SESTŘIH: Bohemians – Boleslav 0:0. V Ďolíčku se vyznamenali brankáři

Autor: iSport.cz
0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Duel 27. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians a Mladou Boleslaví skončil remízou 0:0. Nejaktivnějším hráčem hostí byl Tomáš Přikryl, ale žádná jeho šance se neujala. V té největší ho na konci prvního poločasu vychytal Tomáš Fryšták. I na druhé straně se vyznamenal brankář Jan Šeda, který v 67. minutě zlikvidoval velkou šanci Vaníčka.

Hosté dorazili do Vršovic s gloriolou jediného na jaře neporaženého týmu, ale na jejich hře byla viditelná absence potrestaného kanonýry Komličenka. V úvodu byli sice aktivnější, ale Klokani brzy poznali, že ze strany soupeře příliš nebezpečí nehrozí, hru vyrovnali, ale ani oni nebyli dlouho nebezpeční.

Nudu úvodního poločasu ukončil ve 33. minutě hostující Bucha, který se skvěle protáhnul mezi obránci, ale jeho dělovku vytáhnul brankář Fryšták. Dorážku ze středu šestnáctky už Tatajev nezvládnul.

SESTŘIH: Bohemians - Mladá Boleslav 0:0. Klokanům výrazná převaha ve druhém poločase gól nepřinesla

I další velkou možnost měli těsně před pauzou hosté po průniku Přikryla, ale Fryšták včasným vyběhnutím zneškodnil. Z protiútoku zahrozili poprvé i domácí, ale Puškáčův pokus včas zblokoval Fulnek.

Domácí ještě čtvrthodinu po pauze působili nerozhodně a po jejich hrubých chybách v obraně hosté hrozili, nejnebezpečnější ale byla rána Matějovského mimo tyče.

Po hodině hry ale přišla série rohových kopů Bohemians a z nich začalo přicházet nebezpečí, ale spíše šlo o nepřehledné situace bez zakončení. Až v 65. minutě pálil Vaníček, ale brankář Šeda byl na místě. Domácí se snažili prolomit gólový půst i v závěru, blízko k zásahu měl v nastaveném čase Vodháněl, ale neuspěl. Střelecká nemohoucnost Bohemians trvá - v Ďolíčku nevstřelili ligovou branku už 540 minut.

Domácí: Fryšták – Hůlka, Krch, Pokorný – M. Dostál, Jindřišek (C) (60. Vacek), Ljovin, Bartek – Reiter (86. Vodháněl), Puškáč (75. Júsuf Hilál), Vaníček.

Hosté: Šeda – Fulnek, Jakub Klíma, Jugas, Túlio – Bucha (58. Mašek), Hubínek, Matějovský (C) (86. Mareš), Tatajev, Wiesner (68. Paixao da Silva) – Přikryl.

FORTUNA:LIGA - první fotbalová liga 2023/2024

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA se i v sezoně 2023/2024 odehraje ve formátu s nadstavbou. Vrací se skupina o Evropu, protože české týmy budou mít v nadcházející sezoně opět pět pohárových účastníků. Titul obhajuje Sparta Praha.

Základní část - tabulka a rozpis zápasů Dresy iSport Index Sestřihy zápasů VIDEO momenty Fantasy liga

Stránky klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Bohemians 1905