SESTŘIH: Baník - Boleslav 1:1. Hosté opět bodovali, remízu trefil Mešanovič

0
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?

Fotbalisté Ostravy se v utkání 25. kola první ligy rozešli s Mladou Boleslaví smírně 1:1 a v souboji o první šestku si před sedmými Středočechy udrželi pětibodový náskok. Baník vedl rychlým gólem Václava Procházky, ale hosté ještě před poločasem srovnali zásluhou střídajícího Murise Mešanoviče. Ostravský tým přerušil sérii tří proher, Boleslav na jaře ani pošesté neprohrála.

Baník se pokusil soupeře překvapit změnou rozestavení se třemi stopery a minimálně v úvodu mu záměr vyšel. Jeden z nich Procházka se už ve čtvrté minutě na malém vápně protlačil po rohu Hrubého k hlavičce a s tečí jednoho z hostujících hráčů míč poslal za záda brankáře Šedy.

Začátek patřil domácím i přesto, že na posledním předzápasovém tréninku přišli o zraněného kapitána Baroše. Signálem ke změně vývoje mohla být parádní kolmá akce hostů z 24. minuty: Hubínek nádherně vysunul Ladru, kterého ale vychytal Laštůvka. Ladra vzápětí dokázal ohrozit Laštůvku i po rohu, ale jeho volej z dvanácti metrů letěl nad břevno.

Domácí kontrovali Šašinkou, jehož umístěnou hlavičku ale vyškrábl Šeda. Hostující kouč Weber už po půlhodině stáhl ze hry Křápku a nasazení Mešanoviče mělo pro hosty takřka okamžitý účinek.

Středočeši v závěru poločasu ostravskou defenzivu přece jen prolomili. Přetažený centr na zadní tyč vrátil Komličenko na malé vápno úplně neobsazenému Mešanovičovi, proti němuž Laštůvka neměl žádnou šanci.

SESTŘIH: Baník - Mladá Boleslav 1:1. Ostrava bez Baroše pálila šance, a tak bere jen bod

I druhý poločas přinesl vyrovnanou bitvu. Domácí opticky více hráli s balonem, ale vyložené příležitosti se rodily sporadicky. Ostravské akce nejčastěji končily u hrotového útočníka Šašinky. Ten mohl rozhodnout v 65. minutě, po Flešimanově přihrávce si uvnitř vápna navedl míč na střed, ale zakončení slabší levačkou nebylo tak prudké, aby ho Šeda nezlikvidoval.

Baník měl v závěrečné desetiminutovce už zřetelně navrch. Převaze však chyběly šance a tak ani posedmé za sebou nedokázal v nejvyšší soutěži Boleslavské porazit.

Domácí: 4. Procházka

Hosté: 43. Mešanović

Domácí: Laštůvka – Procházka, Šindelář, Stronati, Fleišman – Fillo, Jánoš, R. Hrubý (C), Kuzmanović (61. Granečný) – Diop, J. Šašinka (77. Holzer).

Hosté: Šeda – Křapka (32. Mešanović), Hájek, Jugas, Fulnek – Takács, Hubínek – Ladra (79. Mašek), Matějovský (C) (89. Tatajev), Přikryl – Komličenko.

Baník - Mladá Boleslav: Neujal se ani Šašinkův pokus u nůžky

Baník - Mladá Boleslav: Mega gólovka Šašinky zůstala nevyřešena. Šeda se zaskvěl důležitým zákrokem
Video patří k placenému obsahu iSportu
Odemknout video

Baník - Mladá Boleslav: Komličenko vybojoval gól pro Mešanoviče, jenž si mohl vybrat, kam to pošle, 1:1

Baník - Mladá Boleslav: Do prudké rány Jánoše vložil hlavu Diop a mířil nad bránu

Baník - Mladá Boleslav: Šašinkova hlavička protáhla Šedu!

Baník - Mladá Boleslav: Ladrova dělovka skončila nad

Baník - Mladá Boleslav: Laštůvka vychytal sólo Ladry!

• Skupina o záchranu

Sporťákovo KO o fanoušcích: kdy přestřelili a kdy ne?

LIGA NARUBY: Chlapi, nelejte to pivo na fotbalisty! Co přinesl šlágr na Letné?

0

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905