal Kopecký. „Klukům do hlav nevidím, ale my opětovně čekáme na nějakou facku a až pak se zvedáme. Ten nahoře to viděl. Viděl náš bohorovný výkon v první půli, a tak nás vytrestal.“

A to doslova. Místo vyrovnání přišel třetí gól Teplic po hrubé chybě toho nejzkušenějšího – Pavla Zavadila.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905