Protest fanoušků Baníku! Zůstali před stadionem, v kotli hlavně ženy | iSport.cz
29. března 2019 • 19:00

Protest fanoušků Baníku! Zůstali před stadionem, v kotli hlavně ženy

Autor: , iSport.cz
TOP VIDEA
Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0! Slavia - Opava: Hrabina šílenou hrubkou namazal Musovi na první gól, 1:0!
Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách! Zlín - Kometa Brno: Kucsera narazil do zadku Fryšary. Z ledu ho odvezli na nosítkách!
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tohle se jen tak nevidí! Fanoušci Baníku sledovali ligové utkání v Karviné (0:2) na televizi před stadionem, v jejich sektoru se objevily převážně ženy a děti. Ostravané tím reagovali na minimální počet vstupenek (237), které pro ně pořádající klub na prestižní slezské derby vyhradil. Jak jejich protest vypadal?
Televize na štaflích před stadionem, zahradní křesílka, pivo a skandování. Podle informací policie téměř 300 příznivců Baníku prožívalo duel v Karviné netradičním způsobem. Na protest proti distribuci lístků ze strany soupeře přenechali svá místa na tribuně ženám a dětem a sami zůstali před branami.

A na atmosféře to bylo znát. Skandování jinak složeného kotle znělo jemněji a ne tak hlasitě, byť nezvyklé osazenstvo se snažilo. Ze stadionu se ozýval pokřik: „Kdo vyhraje?“, na který zpoza plotu odpovídali fanoušci: „Baník!“ Ve druhé půli pak kotel vytáhl transparent s textem "Na vás stačí ženy s dětmi". To ovšem úplně neplatilo, zachraňující se Karviná vyhrála 2:0.

Protest! Příznivci Baníku fandí před karvinským stadionem

Ostravané se objevili i v některých sektorech určený primárně pro domácí příznivce, vstupenky zřejmě nakoupili po své ose.

K bojkotu exponovaného zápasu Baníkovce přimělo malé množství nabídnutých lístků. „Z důvodu vysokého zájmu našich obchodních partnerů o vstupenky na toto utkání, nemohl klub uspokojit zájem hostujícího Baníku Ostrava o 856 vstupenek, což představovalo všechny sektory tribuny E,“ vysvětlili šéfové karvinského klubu.

Právě zmíněný sektor za bránou byl při posledním derby v Karviné (0:0), kdy ve finiši jarní části bojovaly o záchranu do posledního kola oba kluby, kompletně zaplněný fanoušky Baníku. Stejně jej chtěli zaplnit i tentokrát. Z Karviné ovšem přišlo pouze povinné minimum lístků: pět procent z celkové kapacity stadionu (237 míst).

Ostravský kotel na to reagoval po svém. „Pojďme se společně postavit další výzvě! Do Karviné pojedeme všichni, bez výjimek! V sektoru pak budou barvy Baníku hájit naše ženy a děti, o které mají tak často strach fotbaloví funkcionáři i politici. A kteří všem dokážou, že se o ně opravdu bát nemusí, ba právě naopak,“ informovali fandové na webu chachari.cz.

Karviná - Baník: Fanynky hostů se svlékly do půl těla! A pak spustily choreo

Karviná - Baník: Ženy a děti v ostravském kotli! Podívejte se, jak nahradily ultras

Ostravský kotel v Karviné obsadily ženy a děti
Ostravský kotel v Karviné obsadily ženy a děti

 

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2019/2020

Program a rozpis zápasů Tabulka Změny pravidel Herní model Aktuální kolo Sestřihy zápasů VIDEO momenty Tabulka střelců Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2019/2020 pokračuje v herním systému s nadstavbou: po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu. Před novým ročníkem se měnila pravidla. Titul obhajuje Slavia Praha, nováčkem jsou České Budějovice.

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava
Články odjinud


Články odjinud